Jakie są zalety i wady książek iBooks i Kindle na iPada?


15

Mimo że od jakiegoś czasu mam iPada, nie zdecydowałem się na zakup e-booków. Chciałbym podjąć decyzję, czy wolę kupować iBooki, czy Kindle, zanim kupię jakąkolwiek, aby zachować moją kolekcję w jednym miejscu.

iBooks lub Kindle: Jakie są powody wyboru jednego lub drugiego?

Mam też iPhone'a do czytania i nie wyobrażam sobie, że kiedykolwiek kupię sprzęt Kindle (tak miły, jak są obecnie).


Bardzo dobre pytanie. +1 za zapytanie.
daviesgeek

4
Wiem, że nie wyobrażasz sobie, byś kiedykolwiek kupował czytnik Kindle, ale zrobiłem to i nie oglądałem się za siebie. Do czytania powieści eInk i Kindle Touch są +100 lepsze niż „nieporęczny” iPad i jego błyszczący ekran. Jeśli lubisz czytać tekst, dobrym pomysłem jest Kindle. (Nie na temat, ale chciałem o tym wspomnieć, ponieważ jestem właścicielem dwóch rozpalaczy i mam (lub miałem) iPada 1, 2 i iPhone2G, 3G 3GS 4 i 4s, a także niektóre urządzenia z Androidem. wydane przez Kindle Touch zaskakująco , ponieważ uwielbiałem moją Kindle Keyboard (3g)
Martin Marconcini

@ MartínMarconcini Dzięki, to dobra uwaga. Ostatecznie (alert spoilera) zdecydowałem się na sklep Kindle, głównie na opcję przenośności. I nadal nie masz Kindle, ale mógł zobaczyć siebie coraz jeden, tak tanie, jak stają się one i gdybym miał wydać znacznie więcej czytają.
Nicole

@bmike Dzięki za nagrodę! To przyniosło wiele nowych i dobrych odpowiedzi.
Nicole

Zasługiwał na coś lepszego. I tak - gdy zdobędziesz wystarczającą liczbę książek w sklepie dziecinnym, jest prawie nieuniknione, że oprócz iPada zyskasz także czytnik książek - szczególnie na podkładkę / telefon, a także wtedy, gdy naprawdę chcesz mieć wagę zbliżoną do książki i uciec od ekranów LCD w celu dłuższego czytania.
bmike

Odpowiedzi:


17

IBooks app jest lepszy. Ale sklep Amazon Kindle jest tańszy i ma lepszy wybór.

Książki

Wydawcy są odpowiedzialni za tworzenie i udostępnianie książek w każdym sklepie. Czasami książka jest dostępna tylko dla jednego sklepu. W takim przypadku nie ma możliwości wyboru miejsca zakupu.

Jeśli książka jest dostępna w obu sklepach, musisz porównać cenę i jakość na podstawie książki. Jest to łatwe, ponieważ oba sklepy oferują bezpłatne rozdziały próbek. Książki są zwykle lepiej sformatowane w iBooks Store niż w Kindle's Store. Może to mieć krytyczne znaczenie w przypadku niektórych gatunków, takich jak książki techniczne / programistyczne z grafiką, próbki kodu i tabele.

Ekosystem

Zakupy w iBookstore można odczytać tylko na telefonie iPhone / iPodzie touch / iPadzie / komputerze Mac. Zakupy Kindle można również odczytać na dedykowanych urządzeniach Amazon Kindle, Microsoft Windows, iOS, BlackBerry, Mac OS X, Android, webOS, Windows Phone, a także w przeglądarce internetowej.

Aplikacje

Aplikacja iBooks:

 • lepszy interfejs (możesz nawet wyłączyć cechy skeuomorficzne, jeśli wolisz)
 • ma mniej funkcji, ale funkcje, które ma, są lepsze: słownik, wyróżnianie, typ / czcionki, przypisy, nawigacja, wygląd i działanie
 • lepsza obsługa plików PDF
 • Wbudowana aplikacja iBookstore do wygodnego przeglądania i zakupów

Aplikacja Kindle:

 • Funkcja udostępniania, w której możesz publicznie publikować fragmenty z książki na kindle.amazon.com w celu utworzenia łącza do Twittera / Facebooka. Przykład.
 • Amazon tworzy adres e-mail, aby wysyłać dokumenty do Kindle za pośrednictwem poczty elektronicznej. Na przykład twoja nazwa@kindle.com
 • Przeciw: Musisz przeskoczyć do przeglądarki internetowej, aby przeglądać i kupować zawartość.

