Jak sprawić, aby aplikacje w systemie OSX otwierały nowe okna w tym samym miejscu podczas otwierania pliku z Findera?


21

OSX 10.8. Dość proste. Właśnie teraz, gdy otwieram plik za pomocą Findera, jeśli typ pliku jest ustawiony na otwarcie przez aplikację Y, często OSX znajduje przestrzeń, która ma otwarte okno Y, i wysyła plik do tego okna w tym miejscu. Chcę jednak, gdy otwieram plik, chcę nowe okno dla tego pliku i w tym samym miejscu.

W związku z tym pytaniem wiem, że istnieje wyraźne obejście dla Chrome, co jest świetne; to samo dla Findera. Ale chcę, aby to ustawienie obejmowało cały system. Np. Chcę otworzyć nowy dokument txt za pomocą wyszukiwarki i pozwolić MacVimowi otworzyć nowe okno z plikiem w mojej bieżącej przestrzeni (tak jak w przypadku pierwszego uruchomienia), zamiast lokalizować otwarte okno w osobnej przestrzeni i ciągnąć plik do zakładki w tym oknie.

Uwaga: Mam ustawione ustawienia, aby przełączanie do aplikacji nie przełączało się na przestrzeń z otwartym oknem dla tej aplikacji, która działa poprawnie, ale gdy uruchamianie aplikacji odbywa się poprzez otwarcie pliku, a nie za pomocą karty cmd przełączniku, nadal wykonuje operację znajdowania-otwierania-okna-nawet-jeśli-w-innej-przestrzeni.

Zwróć uwagę, że są tutaj dwa problemy -

  1. Nie podoba mi się, że zamienia spacje
  2. Nie podoba mi się, że otwiera plik w istniejącym oknie, a nie w nowym oknie

- i nie widzę, jak możesz rozwiązać jeden problem bez rozwiązania drugiego; ale byłoby świetnie, gdyby jedno lub oba można rozwiązać.


1
Z jakich aplikacji korzystasz? Aplikacje Apple oparte na dokumentach otwierają nowe okno po dwukrotnym kliknięciu dokumentu w wyszukiwarce, nigdy nie używają ponownie okna już otwartego dokumentu.
Ricardo Sanchez-Saez

1
To całkiem naturalna prośba. Większość użytkowników chce otworzyć nowe okno dokładnie tam, gdzie już działa. Jeśli patrzysz na określoną zorganizowaną przestrzeń, zwykle nie jest to błąd, ale to, gdzie chcesz teraz pracować.
dan

1
@rsanchezsaez Szczerze mówiąc, nie aplikacje autorstwa Apple, np. Chrome, MacVim itp. Zauważyłem podobnie frustrujące zachowanie w Finderze, w którym zabiera mnie pewne sposoby inicjowania otwierania folderu, który mam otwarty w innej przestrzeni do wyświetlanego folderu w innym miejscu, zamiast otwierać nowe okno Findera w bieżącym miejscu, aby wyświetlić folder. (W tej chwili nie pamiętam dokładnie, co powoduje, że tak się dzieje, ale opublikuję informację, czy pamiętam. To wydarzyło się wczoraj i zachęciło mnie do zaoferowania nagrody, ale zaniedbałem podanie szczegółów wydarzenia.)
Philip

@Philip Dzięki za wyjaśnienie. Nie znam chętnie żadnego sposobu na osiągnięcie tego, czego potrzebujesz. Dobrym miejscem do eksploracji mogą być zewnętrzne menedżery okien OS X, takie jak Divvy lub podobne. Może któryś z nich oferuje tę konkretną funkcję?
Ricardo Sanchez-Saez,

Odpowiedzi:


2

Czy ustawienie przypisania do pulpitu: brak; praca dla Ciebie.

Możesz to zrobić z menu Docku aplikacji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Niestety nie. Wszystkie wyżej wymienione aplikacje są już przypisane jako takie.
Philip

-1

Wyłącz opcję w Prefektach systemu -> Kontrola misji -> Po przełączeniu do aplikacji przejdź do miejsca z otwartymi oknami dla tej aplikacji

w przypadku niektórych aplikacji to nie zadziała, ponieważ niektóre aplikacje, takie jak TextMate, otwierają nowe dokumenty w nowej karcie, ale jestem pewien, że te aplikacje mają własne opcje, aby temu zapobiec!


Pytanie wyraźnie stwierdza, że ​​ta opcja jest już ustawiona.
Philip

-1

Myślę, że w końcu dostałem poprawkę dla Microsoft Word (i prawdopodobnie także innych aplikacji Office): Upewnij się, że okno programu Word jest otwarte we wszystkich obszarach roboczych ... oczywiście możesz sprawić, że okno będzie naprawdę, bardzo małe i odepchnięte do róg.

Pomaga to również przejść do innego obszaru roboczego z otwartym oknem po zamknięciu „ostatniego” (faktycznie przydatnego) okna w obszarze roboczym. To jest na Mavericks.

Wydaje się jednak, że w pełni zminimalizowane (zadokowane) okno nie wykonuje zadania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.