Jak mogę otworzyć okno Findera na pulpicie bez przełączania się na inne?


25

Mam te pięć komputerów stacjonarnych z tuzinem aplikacji pełnoekranowych i czuję się bardzo szczęśliwy. Powiedz, że mam teraz prawo do Desktop 5 . (Niestety moje zdjęcie zostało usunięte, ponieważ nie zostało przesłane do serwisu hostingowego witryny)

Teraz chcę otworzyć Findera, aby zlokalizować plik i otworzyć go na tym pulpicie .
Więc klikam Finder w Docku.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ojej!

Przeciągam się aż do pulpitu 1, ponieważ tam właśnie znajduje się Finder .

Cóż, ma to sens z perspektywy programisty (przejdź do pulpitu z oknem aplikacji).
Ale to nie ma żadnego sensu dla użytkownika.

Ilekroć naciskam Findera, chcę, aby otwierał się na bieżącym pulpicie, ponieważ jest to narzędzie, a nie „aplikacja”, muszę „przełączyć się”.

Zwykle mam pół tuzina okien Findera na różnych komputerach i te przekierowania po prostu mi przeszkadzają.

Czy istnieje możliwość obejścia problemu z ustawieniem Findera w Docku na pulpicie, oprócz wybrania opcji Nowe okno Findera w menu?


Dan - straciliśmy twoje oryginalne zdjęcie - przenieśliśmy pozostały element na hosting strony (imgur) - więc pamiętaj, aby użyć go w przyszłości. Utrata danych nie jest tutaj czymś, co lubimy.
bmike

@bmike Thanks. Już od dłuższego czasu używam imguru.
Dan

Odpowiedzi:


24

Masz kilka różnych opcji:

Utwórz okno Findera za pomocą skrótu

Chociaż nie rozwiązuje to problemu ze stacją dokującą, użycie skrótu klawiaturowego może być znacznie szybsze i może pomóc w przepływie pracy.

 1. Aktywuj Findera, klikając tło pulpitu
  (jeśli pulpit jest zaśmiecony oknami, podsuń go, aby go wyczyścić, a następnie kliknij)

 2. Użyj skrótu Nowe okno Findera : +N

Wyłącz automatyczne przełączanie przestrzeni

Usuń zaznaczenie pola wyboru Preferencje kontroli misji, aby przełączyć się na miejsce z otwartymi oknami dla aplikacji: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Na marginesie, nie ma to wpływu na Findera, jeśli wybrano opcję Przypisz do wszystkich komputerów stacjonarnych. Link tutaj


1
Pierwsza opcja w połączeniu z poradą, którą dodałem, jak aktywować Findera z dowolnego ekranu, rozwiązuje ten problem w najbardziej elegancki sposób. Wielkie dzięki.
Dan

Nie mogę powiedzieć, jak bardzo to rozwiązanie ułatwiło mi życie. To prawdziwy ból, gdy próbuję otworzyć szukacz podczas pracy na ekranie n, a następnie zepchnąć go na ekran m. Wielkie dzięki !!!!!
1amtoo1337

Jest o wiele łatwiejszy sposób, aby to zrobić i pozostawić spacje bez zmian (ponieważ jest to bardzo przydatne!). Przypisz skrót reflektora do nowego okna i użyj go. Okno Findera jest umieszczone na wierzchu bieżącej aplikacji, nawet przy włączonym Spaces. Udzieliłem odpowiedzi poniżej, abyś mógł ją głosować.
wide_eyed_pupil

Aby uogólnić to na inne aplikacje, musisz upewnić się, że aplikacja nie jest przypisana do żadnego konkretnego pulpitu, ponieważ Cmd-Nw takich przypadkach tworzy nowe okno na pulpicie, do którego przypisana jest aplikacja
WanderingMind

„Uwaga boczna” to rozwiązanie, którego szukałem: aktywuj na wszystkich ekranach, aby wyszukiwarka otwierała się w bieżącym kontekście, bez wpływu na zachowanie innych aplikacji. Podstawowe rozwiązanie zmienia zachowanie wszystkich aplikacji i myślę, że operator słusznie zauważył, że wyszukiwarka powinna zachowywać się inaczej - np. Narzędzie, a nie aplikacja. Dziękuję bardzo.
brianfit

7

Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy wyszukiwarkę w doku, wybierz „Opcje”, a następnie „Wszystkie komputery”. Wszystkie okna Findera będą dostępne przez cały czas na wszystkich komputerach.