Na iPadzie wolę czytać w iBookach, ponieważ Apple lepiej wykonuje podstawy. Aplikacja Amazon Kindle ma jednak kilka ciekawych funkcji różnicujących. Wszystko to powiedziało, że na koniec dnia nie ma nic lepszego niż przeczytanie podstawowej powieści na samodzielnym urządzeniu Kindle z e-atramentem.


2
Skeuomorficzny projekt jest teraz znacznie mniejszym problemem, ponieważ można wyłączyć fałszywą krawędź strony. Dodali również tryb nocny, co było głównym powodem, dla którego wcześniej korzystałem z aplikacji Kindle. Uważam też, że czcionki iBooks są znacznie lepsze. Pomiędzy tymi rzeczami również wolę iBooks.
Peter Roe

Dzięki, Peter. Włączyłem twój komentarz na temat trybu pełnoekranowego (wyłączenie skeuomorfizmu). Właśnie sprawdziłem - Kindle ma obecnie również tryb nocny.
Sean Moubry

9

Używam obu. Korzystam z dowolnej książki, którą chcę taniej, a ponieważ tak naprawdę używam iPada tylko do czytania, nie mam wątpliwości, która z nich jest wieloplatformowa. Ponieważ oba są bezpłatne, a książki wciąż trzeba kupić, a pod względem funkcji oba są w zasadzie takie same pod względem użyteczności.

Dużą zaletą książek sklepowych Kindle jest to, że można je czytać na komputerze Mac (lub PC), podczas gdy nie ma dobrego rozwiązania do czytania książek iBook na komputerze Mac (lub PC). Możesz czytać zarówno oprogramowanie do czytania według ich tempa, korzystając z podobnych bezpłatnych książek i przykładowych rozdziałów z odpowiednich sklepów.

Ogólnie rzecz biorąc, wysiłek włożony w digitalizację książek ma znacznie większy wpływ na to, jak wyglądają, niż kanał / sklep, w którym je kupowano. Obie firmy mają bardzo dobrą obsługę klienta i obie zwróciły mi pieniądze, gdy zakup był problematyczny lub niezamierzony. Wydaje mi się, że zarówno Amazon, jak i Apple chcą zająć się mną jako klientem, w przeciwieństwie do podejścia „ostatecznej sprzedaży”.


Chciałbym poprzeć oba zalecenia. Obecnie wiele książek jest dostępnych tylko w jednym lub drugim sklepie - więc w tej chwili nie mamy równego pola treści.
bmike

Warto jednak zauważyć, że jest coś, co można powiedzieć o posiadaniu zbioru książek w jednym miejscu, w celach długoterminowych. Dla mnie jest to warte co najmniej kilku dolarów różnicy.
Nicole

Chociaż istnieje kilka świetnych odpowiedzi - ta dostaje moją nagrodę, nawet jeśli nie jest to wybrana odpowiedź PO. Korzystanie z obu wydaje się być kłopotliwe z powodu braku wszystkiego w jednej puli, biorąc pod uwagę realia ograniczonej selekcji i formatów specyficznych dla platformy na początku 2012 r.
bmike

6

iBooks na iPad jest bezpłatny. Amazon Kindle Reader dla iPada jest bezpłatny. Oba systemy mają bezpłatne książki, które można pobrać i przeczytać. Więc zainstaluj oba, zdobądź darmowe książki dla obu i wypróbuj je. Następnie zdecyduj, czy chcesz kupić książki z jednej lub obu usług.


2
Takie subiektywne pytanie i dokładnie udzielona odpowiedź.
Swizzlr

5

Kindle, ponieważ możesz wtedy czytać książki na dowolnej platformie. Jeśli kupisz je za pośrednictwem iBooks, możesz je odczytać tylko na iPhonie / iPodzie Touch / iPadzie.


1
Kindle to także niesamowite urządzenie do czytania.
Kezzer

2
Czyta dziś tylko na iPadzie (a przynajmniej w momencie zadawania pytania), ale w przyszłości może chcieć przeczytać książki, które teraz kupuje na różnych urządzeniach.
Mike Scott

3

Moje przemyślenia dotyczące nowej wersji iBooks Author i tym podobnych:

Ogólnie niewiele się zmieniło.

Aplikacja czytnika iBooks pozostaje najlepszą aplikacją do czytania na iPadzie, a wprowadzenie zgrabnych, interaktywnych eBooków, które pojawią się wraz z wprowadzeniem iBooks Author, tylko to utrwala.

...ale...

Aplikacja Kindle pozostaje o wiele bardziej elastyczna, jeśli zależy Ci na czytelności swojej biblioteki na wielu platformach. Nie sądziłem, że bardzo mi na tym zależy, ale użyłem zarówno czytników w chmurze, jak i Maca dla Kindle i doceniłem ich dostępność. Apple miał więcej niż wystarczająco okazji, aby wyjść z klientami - myślę, że jest już jasne, że nie jest to dla nich priorytetem.

