Wyświetlacz Thunderbolt nie rozpoznaje klawiatury USB


20

Mam Macbooka Pro, którego używam w połączeniu z wyświetlaczem Thunderbolt. Mam też standardową klawiaturę Apple USB z klawiaturą numeryczną, która jest podłączona do jednego z portów USB wyświetlacza Thunderbolt.

Problemem jest to, że klawiatura często nie jest rozpoznawana. Zwykle kiedy wyłączam laptopa i uruchamiam go ponownie. Zwykle udało mi się go uruchomić, gdy kilkakrotnie odłączałem klawiaturę i podłączałem ją ponownie LUB LUB otwieram ustawienia i czekam trochę czasu i robię losowe rzeczy.

Nie mam żadnych problemów, kiedy po prostu uśpiam Maca. Klawiatura będzie nadal działać po ponownym uruchomieniu komputera Macbook.

Klawiatura działa idealnie dobrze, gdy podłączam ją bezpośrednio do Macbooka - więc wydaje się, że nie jest to problem z kablem. Inne urządzenia USB działają w portach wyświetlacza - więc wydaje się, że nie jest to również problemem.

Ale oczywiście chcę, aby działał z wyświetlaczem, aby nie musiałem odłączać zbyt wielu rzeczy, aby zabrać laptopa.


Czy możesz opublikować konkretny model klawiatury, który sprawiał ci problemy?
CyberSkull

To klawiatura Apple z klawiaturą numeryczną i kablem przedłużającym USB. Czy mogę być bardziej szczegółowy? Niestety nie wiem, kiedy został zakupiony ...
John Próbka

Numer modelu powinien być napisany z tyłu lub dostępny w System Info.
CyberSkull

Powinieneś zadać pytanie jako Odpowiedzi.
Danijel-James W

Niestety nie mam jeszcze wystarczającej reputacji, aby odpowiedzieć, ale miałem podobny problem z klawiaturą. Próbowałem wszystkiego: zresetowanie PRAM / SMC, użycie różnych portów, pozostawienie klawiatury niepodłączonej na chwilę, ale tak się działo i tylko z moim MacBookiem, a nie z moimi dziewczynami. Tym, co rozwiązało problem (już od 1 dnia) było aktywne przechodzenie klawiszem n na klawiaturze. Dotychczas brak rozłączeń.
dvcrn

Odpowiedzi:


18

Odkryłem, że kiedy podłączam kabel USB klawiatury do krótkiego kabla przedłużacza USB (dostarczonego z klawiaturą), a następnie podłączam kabel przedłużacza do wyświetlacza Thunderbolt, to działa dla mnie. Może to też zadziała dla ciebie.


tak, to z powodzeniem robię od tygodnia. Od tego czasu nie wystąpiły żadne problemy. Magia!
John Sample

Ten sam problem wystąpił na wyświetlaczu kinowym LED, ale sztuczka przedłużacza również zadziałała dla mnie
Lars Beck

1
Dlaczego to działa w ten sposób! Miałem ten sam problem i samo podłączenie przez przedłużacz sprawiło, że magicznie zadziałało!
Aadi Droid

To potroiło moją wydajność. ;-)
Matt Norris,

To nie działało dla mnie, teraz nie mam kabla. Dzięki, Apple.
tricknology

3

Późna odpowiedź, ponieważ miałem tylko ten problem!

Zrobiłem więc wszystko na wszystkich innych postach, które mogłem znaleźć na tym [MBP Retina 15 "Intel Core i7 Moutain Lion (10.8.4) - podwójne ekrany Thunderbold 27"]:

  • Odłącz wszystko
  • Wyłącz wszystko
  • Poczekaj 30 minut (nie sekund)
  • Próbowałem wszystkich kombinacji ponownego podłączania i ponownego włączania zasilania
  • Próbowałem wszystkich kombinacji ponownego uruchomienia / uśpienia / budzenia
  • Próbowałem zresetować SMR i zresetować PRAM

Wszystko bez skutku.

A klawiatura działała dobrze podłączona do MBP - więc musiał to być port USB, prawda?

