Jak mogę otworzyć plik tekstowy za pomocą TextWrangler z terminala (wiersz poleceń)?


54

Często, gdy pracuję w Terminalu (wiersz poleceń), muszę edytować niektóre pliki tekstowe. Wolę edytować pliki tekstowe za pomocą TextWrangler.

Jak mogę otworzyć plik tekstowy za pomocą TextWranglera z terminala?

Próbowałem z /Applications/TextWrangler.app/ my_text_file.txt ale od tego czasu nie działa TextWrangler.app/ jest katalogiem.

Odpowiedzi:


53

Jako jednorazowa rzecz

open -a /Applications/TextWrangler.app myfile.txt
open -b com.barebones.textwrangler myfile.txt # same thing by ID

Możesz także utworzyć alias za otwarcie TextWranglera, który umieściłbyś na .bash_profile plik, który jest domyślnie ukrytym plikiem zwykle w katalogu domowym.

To jest polecenie, które możesz wstawić:

# Type 'tw' on the terminal to open TextWrangler
alias tw='open -a /Applications/TextWrangler.app'

Aby uczynić TextWranglera domyślnym:

  1. „Pobierz informacje” w pliku tekstowym w Finderze.
  2. Zmień program „Otwórz za pomocą:” na TextWrangler w piątym okienku informacyjnym.
  3. Kliknij przycisk „Zmień wszystko ...” na dole panelu.

Po ustawieniu go jako domyślnego używasz open file.txt.

8
Możesz całkowicie pominąć ścieżkę do aplikacji, jak open konsultuje się z bazą danych LaunchServices DB. Więc open -a TextWrangler file.txt wystarczy.
Asmus

kiedy mówisz „jako jednorazowa rzecz”, czy masz na myśli, że musisz to zrobić tylko raz (a potem prefiksy są zapisywane), czy masz na myśli, że dotyczy to tylko raz (a potem musisz to zrobić) ponownie, aby osiągnąć ten sam rezultat)?
chharvey

Jeśli nie chcesz używać TextWranglera (lub innego edytora kodu) jako domyślnego edytora plików tekstowych, możesz także zapisać „skrót” (właściwie alias powłoki), aby ułatwić korzystanie z TextWranglera na terminalu, wpisując na przykład coś takiego jak mój plik. Po prostu dodaj do swojego ~ / .bash_profile coś takiego jak alias tw = 'open -a TextWrangler'
gerlos

39

Jeśli masz zainstalowane narzędzia wiersza poleceń TextWrangler, możesz po prostu wpisać

edit my_text_file.txt

w terminalu i powinien się otworzyć.

Jeśli to nie zadziała, musisz zainstalować narzędzia wiersza poleceń TextWrangler.

Jeśli zainstalowałeś wersję sklepu Mac App Store, pobierz instalatora z tej strony: http://www.barebones.com/support/textwrangler/cmd-line-tools.html

Jeśli pobrałeś ze strony BareBones Software, powinno być polecenie „install command line” w menu Application (TextWrangler) lub menu pomocy. Myślę, że jest w menu Text Wrangler.


Właśnie próbowałem i zainstalowałem TextWrangler, po raz pierwszy otwieram pyta o „zainstalowanie narzędzi wiersza poleceń” i voia-lah.
cregox

@Peter, chciałbym ci dać nagrodę za to! próbowałem ustawić textwrangler jako mój domyślny edytor git
Brad

W wersji Mac App Store bezpośredni link do polecenia Line Tools Installer to barebones.com/support/textwrangler/cmd-line-tools.html
chrish

1
To kiedyś działało, potem zaktualizowałem OS X ... co się stało?
Jason S

16

IMO, używając open jest właściwym podejściem. Wymaga to jednak trochę pisania, więc warto rozważyć utworzenie dla niego aliasu powłoki. Takie podejście jest również dobre, jeśli nie chcesz zmieniać domyślnych edytorów.

$ alias tw='open -a /Applications/TextWrangler.app'
$ tw myfile.txt

Aby alias był dostępny w każdej otwartej powłoce, wystarczy dodać linię do .bashrc w twoim katalogu domowym. Jeśli nie masz .bashrc jeszcze, po prostu utwórz go i dodaj linię. Następnie otwórz nową kartę terminala, aby ją wypróbować.


I, open -a TextWrangler . może wygodnie otworzyć bieżący folder plików tekstowych. … alias twf='open -a TextWrangler.app . Lub tylko tw . z powyższym pseudonimem.
l --marc l

2

Jeśli masz zainstalowane narzędzia wiersza poleceń TextWrangler, możesz użyć 'edit', aby otworzyć pliki w TextWrangler z linii poleceń. Podczas pierwszej instalacji powinien zostać wyświetlony monit o zainstalowanie narzędzi lub przejdź do preferencji i sekcji „Narzędzia” i kliknij przycisk instalatora. Daje także twdiff, narzędzie do porównywania oparte na TextWrangler. Możesz „edytować”, jeśli narzędzia są zainstalowane, aby zobaczyć wszystkie dostępne przełączniki.


0

Inny sposób edycji pliku tekstowego:

/Applications/TextWrangler.app/Contents/MacOS/TextWrangler my_text_file.txt

Nie wszystkie aplikacje zawierają plik binarny w katalogu MacOS o takiej samej nazwie jak ich .app, więc replikacja tego dla innego programu może być inna.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.