Czy mogę przenosić dane ze starego do nowego Time Capsule przez USB?


9

Baza wiedzy uwaga Apple na to pytanie , mówi z przewodowego Time kapsułek i komputer ze sobą poprzez sieć Ethernet i przenieść dane z TC1 do komputera, aby TC2, wszystko przez ethernet.

Widzę, jak uzyskanie 1 GB w ten sposób będzie monumentalnie wolne.

Są jednak te urocze małe porty USB w obu kapsułach czasowych. Czy mogę w jakiś sposób zmusić Time Capsule do skopiowania danych z wewnętrznego dysku twardego na dysk zewnętrzny USB? A potem odwrotnie na drugim Time Capsule, podłączając do niego napęd USB z danymi z pierwszego Time Capsule?

Powiązane pytanie tutaj może obejmować jedną stronę, ale nie inne? I tylko wtedy, gdy uda mi się znaleźć starą wersję Airport, a funkcja jest nadal obsługiwana przez starą Time Capsule z ulepszonym oprogramowaniem.

Próbuję przewodowego podejścia Ethernet i widzę to podczas kopiowania jednego z rzadkich pakietów:

2,61 GB z 661,85 GB - około 2 dni

To znaczy, że wszystko jest okablowane, a lotnisko na laptopie i stara Time Capsule wyłączone. Udostępniam stary dysk twardy Time Capsule w sieci WAN, który jest podłączony do nowej sieci LAN Time Capsule. Ten laptop jest w nowej sieci LAN Time Capsule.

Przesyłanie przewodowe zakończyło się z prędkością około 48 Mb / s lub 6 MB / s. Powodem jest to, że użyty przeze mnie klucz USB-Ethernet obsługuje tylko 10/100 Base-T. Brak GigE. 48 + 48 przekroczyło 100.

Kiedy poszedłem do klucza Thunderbolt-GigE, szybkość wzrosła, ale tylko do 106 Mb / s (13,3 MB / s). Dysk w nowej Time Capsule może zapisywać średnio 1200 Mb / s (150 MB / s). Dysk w starej Time Capsule może odczytywać średnio 400 Mb / s (50 MB / s). GigE jest więc nadal bardzo nieśmiały od tego, czego mógłbym oczekiwać od USB3, a nawet USB2.


2
Jeśli transfer 662 GB zajmie „Około 2 dni” , to efektywna szybkość transferu wynosi tylko ~ 33 Mb / s lub ~ 4 MB / s (chociaż w „Około 2 dni ” występuje duże zaokrąglenie ). Mimo to GigE powinno być w stanie działać znacznie szybciej. Czy wszystkie urządzenia biorące udział w transferze są w stanie GigE i faktycznie łączą się z prędkością GigE? Oczywiście robisz kopię z komputera Mac. Czy twój przełącznik GigE pokazuje, że (a) Mac i (b) obie Kapsuły czasu są podłączone do sieci z pełną prędkością Gigabit Ethernet? Wskaźniki na przełączniku GigE powinny opowiedzieć historię.
Chris W. Rea

Mam teraz więcej danych ze znacznie mniejszym błędem zaokrąglenia (około 40% drogi), a faktyczna szybkość transferu wynosi około 48 Mb / s lub 6 MB / s.
Mark Adler

1
Może pójść szybciej, jeśli podłączysz stary TC do portu LAN nowego TC, zamiast WAN.
Kent

To jest. „... który jest podłączony do nowej sieci LAN Time Capsule”.
Mark Adler

1
Aby sprawdzić, czy port Ethernet na komputerze Mac używa GigE, użyj / Aplikacje / Narzędzia / Narzędzie sieciowe (karta „Informacje”).
Ashley,

Odpowiedzi:


6

Sugeruję użycie rsync z terminala. Jednak może nadal być powolny:

 • To powinno być szybsze niż wyszukiwarki.
 • Możesz zatrzymać transfer w dowolnym momencie. Zostanie wznowiony od miejsca, w którym opuściłeś urządzenie, przy następnym wydaniu tego samego polecenia.

