Gdzie jest folder tymczasowy?


17

Chciałbym wiedzieć, gdzie jest folder plików tymczasowych w systemie. Na przykład w systemie Windows jest folder:

C: \ Documents and Settings \ Administrador \ Configuración local \ Temp


1
launchdi inne demony używać /private/tmp/i /var/tmppliki tymczasowe i gniazd. /tmpjest dowiązaniem symbolicznym do /private/tmp.
jaume

Dziękuję przyjacielu! Jaka jest różnica między / private / tmp a / var / tmp ??
Alberto Juarez

2
Zasadniczo /tmpjest usuwany po ponownym uruchomieniu, a /var/tmpnie jest.
jaume

Odpowiedzi:


25

OS X generuje katalog programowy przechowywany w nim /private/vari definiuje zmienną środowiskową $ TMPDIR do lokalizowania systemowego folderu tymczasowego.

Za pomocą Terminal.app wpisz echo $TMPDIRlub open $TMPDIR(aby otworzyć Finder w tym folderze).

Znajdziesz tam pliki tymczasowe przechowywane przez uruchomione aplikacje.

Źródło: /superuser/581347/where-is-the-temp-folder-inos-x

Ponieważ system OS X jest oparty na systemie UNIX, istnieje kilka rodzajów katalogów tymczasowych, a ponadto „systemowy”, w którym przechowuje rzeczy.

  • $ TMPDIR, który jest generowany jak /var/folders/xl/84p38nhj405frmrkdpqb3v9c0000gn/T/
  • /private/tmp
  • /private/var/tmp
  • /private/var/at/tmp
  • /private/var/spool/cups/tmp

2

Twoje pytanie ma fałszywą przesłankę, że JEST folder „temp”. To nie jest Windows, a architektura Uniksa w Mac OS X jest zupełnie inna. Folder tymczasowy na co? Dla niektórych śmieci na niskim poziomie jest /tmpi /var/tmp. Dostępne są preferencje ~/Library/Preferencesaplikacji, pamięci podręczne aplikacji i pliki tymczasowe ~/Library/Application\ Support.

Bardziej precyzyjna odpowiedź byłaby możliwa, gdybyś określił konkretne zadanie, które próbujesz wykonać.


13
Myślę, że OP nie próbuje wykonać żadnego zadania, ale chce zrozumieć, jak działa OS X. W szczególności prosi o odpowiednik %USERPROFILE%\Local Settings\Temp( %USERPROFILE%\AppData\Local\Tempw systemie Vista i nowszych), a nie %USERPROFILE%\AppData\Local\Temporary Internet Filespodobny. To prawdopodobnie /tmp(dowiązanie symboliczne /private/tmp) /var/tmp, a różnica polega na tym, że /tmpzostaje wyczyszczona przy starcie. Nie powiedziałbym, ~/Library/Application Supporti ~/Library/Preferencesfoldery tymczasowe aplikacje jak z nich korzystać, aby zapisać dane, takie jak trwałe stanu i ustawień.
jaume

Mówisz, że nie ma folderu tymczasowego? Twoja odpowiedź zostanie odrzucona przez to superuser.com/questions/581347/where-is-the-temp-folder-in-os-x, co również czyni duplikat tego pytania.
Allan

1
@Allan Czy w ogóle czytałeś mój post?
Alexander - Przywróć Monikę

1
@Alexander Nie trzeba być protekcjonalnym wobec nowych użytkowników. Gdy wymieniłeś wiele przykładów tego, do czego program może użyć katalogu tymczasowego, równie dobrze możesz wymienić je wszystkie w stylu przypominającym odpowiedź Lucasa .
Ben Leggiero

0

/tmp to ogólna lokalizacja plików tymczasowych w systemie Mac OS X, a także w większości systemów podobnych do UNIX.


2
Jest też $TMPDIR.
lhf

1
$TMPDIRjest zmienną środowiskową , która wskazuje na katalog tymczasowy /tmp, a nie sam katalog tymczasowy. Możesz ustawić $TMPDIRdowolną wartość (i będzie działać tak długo, jak katalog istnieje i ma ustawiony bit lepki).
jaume

0

Katalog tymczasowy dla plików tymczasowych określonych przez użytkownika jest podawany przez zmienną środowiskową TMPDIR. To jest pod / var / tmp Na moim logowaniu do Yosemite jestTMPDIR=/var/folders/11/d839g3h52m55ps0l8f621b8m0000gp/T/


Pamiętaj, że zmienia się to również okresowo. Nie znalazłem żadnego spójnego zachowania, które, jak sądzę, jest dobre, jeśli to, co przechowujesz w tych folderach, naprawdę jest ulotne.
Ben Leggiero
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.