Jeśli więc widzisz siebie czytającego tylko na iDevice, skorzystaj z iBooks. Jeśli zauważysz, że przełączasz się, bawisz lub przechodzisz między iDevice i jakimkolwiek innym formatem , trzymaj się Kindle.


2

Mam zarówno iPada, jak i Kindle 3, a także iBooki i książki Kindle. Uważam, że czytam więcej e-booków Amazon, ponieważ obecnie wydaje się, że istnieje większy wybór e-booków do przeglądania w Amazon i więcej urządzeń, na których mogę czytać treści Kindle. Właśnie skończyłem kolejną książkę o Kindle, głównie czytaną na moim iPhonie 4, a nie na Kindle 3.


2

Używam obu, ale ogólnie uważam, że iBooks są bardziej zdolne. Mam wiele dokumentów pdf i iBooks radzi sobie z nimi dobrze (importowane przez iTunes na Maca). Bardzo przydatna jest także możliwość niemal bez wysiłku sprawdzenia definicji słów w książkach ePub w iBooks (dotknij dwukrotnie i wybierz „definicja”). Jest to znacząca przewaga nad fizycznymi książkami, w których słownik oferuje taką samą funkcjonalność, ale po prostu nie jest tak prawdopodobne. Kindle ma znacznie większy wybór książek i używam go, aby uzyskać bezpłatne próbki.


2

Pobierz przykładowe rozdziały i zobacz. Wolę czytać w aplikacji iBooks, ale nie wykracza ona poza mój iPhone i iPad. Książki Kindle można czytać na wielu innych urządzeniach.

Jeśli jesteś przygotowany na skrzypce, możesz przekonwertować zakupioną książkę Kindle na normalny plik ePub, który można odczytać w iBooks. Nie możesz tego zrobić na odwrót.


2

Jeśli cena książki jest taka sama. Potem wybrałbym wersję iBook.

Możesz użyć aplikacji kindle bez żadnych problemów, które znalazłem, ale iBook jest nieco bardziej wyrafinowany i płynniejszy w animacji przewracania strony (zawijanie strony).

W Kindle wyłączyłem zawinięcia strony i ustawiłem je tak, aby przesuwały się na boki. Ponieważ nie jest tak świetne.

Ale oba są dobre do czytania i na koniec dnia nie trzymam e-booka w tym samym względzie, co prawdziwy papier.

Gdzie, tak jak w przypadku prawdziwych książek w formie papierowej, postaram się i w twardej oprawie, jak w przypadku miękkiej. Cena wchodzi w to tylko wtedy, gdy czuję skint.


2

Bez wątpienia iBooks. Apple stworzyło iBooki, aby bezproblemowo współpracowało z własnymi produktami. Mając to na uwadze, iBooks z pewnością zapewni najlepsze wrażenia z czytania na iPadzie w przeciwieństwie do innych aplikacji do czytania. Jeśli chodzi o prostotę , wybór i integrację między urządzeniami, iBooks to zdecydowanie najlepsza droga.


1

iBooks: Wygląda lepiej, ładniejszy sklep - bardziej przypomina książkę. Książki mogą być również interaktywne.

Kindle: Często tańszy, a przede wszystkim dla mnie - działa na urządzeniach niemal wszystkich producentów: mój laptop z Windows 8, Kindle Paperwhite, Nexus 7 - tak nazywasz, prawdopodobnie jest na to aplikacja Kindle. Jest nawet czytnik internetowy .


0

Nie można łatwo opatrzyć adnotacjami w iBook pdf, a ja korzystam z Goodreadera. Ale iBook prezentuje się lepiej. Dlatego czasami muszę dostać się do pliku PDF, który wysyłam do iBooks.

Jeśli włączysz synchronizację iCloud, jest ona na dysku iCloud, ale jest ukryta. Możesz skorzystać z następującej procedury, aby go odzyskać.


Jeśli nie chcesz przechodzić przez terminal (i używać ls -al itp.), Spróbuj:

 • skopiuj nazwany pdf powiedz „a = pdf.pdf” na ibook
 • wyszukaj a = pdf.pdf
 • jeśli nie ma takiej drugiej kopii, spróbuj tego dalej

  dodaj pdf jako rodzaj w polu wyszukiwania (cokolwiek to jest wyszukiwanie) wyszukaj „a” zamiast „a = pdf.pdf” (lub inną możliwą nazwę pliku), po prostu pojawi się twój plik (jako oryginalna kopia) kliknij otwórz załączający folder

Przed chwilą działa pod El Captain.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.