Ale czekaj! ... kolejna identyczna klawiatura podłączona do portu USB działała dobrze: S

Moje rozwiązanie (fwiw):

  • Odłączyłem klawiaturę USB i odszedłem na godzinę
  • Zrobiłem absolutnie nic więcej
  • Podłączyłem go do tego samego gniazda USB na tym samym monitorze TB
  • I zadziałało! ... Piszę to teraz.

Domyśl! Uważam, że w klawiaturze jest podstępny zespół obwodów, który jest winny, i cała uwaga została zwrócona na port USB (tam też był mój!)

Mam nadzieję, że to pomaga innym, którzy szukają tego samego problemu, tak jak ja.


3

Postępowałem zgodnie z radą z plakatu na forach Apple i użyłem przedłużacza USB między klawiaturą a wyświetlaczem piorunowym. Rozwiązało to problem i wydaje się, że nikt nie wie, dlaczego. Może to mieć coś wspólnego ze zmianą impedancji kabla lub może to być problem z synchronizacją magistrali. Tak czy inaczej, zadziałało to dla mnie.


To mi nie zadziałało.
tricknology

2

System: Macbook Pro z Mavericks, 27-calowy wyświetlacz TD, klawiatura USB

Co nie działało: Odłączenie / podłączenie klawiatury USB normalnie rozwiązałoby problem. Jednak dzisiejsze odłączanie nie działało, więc zrobiłem kilka kroków dalej, ponownie uruchamiając wszystko i wielokrotnie podłączając / odłączając kabel USB - wszystko bezskutecznie. Preferencje systemowe / aplikacja klawiatury ma funkcje konfigurowania klawiatury bluetooth, ale nie ma nic do rozpoznania / domyślnej klawiatury USB po podłączeniu laptopa.

Co zadziałało: podłączyłem krótki kabel przedłużacza USB (dostarczony wraz z klawiaturą) do wyświetlacza Thunderbolt, a następnie podłączyłem kabel USB klawiatury do kabla przedłużacza z włączonym wszystkim (wyświetlacz TB i Macbook pro) i natychmiast zaczął działać. Spróbuję zaktualizować ten wpis za kilka tygodni lub miesięcy, aby poinformować Cię, czy problem wystąpił ponownie.


Zrobiłem to samo - działa od miesięcy.
John Sample

1

Dzięki chłopaki za sugestie. Niestety nic nie działało dla mnie. Jednak rozwiązałem problem. Oto co zrobiłem.

Korzystam z komputera Mac w biurze, więc była jeszcze jedna darmowa klawiatura - ta sama rzecz z USB. Podłączyłem go do Thunderbolt Display jak poprzednią klawiaturę. Od tego czasu nigdy nie miałem żadnych problemów. Działa świetnie. Magia.


0

Ktoś kazał mi PIERWSZE dodać moc magsafe do komputera Macbook air, a następnie podłączyć wyświetlacz pioruna, pozostawiając zamkniętą pokrywę. Potem zniknęły wszystkie moje dziwne problemy z zasilaniem (zostawiam zamknięte w domu)


0

Teraz robi się ciekawie! Oczywiście musiałem oddać klawiaturę kolegom, kiedy wrócił z holi. Więc wziąłem starą klawiaturę, aż w końcu dostałem nową. I - niespodzianka - teraz pracuję bez żadnych problemów. Od tego czasu nie wystąpiły żadne problemy!

Zastanawiam się, ale tak naprawdę jestem szczęśliwy, że to działa.


0

Dzięki za wszystkie sugestie, ludzie. Oto moja poprawka, oparta na sugestiach was wszystkich:

Zanim zmarnujesz czas na czytanie poniżej, po prostu przejdź do UPDATE3. Mój wniosek: klawiatura Apple NIE będzie działać po podłączeniu do portu USB monitora 27 "TB.

Chwyciłem klawiaturę Mac współpracownika (ten sam model, co mój: model A1243) i podłączyłem ją do wolnego portu USB z tyłu mojego monitora TB. Klawiatura współpracownika zadziałała natychmiast, a potem nagle zaczęła działać również moja klawiatura. Obie klawiatury podłączone jednocześnie i obie działały dobrze. Odłączyłem drugą klawiaturę i teraz moja jest w porządku.

