Zmuś OS X do używania klucza Bluetooth zamiast wbudowanego kontrolera


26

Używam Magic Mouse z moim MacBookiem Pro i Mountain Lion. Kursor czasami zaczyna się opóźniać. Uznałem, że przyczyną tego może być odległość między moim komputerem Mac a myszą (około 1,5 metra / 5 stóp).

Kupiłem zewnętrzny klucz USB Bluetooth, który chcę podłączyć do monitora na biurku, aby mysz była bliżej kontrolera. Nie mogę jednak wymyślić, jak zmusić OS X do korzystania z zewnętrznego klucza zamiast wbudowanego kontrolera.

Kiedy wchodzę do Pref. Systemu> Bluetooth i przytrzymuję Optionklawisz, aby wyświetlić odbiór, widzę, że jest najsilniejszy, gdy znajduje się obok mojego komputera Mac, a nie gdy znajduje się obok klucza sprzętowego. Co mogę zrobić, aby to zmienić? Dzięki!


Jaki jest model klucza USB Bluetooth? Czy pochodzi ze sterownikową płytą CD?
jaume

To patyk Hama, bez płyty CD. Próbowałem wyłączyć Bluetooth w Prefiksach systemu, następnie podłączyć pamięć, a następnie ponownie włączyć Bluetooth i działało. Musiałem zmienić konfigurację myszy (i klawiatury). Ale po ponownym uruchomieniu wydaje się, że ponownie używa wbudowanego kontrolera.
DrummerB

Czy Twój problem został rozwiązany? Jeśli tak, zaznacz właściwe odpowiedzi, w przeciwnym razie dodaj informacje. aby inni mogli to naprawić.
dan

Począwszy od systemu macOS 10.13.6 (prawdopodobnie także wcześniejszych wersji) wszystko, co wydaje się konieczne, to podłączenie klucza sprzętowego i komputer Mac automatycznie przełącza się na niego (co potwierdza opcja Kliknięcie ikony Bluetooth w pasku menu)
Perry,

Odpowiedzi:


16

Właśnie to przeszedłem, używając tego adaptera bez nazwy w systemie OS X 10.10: http://www.amazon.ca/dp/B00E38N7QE/ref=pe_386430_30332290_TE_3p_dp_1

Najłatwiejszym sposobem użycia adaptera USB jest ponowne uruchomienie. Jeśli przytrzymasz klawisz Opcja podczas klikania ikony menu Bluetooth, adres MAC adaptera powinien być inny. Możesz to również zweryfikować w Profilu systemu. Będziesz wiedział, że działa, jeśli jakiekolwiek istniejące pary się zepsują.

Przekonałem się, że adapter BT 4.0 działa lepiej niż wbudowany adapter w moim MacBooku Pro z 2010 roku. Zwłaszcza w przypadku zestawu słuchawkowego jakość dźwięku jest znacznie lepsza.

Przycisk włączania / wyłączania w Preferencjach systemowych jest trochę wadliwy. Wyłączenie adaptera działa dobrze, ale kliknięcie „on” ponownie włączyło adapter wewnętrzny. Musiałem odłączyć adapter, podłączyć go z powrotem, a następnie ponownie włączyć Bluetooth.

Jeśli chcesz obejść ten problem bez ponownego uruchamiania, możesz użyć Eksploratora Bluetooth z narzędzi programistycznych OS X. Potrzebujesz (bezpłatnego) konta programisty. Istnieje mnóstwo przydatnych narzędzi do debugowania zakłóceń, problemów z parowaniem i tak dalej.

Punkt menu kontrolera HCI

Jest to teraz część pakietu o nazwie „Sprzętowe narzędzia IO dla Xcode V xx” i można je znaleźć na stronie https://developer.apple.com/downloads/Właśnie dodając do odpowiedzi @ user216942, odkąd Xcode 8, Bluetooth Explorer znajduje się w pakiecie o nazwie „Dodatkowe narzędzia dla Xcode”
Felipe Plets

15

Aby zmusić system do domyślnego korzystania z klucza sprzętowego USB Bluetooth, uruchom następujące polecenie:

sudo nvram bluetoothHostControllerSwitchBehavior=always

Spowoduje to modyfikację argumentów jądra rozruchowego.

Aby zrobić odwrotnie, użyj never. Zmiana zostanie zastosowana po ponownym uruchomieniu. Aby powrócić do ustawień domyślnych, uruchom:

sudo nvram -d bluetoothHostControllerSwitchBehavior

1
Chociaż posiadanie GUI, takiego jak Bluetooth Explorer, jest przyjemne, jest to jedyne rozwiązanie, które działa w przypadku restartów, czego jest coś, czego OP prawdopodobnie chciał, i na pewno to robię. Dzięki.
Larryy

1
Dzięki za to! Wygląda na to, że macOS Catalina zmienia domyślną wartość tej flagi na „zawsze” zamiast „nigdy”. W związku z tym nie byłem już w stanie mapować adapterów Bluetooth do moich maszyn wirtualnych za pomocą Parallels lub VMWare. Ustawienie „nigdy” rozwiązało ten problem.
JacobJ

3

Często miałem dokładnie ten sam problem! Przekonałem się, że następująca metoda działa konsekwentnie, aby przejść do zewnętrznego adaptera. Począwszy od zewnętrznego odłączonego klucza Bluetooth:

  1. Wyłącz Bluetooth
  2. Poczekaj około trzech sekund
  3. Podłącz klucz sprzętowy
  4. Ponownie poczekaj około trzech sekund
  5. Włącz Bluetooth

To działa za każdym razem dla mnie. Nie wymaga ponownego uruchamiania ani dodatkowego oprogramowania!


Ponadto istnieje znacznie szybszy sposób sprawdzenia, którego adaptera Bluetooth używa obecnie twój komputer Mac. Po odłączeniu zewnętrznego adaptera Bluetooth:

  1. Jeśli na pasku menu nie ma ikony Bluetooth, przejdź do ustawień systemowych -> Bluetooth i zaznacz „Pokaż Bluetooth na pasku menu”
  2. Po odłączeniu zewnętrznego klucza sprzętowego, kliknij + ikonę Bluetooth na pasku menu
  3. Zwróć uwagę na kolejność liter i cyfr po „Adres:”. To jest nazwa wewnętrznego adaptera Bluetooth komputera. (Zwykle zwracam uwagę na dwa ostatnie znaki)

Teraz spróbuj przełączyć się na zewnętrzny adapter i powtórz powyższe kroki. Jeśli adres się zmieni, komputer zdecydowanie korzysta z zewnętrznego adaptera.


Odkryłem, że musiałem ustawić sudo nvram bluetoothHostControllerSwitchBehavior = zawsze, aby mój Macbook Air mógł przełączyć się na klucz USB.
Sly_cardinal

Naprawdę? To ciekawe, ponieważ na pewno nigdy tego nie zrobiłem na moim 11-calowym Air 2012 i ciągle używam powyższej metody. Może różni się w zależności od modelu?
Wowfunhappy

1

Zrobił to: biblioteka / preferencje / konfiguracja systemu. Tam znalazłem plistfile bluetooth. Zepsułem go, uruchomiłem ponownie, a mój klucz USB został w końcu rozpoznany. Nie musiałem resetować żadnego SMC, NVRAM.


-3

Nie powinieneś mieć problemu z odbiorem z odległości 1,5 metra. Nawet przy pewnej ingerencji między mini a myszą BT powinno być w porządku, więc mogę podejrzewać, że przyczyną problemu jest coś innego niż karta Mac Mini BT. Ale tak, przejdź do Preferencji systemowych> Bluetooth i wyłącz go.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.