Najlepszy lub najlepiej obsługiwany adapter USB-Serial dla OSX


8

Mam różne urządzenia do połączenia z moim komputerem iMac za pomocą starego, dobrego RS-232.

Oczywiście mam tylko złącza USB na moim komputerze.

Mam kilka kabli opartych na Prolific PL2303 i wydaje się, że działają one dobrze, ale podany kext wydaje się nieco niestabilny i nie jestem pewien co do długoterminowego wsparcia.

Jaki jest najbardziej stabilny, najlepiej obsługiwany zestaw szeregowy USB lub kabel szeregowy?


O chłopie!! Ten zawsze był uciążliwy .. Zawsze modlę się, aby ludzie nie musieli ostatnio dużo korzystać z portu szeregowego .. Mam nadzieję, że zobaczę dobrą dyskusję na ten temat ...
od

Moje przypadki użycia mogą być trochę dziwne - kontrolowanie amatorskiego radia, pobieranie programów na układ PIC itp. Nie ma wyboru, ale RS-232!
sdg,

Mówią, że porty szeregowe są obecnie rzadko używane. Mam trzy na stałe w użyciu na komputerze Mac ....
Ton Machielsen

Odpowiedzi:


2

Mam dwa Prolific adaptery USB-na-szeregowe, ale są one wytwarzane przez różnych dostawców (jeden to Prolific, drugi ATEN).

Dobrze wykorzystałem dostarczone sterowniki. Pamiętaj, że istnieją również sterowniki open source dla tych urządzeń: https://github.com/failberg/osx-pl2303 FYI Mój przypadek użycia polega na tym, że łatam je na maszynę wirtualną Windows VirtualBox i używam ich w systemie Windows, więc mam dwie warstwy sterowników i nie miałem jeszcze żadnych problemów.

Myślę jednak, że najlepiej obsługiwane urządzenia USB-to-serial są produkowane przez Belkin. Jest to subiektywne, ale używam ich od lat bez problemu i są to duże firmy o renomie. Prawdopodobnie będą w przyszłości.


2

Żeby było jasne, sam nie korzystałem z tego urządzenia.

Stewart Cheshire, twórca ZeroConf (podstawa Bonjour), wygłosił Google Tech Talk na temat ZeroConf i przedstawił kilka wbudowanych urządzeń (aparaty fotograficzne i urządzenie RS-232).

Zawsze chciałem to wypróbować, ale nigdy nie miałem wystarczająco dobrego pożytku, żeby wydać na to pieniądze.

Stewart przedstawił moduł RS-232 over Ethernet od SitePlayer . Mają wbudowany interfejs sieciowy używany do konfiguracji parametrów ethernetowych i szeregowych, a jeśli dobrze rozumiem, po prostu telnet na adres IP urządzenia, aby otrzymać interfejs szeregowy. (Zobacz ich pdf na ten temat.)


Ciekawe, niejasne, jak to będzie działać z lokalną aplikacją, która spodziewa się „znaleźć” port szeregowy na komputerze, jednak…?
sdg,

W takim przypadku, jeśli jest wyraźnie zaprojektowany do fizycznej komunikacji, to nie, nie uważam, że spełnia to twój cel.
Jason Salaz,


0

Zarówno Prolific PL2303, jak i urządzenia FTDI działają dobrze.

Obecnie używam TrendNET TU-S9 v2 (PL-2303). Oprócz dostarczonego przez dostawcę sterownika lub sterownika z tajwańskiej witryny Prolific, opcje obejmują https://www.mac-usb-serial.com (dość niedrogi sterownik) oraz ładną aplikację na komputery Mac https://www.decisivetactics.com/products / serial / (nie jest darmowy, ale działa dobrze), który ma wbudowane sterowniki i nie wymaga osobnej instalacji sterowników.

Widziałem również twierdzenia, że ​​sterowniki FTDI są teraz wbudowane w MacOS, ale nie zostały osobiście przetestowane, ponieważ nie mam urządzenia FTDI.

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać - aby połączyć się z komputerem PC i niektórymi urządzeniami podobnymi do komputera PC z portami szeregowymi (niektóre routery / zapory ogniowe itp.), Potrzebujesz adaptera zerowego modemu lub kabla zerowego modemu między urządzeniem szeregowym USB a komputerem / urządzeniem, które „ ponowne podłączanie, zwykle za pomocą złącz żeńskich i żeńskich.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.