Macbook biały rzecz poniżej przycisku klawiatury jest zepsuty


8

Mam MacBooka Pro z początku 2009 roku i przypadkowo złamałem biały plastikowy mechanizm pod Sprzyciskiem. Na zdjęciu są oznaczone jako 130 i 140.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy ktoś ma pojęcie, jak nazywają się białe rzeczy pod kluczem i gdzie mogę kupić tani zamiennik?


Kontynuując mój drugi post, oto link do strony z listą produktów dla różnych klipów nożycowych thebookyard.com/...
TinPianoMan

Tak, ale dopiero 3 lata temu :)
Rob

Odpowiedzi:


8

Czasami nazywane są klipsami nożycowymi. Kupiłem je w witrynie thebookyard.com , która jest sprzedawcą części do komputerów Mac z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Firma Apple jest znana z tego, że wymienia je za darmo jako usługa Walk up w barze Genius, a Ty oczywiście możesz zamówić oficjalne części do naprawy z różnych źródeł.

Należy pamiętać, że różne klawisze na tej samej klawiaturze mogą nieznacznie różnić się układem i rozmiarem tych klipów pomocniczych, nawet jeśli rozmiar klawisza jest identyczny.


Obie odpowiedzi są prawidłowe, ale zasługujesz na uznanie za pomoc.
Rob

2

W porządku, okazało się, że szukam tzw B-Clip

Numer tego kawałka to 221159039672Jeśli wpiszesz ten numer na eBayu, znajdziesz odpowiedni biały klip.

Drugi numer, który nie pasował do mojego Macbooka Pro to 221159039824

Mam nadzieję, że rozwiąże to czyjeś pytanie w przyszłości, ponieważ znalezienie właściwego wyniku było naprawdę trudne.


1
Nigdy nie słyszałem, aby nazywano je B-Clips, a ten numer, który podałeś, 221159039672nie jest nigdzie wymieniony w Google, z wyjątkiem jednego tutaj na eBayu. Czy możesz połączyć się z jakimś źródłem dokumentującym te nazwiska / numery?
bmike

Nie, niestety wydaje się, że te liczby można znaleźć tylko w sklepie eBay, który zlokalizowałem. Jednak nie usunę tej odpowiedzi, ponieważ może to pomóc innym znaleźć tanią część zamienną dotyczącą kluczy MB.
Rob

1
Absolutnie nie usuwaj go. Byłem ciekawy, gdybyś miał więcej informacji. ;)
bmike

1
@mike Zorientowałem się, że liczba to tylko liczba eBay: ebay.co.uk/itm/221159039672
Rob

1

Najwyraźniej są one nazywane klipsami nożycowymi i istnieją różne typy, oznaczone jako typ A, B, C itp.

Ważne jest, aby określić typ, którego potrzebujesz. Aby to zrobić, skorzystaj z tego przydatnego podręcznika

Pełna strona produktu klipsów nożycowych

Mam Unibody MacBook Pro na początku 2011 roku, który jest właściwie pierwszym elementem na tej stronie. Nie jest od razu oczywiste, że po kliknięciu obrazu otworzy się nowe okno pokazujące obrazy różnych klipsów nożycowych do klawiatur wyznaczonych produktów Mac.

Szczegółowy opis klipsów nożycowych typu E i G do Unibody MacBook Pro

Następnie możesz dwukrotnie sprawdzić typ w stosunku do tego, który zastępujesz. Więc w moim przypadku mogę teraz śmiało śmiało zamawiać kilka standardowych klipów typu G.

Spodziewałem się, że będzie link z tej strony do listy produktów, ale jeśli tak, nie widzę go. Zamiast tego przejdź do tej strony i wybierz klipy zgodnie z zidentyfikowanym numerem typu: ZOBACZ PONIŻEJ


Dziękuję za odpowiedź i link. Jest jednak o wiele bardziej pomocne, jeśli możesz wyjaśnić różnice między typami i które z nich dotyczą pytania PO. Spójrz na [Jak napisać dobrą odpowiedź} ( apple.stackexchange.com/help/how-to-answer ) w naszej sekcji pomocy.
Allan,

oops - złe miejsce na opublikowanie tego. Przepraszam!
TinPianoMan,

1

Podanie dowolnego linku lub kodu do konkretnego produktu jest mylące, ponieważ profesjonaliści MacBooka 2009, podobnie jak prawie wszystkie laptopy Apple, mogą używać jednego z dwóch różnych typów klipów. Źródła Apple to klawiatury od dwóch firm, Darfon i Sunrex, i chociaż wyglądają identycznie, pod klawiszami mają swoje własne projekty klipów / mechanizmów i nie można ich zamieniać. Jedynym sposobem, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiedni klip lub klawisz, jest wizualna identyfikacja typu klipu na istniejącej klawiaturze. Dlatego thebookyard.com pokazuje zdjęcia różnych typów klipów.

Nie ma standardowej nazwy branżowej dla różnych klipów, więc firmy takie jak księgarnia definiują własne nazwy dla każdego wariantu. Na liście części serwisowych firmy Apple określają je jako typ D lub S (odnoszące się do Darfon lub Sunrex), ale to nie jest takie pomocne, ponieważ te dwie firmy również przeprojektowują własne klipy z czasem, więc klip Darfon na MacBooka Pro 2009 różnić się od klipu Darfon na MacBooku Pro 2012. Aby jednoznacznie zidentyfikować projekt klipu, księgarnia wyznaczy nową literę do każdego nowego wariantu klipu używanego przez Apple. Każdy, kto twierdzi, że sprzedaje klip na MacBooka Pro 2009, nie pozwalając na określenie, który z dwóch typów jest, ryzykuje. Chociaż prawdą jest, że na niektórych obszarach geograficznych jedna marka klawiatury jest czasem znacznie bardziej rozpowszechniona, ale nadal jest hazardem.

Przed zakupem klipsa lub klawisza na klawiaturze laptopa Apple upewnij się, że wizualnie porównujesz klip z istniejącej klawiatury z kupowanym klipem. Zauważ, że każda klawiatura używa 4-6 różnych klipów dla różnych klawiszy kształtu (strzałka, shift, spacja, az itp.), Więc musisz porównać jak dla podobnego, niekoniecznie dokładnie tego samego klawisza, ale tego samego rodzaju klawisza, tj. Cały alfabet, liczba a klawisze interpunkcyjne używają tego samego standardowego klipu.

Mam nadzieję, że to pomoże wyjaśnić, co jest złudnie złożonym tematem.


0

Powiedziałbym, żeby dokładnie sprawdzić swój klip. Mam na Macbooku Air klucz, który nie pasuje do E ani G. Myślę, że kupiłem Type-K, aby naprawić luźny klucz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.