Powinno to zarówno skrócić wymagany czas, jak również umożliwić jego zatrzymanie i wznowienie, jeśli rzeczywiście potrzebujesz korzystać z komputera.

sudo rsync -avPh --delete-after /path/to/original/gromit.sparsebundle/ /path/to/copy/of/gromit.sparsebundle/

Wyjaśnienie:

 • -a: Archiwum (rekurencyjne, zachowaj własność znaczników czasu itp.).
 • -v: Verbose.
 • -P: Pokaż postęp i szybkość transferu w czasie rzeczywistym .
 • -h: Dane wyjściowe czytelne dla człowieka.
 • --delete-after: Pod koniec kopiowania usuń wszystkie pliki w miejscu docelowym, które nie istnieją w źródle. Daje to swobodę kontynuowania tworzenia kopii zapasowych na starej kapsule czasu bez martwienia się o kopiowanie nadmiernych plików do nowej.

Ważne : Końcowe ukośniki na dwóch ścieżkach są ważne! Jeśli zostanie pominięty, nowy katalog może zostać utworzony po wznowieniu synchronizacji (tj /path/to/copy/of/gromit.sparsebundle/gromit.sparsebundle.).

Należy również pamiętać, że szybkość przesyłania wyświetlana z -Pparametrem nie jest dokładna, gdy przesyłane są małe pliki (kilka KB).


5

Time Capsules to routery Gigabit Ethernet. Oznacza to maksymalną prędkość 100 MB / s przez kabel (ale jest to raczej mało prawdopodobne). Będzie to jednak porównywalne z prędkością USB2, więc myślę, że powinieneś spróbować przed zwolnieniem Ethernet.


Spróbował tego. Zobacz zaktualizowane pytanie.
Mark Adler

Okazuje się, że jestem ograniczony przez klucz Ethernet 100 Mb / s USB.
Mark Adler

Klucz sprzętowy GigE podwoił szybkość. Ale nadal oznaczałoby to pierwotną próbę transferu na 14 godzin przy prędkości około 100 Mb / s. Cóż, wstydzę się tego, czego oczekiwałbym od prędkości transferu dysku twardego USB około 500 Mb / s.
Mark Adler

1
„Komputer Mac nie ma wbudowanego portu Ethernet” jest istotny i ważny. Czy rozumiesz teraz dlaczego? Ponadto, czy istnieje JAKIEKOLWIEK ten komputer Mac może komunikować się ze światem zewnętrznym za pomocą czegokolwiek szybszego niż USB2 (który jest zwykle DUŻO wolniejszy niż nowoczesny dysk)?
Thorbjørn Ravn Andersen

Um, gdzie oprócz komentarza właśnie ktoś powiedział „Mac nie ma wbudowanego portu Ethernet”? I dlaczego ktoś miałby tak mówić, skoro wiele komputerów Mac ma wbudowany port Ethernet?
Mark Adler

1

Porty USB we Time Capsules, które widziałem, mają gniazda typu A, więc Time Capsule („TC”) jest „hostem”, który można podłączyć tylko do „urządzeń” (np. Dysków twardych, drukarek, a nie komputerów) . Firma Apple używa portu USB dokumentu Time Capsule, co to potwierdza. Nie można więc podłączyć TC bezpośrednio do komputera Mac lub innego TC przez USB.

Możliwe jest podłączenie dysku twardego USB do TC i „zarchiwizowanie” zawartości TC do tego zewnętrznego dysku, bez przesyłania danych przez komputer Mac / PC. Ta funkcja została dodana w aktualizacji oprogramowania układowego 7.3.1: ten artykuł TidBITS zawiera szczegółowe informacje. Wydaje się, że ta funkcja nadal istnieje w bieżącym narzędziu AirPort 6.3: naciśnij Archiwum dysku w pierwszym oknie dialogowym pokazanym poniżej, aby odsłonić arkusz pokazany w drugim. (Mówię, że „nadal istnieje”, ponieważ myślałem, że przeczytałem, że ta funkcja została usunięta wraz z kilkoma innymi w przeprojektowanym narzędziu AirPort 6, ale muszę pamiętać niepoprawnie.)

