Jak mam zapytać Safari 6 przed wyjściem (aby uniknąć przypadkowych wyjść)?


20

Safari kiedyś miało opcję preferencji potwierdzającą przed zamknięciem, teraz zniknęła. Tak łatwo jest przypadkowo rzucić palenie i stracić wszystkie karty. Wiem, że możesz wznowić lub ponownie otworzyć poprzednią sesję, ale to nie są rozwiązania problemu.

Jak sprawić, by Safari zapytało mnie przed wyjściem?


Dlaczego Safari automatycznie ponownie nie otwiera wszystkich kart i treści? Ponadto - czy zastanawiałeś się nad otwarciem takiej karty i zaczniesz zadawać pytanie, które zmusza Safari do wyświetlenia ostrzeżenia? Otrzymasz ostrzeżenie „czy na pewno chcesz opuścić tę stronę”, gdy nadejdzie czas, aby wyjść.
bmike

Sztuczka „zamknij okno dialogowe” z @bmike to dobry pomysł. Ale czy to okno dialogowe będzie zawsze pytane na początku operacji zakończenia? Jeśli Safari zacznie zamykać karty i wyświetli okno dialogowe dopiero po zamknięciu niektórych kart, Josh jest wkręcony. Nawiasem mówiąc, coś do zapamiętania: aby ta sztuczka strona przy zamkniętym oknie dialogowym działała, JavaScript musi być włączony.
Nicolas Barbulesco

@bmike - Niestety, Safari nie przywraca danych formularza. To wielka dziura w butach Safari.
Nicolas Barbulesco

1
@NicolasBarbulesco To bardzo dobry przykład bólu związanego z używaniem przeglądarki internetowej zamiast natywnej aplikacji. Nie sądzę, aby istniało jedno uniwersalne rozwiązanie, w którym pole wprowadzania tekstu powinno być traktowane jako trwałe lub efemeryczne.
bmike

@bike - Zgadzam się, sieć jest przereklamowana, chwała natywnym aplikacjom! Jednak wiele natywnych aplikacji ma również nieudolne lub nawet nieistniejące przywracanie danych użytkownika.
Nicolas Barbulesco

Odpowiedzi:


25

Ustawienie nazywało się „Potwierdź przed zamknięciem wielu kart lub okien”, ale zostało usunięte w 10.7, kiedy wprowadzono Wznów. defaults write com.apple.Safari ConfirmClosingMultiplePages -bool truejuż nie działa.

Część Wznów, w której stan aplikacji jest utrzymywany po zamknięciu, została domyślnie wyłączona w 10.8, ale można ją ponownie włączyć w panelu preferencji Ogólne:

Możesz go również włączyć w przeglądarce Safari, uruchamiając, defaults write com.apple.Safari NSQuitAlwaysKeepsWindows -bool truezamykając i ponownie otwierając Safari.

Safari będzie nadal ładować karty po ich przywróceniu. A przywracanie stanu działało dla mnie tylko przez około połowę czasu od Safari 6 lub 10,8.

Możesz także zmienić skrót do wyjścia z Safari:

Lub całkowicie wyłącz niektóre skróty:

defaults write com.apple.Safari NSUserKeyEquivalents -dict 'Quit Safari' '\0' 'Close Window' '\0' 'Close All Windows' '\0'


Świetna wskazówka @ Lauri! Często przypadkowo cmd + Q zamiast cmd + W, a Wznowienie nie pamięta, które okna były w której Przestrzeni, więc muszę ręcznie przetasować je za każdym razem. Ponowne przypisanie polecenia Quit rozwiązało to.
wst

Uwielbiam metodę skrótu zmiany. To rozwiązanie powinno działać dla wszystkich wersji OS X i Safari. Działa również w przypadku innych aplikacji.
Nate

1

W menu Historia dostępna jest nowa opcja „Przywróć ostatnie zamknięte okno ” nad istniejącym wcześniej „Przywróć wszystkie okna z poprzedniej sesji ”.


1

Fakt, że Safari nie „pyta” przed zamknięciem, gdy istnieje wiele kart: 1. Nie „pytanie” jest uciążliwe. Mój małżonek, który nie jest zbyt zaawansowany technologicznie, nigdy nie wydaje się zauważać, że istnieje wiele otwartych kart. Po prostu klika przycisk zamykania, zwykle zamierzając zamknąć tylko aktywną kartę. 2. Nawet jeśli używana jest tylko jedna zakładka, powinno być możliwe zamknięcie za pomocą małego szarego x na zakładce, tak jak w przypadku każdej zakładki, gdy jest ich więcej niż jedna. To sprawiłoby, że wszystko byłoby spójne. Następnie można zamykać karty, jedna po drugiej, w tym ostatnią, co spowoduje zamknięcie całego okna (tak samo, jak po kliknięciu czerwonego x). 3. Dla tych, którzy nie lubią otrzymywać ostrzeżeń, pozwól im mieć możliwość wyboru w Preferencjach Safari. Ale domyślnie powinno być ostrzeżenie.

Sprawianie, by rzeczy były spójne, jest najbardziej przekonującym ze wszystkich powodów. To dobra praktyka projektowania, ludzie.


4
Powstrzymaj się od omawiania swoich opinii na temat projektu i „dlaczego” plakat zadaje pytanie, chyba że odnosi się on bezpośrednio do odpowiedzi (lub rozwija się na niej). W takim przypadku nie służy to celowi. Lubimy widzieć bezpośrednie odpowiedzi, a nie monologi na temat tego, co powinni (lub nie powinni) zadawać pytanie. To miejsce dotyczy uzyskiwania odpowiedzi. Mam nadzieję, że docenisz, jak frustrujące może być zadawanie pytań i zachęcanie dziesiątek osób do wyrażania swoich opinii, a nie po prostu dostarczania odpowiedzi (jak można znaleźć na wielu forach internetowych). Jeszcze raz dziękuję za udział, ale proszę, trzymaj to na bieżąco.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.