Czy można dodać inne źródła sieciowe do programu Apple Dictionary?


21

Standardowy program Apple Dictionary w Lion zapewnia dostęp do Wikipedii. To wydaje się być bezpośrednią look-up (czyli nie do pamięci podręcznej lokalnej kopii Wikipedii). Chciałbym w ten sposób dodać inne źródła, takie jak Urban Dictionary. Czy można to zrobić? Jeśli tak to jak?


To jest dokładnie mój problem. Rozwiązałeś to?
meeDamian

1
Nie, żałuję, że nie znalazłem do tej pory żadnych rozwiązań. Wciąż liczę na coś, kiedyś ...
mhucka

To był kolejny rok. Masz jeszcze szczęście?
adamdport,

@adamdport Nie, żałuję, że nic nie słyszałem. Wciąż
mam

1
Prawie 5 lat później i nadal nie ma na to rozwiązania.
Ecstabis,

Odpowiedzi:


8

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, ale żadna z nich nie jest dokładnie tym , o co prosisz. Jeśli masz słownik w formacie StarDict, możesz go przekonwertować do użycia w Dictionary.app z DictUnifier . Możesz także opracować własne słowniki , być może korzystając z szablonu projektu dostępnego jako dodatkowe pobieranie do Xcode.

Stworzyłyby one jednak statyczne słowniki, a nie źródło słownika „na żywo”, jakie mamy dla Wikipedii. Wikipedia ma specjalne pliki pomocnicze wbudowane w pakiet Dictionary.app. Oszuści!

Moje podejście do tego rodzaju rzeczy polegało na użyciu modułu wyszukiwania w Quicksilver do dodania każdego słownika, z którym chciałbym sprawdzić (Oxford English Dictionary, Wolfram | Alpha, Black's Law Dict., Google „zdefiniuj słowo itp.), wraz ze skrótem klawiaturowym, który wysyła QS dowolny zaznaczony tekst (lub mogę po prostu wywołać QS i wpisać moje wyszukiwanie bezpośrednio). Alfred i wsp. , prawdopodobnie również mają podobną funkcję.

To podejście przeszukuje tylko jeden słownik na raz, ale zwykle wiem, który (i) da odpowiednie wyniki. Wyniki pojawiają się w przeglądarce; wszystko, co robi moduł wyszukiwania internetowego QS, to sformatowanie adresu URL dla każdego źródła w celu przeprowadzenia odpowiedniego wyszukiwania. Ponadto, ponieważ nie używamy Dictionary.app, te opcje słownika nie pojawią się, gdy CTRL + CMD + D na słowie. (Szczerze mówiąc, nie robi to Wikipedia!) To powiedziawszy, to podejście wymaga minimalnej konfiguracji i jest naprawdę szybkie.


1
Aby rozwinąć tę kwestię, tak, możesz zrobić to samo w Alfred z płatnym ulepszeniem „ Power Pack ”. Dzięki temu możesz dodać dowolną liczbę przepływów pracy, aby wykonać to zadanie. W przypadku słownika miejskiego jest to popularny przepływ pracy: github.com/Sheraff/urbandictionary-alfred-workflow
Shelton
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.