Panel Dyski narzędziowe AirPort, pokazujący przycisk Archiwizuj dysk

Arkusz archiwum Narzędzia AirPort

Jednak ... chociaż to pozwala TC dane mają być skopiowane do zewnętrznego dysku USB, wierzę, nie ma podobną metodę do kopiowania danych z zewnętrznego dysku USB.

Więc: powrót do Ethernetu.

Aby zobaczyć szybkość, z jakiej aktualnie korzysta port Ethernet na komputerze Mac, użyj /Applications/Utilities/Network Utility. Zobacz „Prędkość łącza” w zakładce Informacje (1 Gbit / s, tj. „GigE” na zrzucie ekranu poniżej).

Karta Informacje o narzędziu sieciowym

(Pierwotnie wspomniałem o tym w komentarzu do pytania, ale pomyślałem, że warto udzielić właściwej odpowiedzi, ponieważ wydaje się to przydatne.)

Zauważyłeś lepszą wydajność dzięki użyciu adaptera Thunderbolt-GigE. Podejrzewam, że wąskim gardłem są prawdopodobnie procesory wewnątrz Time Capsules. (Pamiętam, że czytałem o tym, ale nie mogę znaleźć odnośnika, przepraszam).

Jeśli możesz, proponuję ten plan:

 1. Rozłóż starsze TC i wyjmij dysk twardy.

 2. Podłącz dysk twardy do komputera Mac za pomocą adaptera SATA-> USB lub za pomocą dodatkowej obudowy dysku, jeśli taką masz.

 3. Podłącz nowy TC do komputera Mac za pomocą adaptera Thunderbolt-GigE.

 4. Powinieneś teraz widzieć oba dyski w Finderze.

 5. Skopiuj pliki za pomocą Findera lub SuperDuper! lub Carbon Copy Cloner .

(Zastosowałem proces podobny do tego, kiedy ostatnio zaktualizowałem dysk w moim TC z 1 TB do 3 TB).

Tutaj zakładam, że procesor w starszym TC jest głównym wąskim gardłem ... a także, że nie masz nic przeciwko unieważnieniu gwarancji, otwierając ją. Wymaga to usunięcia gumowej podstawy, która jest przyklejona. Możliwe jest rozebranie i późniejszy montaż TC bez niszczenia gumowej podstawy, jeśli użyjesz suszarki do włosów itp., Aby stopić klej i postępuj ostrożnie. Jeśli chcesz również otworzyć nowego TC, podłączenie obu dysków twardych za pomocą adapterów SATA-> USB może dać najszybsze wyniki ... chociaż w tej sytuacji może się okazać, że przepustowość magistrali USB jest wąskim gardłem.


Twój pierwszy akapit wskazuje, że nie zrozumiałeś mojego pytania na temat korzystania z portów USB. Pytanie brzmi: „Czy mogę w jakiś sposób zmusić Time Capsule do skopiowania danych z wewnętrznego dysku twardego na zewnętrzny dysk USB? I odwrotnie na drugim Time Capsule, podłączając do niego napęd USB z danymi pierwsza Kapsuła Czasu? ” Jest to całkowicie dozwolone przez porty USB w Time Capsules, które w rzeczywistości są przeznaczone do podłączania dysków twardych. Nie wiem, co miałeś na myśli przez „swój cel”.
Mark Adler

Pomysł wyciągnięcia napędu ze starej Time Capsule jest dobry. Jednak nie chciałem zepsuć wyglądu starego, nieumyślnie rozdzierając gumę pod spodem, próbując go rozebrać, ponieważ planuję sprzedać stary.
Mark Adler

@MarkAdler Przeprosiny: Źle odczytałem twoje pytanie. Mam edytowane moją odpowiedź z niektórych więcej informacji, mam nadzieję, że odpowiedzi na oba komentarze tutaj ...
Ashley
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.