Jaka jest dobra aplikacja Mac do tworzenia osi czasu (wykresy Gantta)?


14

Jaka jest dobra natywna aplikacja Mac do tworzenia osi czasu na komputerach Mac? Szukam łatwego w obsłudze programu, którego mogę użyć do łatwego tworzenia osi czasu bez zagłębiania się w programy graficzne, takie jak Illustrator. (Które można wykorzystać, ale byłoby bardzo czasochłonne.)

Odpowiedzi:


14

Zmieniono z powodu edytowanego pytania ...

OmniPlan może tworzyć bardzo ładne wykresy Gantta i harmonogramy na podstawie danych planu projektu. Jest to kompleksowe narzędzie do planowania projektów, które może być przesadą. Ale wynik jest całkiem piękny.


1
Używam OmniPlan i bardzo mi się podoba.
ericg

1
Drugi OmniPlan. Najnowsza aktualizacja działa z plikami projektu 2007 i 2010, nikt w pracy nawet nie zauważa, że ​​pracuję w innym programie. Omnigroup tworzy solidne aplikacje i pracują na wersji na iPada.
John odpadł

Tak, mam OmniGraffle, ale stworzenie linii czasu zajmuje dużo czasu. (Wcześniej korzystałem z OmniGraffle, aby ostatnio stworzyć oś czasu dla mini-projektu.)
JFW

Jednak szukam aplikacji, która może utworzyć oś czasu zdarzenia ... na przykład taką, która byłaby używana na lekcjach historii. (Daty, liczby, ...)
JFW

@JFW: to dobra informacja. Poleciłbym do tego inny produkt OmniGroup: OmniGraffle . To jest jak Visio na Maca i narysowałem z nim osi czasu typu historycznego (do planowania s / w).
Ian C.

5

Merlin jest dość przyjaznym narzędziem do tworzenia wykresów Gantta. Jest to oprogramowanie komercyjne, więc cię cofnie. Interfejs to czysty interfejs „Mac”.

OpenProj to kolejna możliwość i jest bezpłatna.


Myślałem, że OpenProj jest odpowiedzią na moje potrzeby Gantta, ale zachowanie jest tak dziwaczne, że się poddałem.
nthonygreen,


1

Długo szukałem zamiennika MS Project. Nie znalazłem akceptowalnej natywnej aplikacji na Macu, która działa wystarczająco dobrze i otwiera / zapisuje pliki Microsoft Project. Najlepsze, jakie do tej pory znalazłem , to Gantter , który jest oparty na sieci i integruje się z Dokumentami Google. Zaskakująco dobrze.

W przypadku poważnych wykresów Gantta nic nie przebije Microsoft Project, więc często uruchamiam to na maszynie wirtualnej (Parallels) na moim komputerze Mac. Och, ból!


0

Project Libre jest najbliższy MS Project. W rzeczywistości nic nie jest tak blisko MS Project. Ale jako użytkownik MS Project uważam plik Project Libre za zgodny i szybki w użyciu.


0

Używam TikiToki od jakiegoś czasu i jest to dobre dla graficznych osi czasu. Ma aplikację internetową i aplikację komputerową. Jest próbą tutaj . Aplikacja internetowa znajduje się tutaj: http://www.tiki-toki.com

Inną opcją jest http://www.scribblecode.com Aeon Timeline, z której korzystałem w wersji demo i która okazała się dobra, ale jeszcze jej nie kupiłem.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.