Myślę, że to rozwiązuje problem zamieszczony w pytaniu, jeśli wybierzesz „Brak”


To dobre rozwiązanie, ponieważ naprawdę pasuje do opisanego przeze mnie paradygmatu „użyteczności”. Dzięki.
Dan

Nie jestem pewien, czy to jakaś pomoc. Chociaż może to działać dla niektórych, jeśli jesteś podobny do OP i masz co najmniej 5 otwartych pulpitów, prawdopodobnie będziesz mieć wiele okien wyszukiwarki, niektóre z nich w ogóle nie dotyczą aktualnej przestrzeni.
rien333

4

Możesz utworzyć prostą aplikację AppleScript do zainstalowania w stacji dokującej, która utworzy nowe okno Findera na bieżącym pulpicie:

tell application "Finder"
  make new Finder window to home
  activate
end tell

Fajnie, ale hacky. Nadal spoko.
Dan

2

Zajrzyj do HyperDocka , ma wiele fajnych dodatków do Docka.

Ze strony głównej:

Potężne skróty

HyperDock dodaje w pełni konfigurowalne skróty do aplikacji dokowania. Przypisz skróty klawiszowe i myszy do elementów dokowania, aby ukryć lub zamknąć aplikacje, uruchomić Expose, otworzyć karty Safari, Finder Windows i wiele więcej.


Możesz także zajrzeć do TotalFinder , uważam, że ma on także globalny skrót, który pozwala otworzyć nowe okno z dowolnego miejsca.


Oznaczam to jako odpowiedź, ponieważ nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania. Jednak dziękuję za sugestię.
Dan

0

Jest to bardzo łatwy sposób: ustaw skrót do Spotlight i użyj go. Ustawiłem skrót reflektora na Control + Spacja (aby nie kolidował z innymi aplikacjami - szczególnie z narzędziami do przesuwania i powiększania aplikacji Adobe CC).

Kiedy jestem w jakiejś aplikacji i wpisuję tę kombinację klawiszy, otrzymuję okno Findera w tej samej przestrzeni, w której już jestem (nie w przestrzeni Findera), a kursor znajduje się w polu wyszukiwania okna. Znajduję się w tym samym miejscu, z którego korzystam (Finder musi być ustawiony na Wszystkie komputery w Docku> Ikona Findera> Opcje…> Wszystkie komputery) nałożone na aplikację, której używałem.

Ustaw skrót Spotlight w Prefscie systemu> Spotlight> Skrót okna Spotlight:


0

Znalazłem praktyczne rozwiązanie tego problemu za pomocą BetterTouchTool (które jest warte pobrania z wielu powodów innych niż tylko ten przypadek użycia), które głównie robią to, co chcę: stuknięcie palcem w ikonę Findera, Terminalu, Safari itp. 3 palcami otwiera nowe okno w bieżącej przestrzeni. Jednak robi to dobrze tylko wtedy, gdy aplikacja ma już otwarte inne okna . Jeśli aplikacja nie jest otwarta lub nie ma już żadnych otwartych okien, albo wysyła Command-N do bieżącej aplikacji podczas otwierania klikniętego okna, albo otwiera dwa nowe okna (raz, gdy aktywowane, raz dla Command-N). Jest to trochę uciążliwe, choć może nie jest przełomowe, ponieważ standardowe lewe kliknięcie zrobi prawidłową czynność tam, gdzie ten gest się nie powiedzie.

 1. skonfiguruj nowy gest do wyboru (używam stuknięcia 3 palcami) i przypisz go do „Aktywuj aktualnie ukrytą aplikację w Docku”
 2. wybierz „Dołącz dodatkową akcję” i przypisz ją do skrótu klawiaturowego Command-N
 3. jeśli, podobnie jak ja, masz już stuknięcie 3 palcem w środkowe kliknięcie (lub dowolną inną akcję), kliknij ikonę koła zębatego po lewej stronie selektora gestów, aby akcja Command-N była uruchamiana tylko po dokowanie, a kliknięcie środkowym przyciskiem wyzwala się tylko wtedy, gdy nie jest ponad dokiem
 4. pamiętaj o wyłączeniu automatycznego przełączania spacji, jak to stwierdzono w odpowiedzi Kassym

Mam wrażenie, że uda nam się to naprawić tylko wtedy, gdy Apple zaakceptuje ten przypadek użycia przestrzeni na zadanie, więc prosimy o przesłanie opinii .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.