Nie próbowałem jeszcze uruchomić się ponownie, aby sprawdzić, czy nadal działa. Może po prostu kupię inną klawiaturę i zawsze będę podłączał dwie, a następnie wyjmę tę, która działa, gdy jej potrzebuję.

AKTUALIZACJA: Ponowne uruchomienie nie rozpoznało klawiatury ... ponownie. Jednak podłączyłem pendrive do jednego z innych wolnych portów USB. Napęd kciuka został natychmiast rozpoznany i zgadnij, co ... tak jak moja klawiatura. Thumbdrive pozostanie na miejscu aż do następnego ponownego uruchomienia.

AKTUALIZACJA 2: Kolejne ponowne uruchomienie nie powiodło się, nawet z napędem USB, więc nie ma pomocy.

Następnie odłączyłem klawiaturę z tyłu monitora TB. Zrestartowano. Poczekał, aż sieć połączy się z Internetem (za pomocą kabla TB), a następnie podłączysz klawiaturę. Wszystko w porządku z tym ..... na razie.

AKTUALIZACJA 3: OK, dobrze. Poddaję się. Uruchom dziś rano i NIC na tej śmierdzącej klawiaturze. To tak, jakby moje poprzednie sztuczki były kuponem jednorazowym, zrealizowanym i nieużywanym ponownie. Nic, co wcześniej działało, nie działa teraz. Muszę tylko podłączyć klawiaturę bezpośrednio do MBpro, gdzie działa bez problemu. Pewnego dnia będę miał wystarczająco dużo wolnych godzin (jak nigdy), aby przeciągnąć MBPro i mój 27-calowy monitor TB do Mac Store i pozwolić prawdziwym geniuszom to zrozumieć. Na razie będę cierpieć z powodu niedogodności.


0

Mam ten sam problem: wyświetlacz Thunderbolt, Macbook Pro i zewnętrzna klawiatura podłączona do wyświetlacza. Czasem przy pierwszym uruchomieniu, a czasem po przebudzeniu klawiatura wydaje się nie rozpoznana. Jeśli na chwilę odłączę piorun od mojego Macbooka, a następnie podłączę go z powrotem, klawiatura zwykle zaczyna działać. Czasami trzeba to zrobić dwa razy. Silny ból z tyłu.


spróbuj tego, co zadziałało dla Grega (komentarz powyżej): „Odkryłem, że kiedy podłączam kabel USB klawiatury do krótkiego kabla przedłużacza USB (dostarczonego z klawiaturą), a następnie podłączam kabel przedłużacza do wyświetlacza Thunderbolt, to działa dla mnie. Może to też zadziała dla ciebie. ”
John Sample

0

Mam ten sam problem z nowym komputerem Mac Pro. W końcu podłączyłem inną klawiaturę USB Mac, która działała od razu. Potem ponownie włączyłem oryginalny i to też działało.

Muszę to powtórzyć po ponownym uruchomieniu komputera, ale przynajmniej znów go uruchomiłem.


0

Mam taki sam problem jak powyżej: MacBook Pro, wyświetlacz Thunderbolt i rozszerzona klawiatura Apple. Po uruchomieniu moja klawiatura nie jest rozpoznawana, ale dzieje się to po przebudzeniu z trybu uśpienia.

Moim rozwiązaniem było po prostu odłączenie klawiatury od portu USB, a następnie ponowne podłączenie jej do tego samego portu USB. Nawet robienie tego było nieco denerwujące, ale brzmi łatwiej niż wiele rzeczy sugerowanych w innych odpowiedziach.

Nie pamiętam, aby uzyskać kabel przedłużacza z klawiaturą. Może zastanowię się nad zakupem, aby rozwiązać ten łagodny problem.


Miałem ten sam problem i mogę potwierdzić, że użycie dołączonego przedłużacza wydaje się rozwiązać problem, jak nigdy dotąd.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.