Aktualizacja oprogramowania nie wyświetla dostępnych aktualizacji


12

OS X 10.8.4 (chociaż zaczął się w 10.8.3). Podczas uruchamiania GUI aktualizacji oprogramowania (która przełącza się na App Store), nie wyświetla żadnych aktualizacji, chociaż niektóre są dostępne (np. Java, kiedy została pierwotnie opublikowana, lub aktualizacja zabezpieczeń lub Narzędzie lotniska później). Bieganie

softwareupdate --list

zwroty

Software Update found the following new or updated software:
       * JavaForOSX-1.0
        Java for OS X 2013-004 (1.0), 65205K [recommended]

i wtedy

sudo softwareupdate --install JavaForOSX-1.0 

instaluje aktualizację.

Próbowałem wyczyścić pamięć podręczną aktualizacji oprogramowania, to nie pomogło.

Wszelkie pomysły, co się dzieje i jak to naprawić?

Edycja: ten sam problem z aktualizacją zabezpieczeń 2013-03 i obecnie z nową dostępną aktualizacją - Airport Utility.


To trudne pytanie, ponieważ nie można przetestować poprawek ani obejść, ponieważ nie są dostępne żadne aktualizacje. Mogę rozpocząć nagrodę za każdym razem, gdy dostępne są aktualizacje.
lupincho

Czy jest to specyficzne dla aktualizacji Java? Pytam, ponieważ rozumiem, że zaktualizowana wersja została wydana kilka dni po oryginalnej aktualizacji.
Gilby

Nie dotyczyło to Javy, działo się to również z innymi aktualizacjami.
lupincho

Co się stanie, jeśli wylogujesz się z App Store (z paska menu „Sklep” -> „Wyloguj”) i po tym czasie będziesz sprawdzać dostępność aktualizacji?
Kent

@Kent: Nie mogę teraz tego przetestować, ponieważ musiałem już zastosować aktualizację zabezpieczeń i nie ma już dostępnych aktualizacji. Spróbuję tego następnym razem, gdy będzie aktualizacja.
lupincho

Odpowiedzi:


3

Czasami pomaga mi to, gdy wiem, że jest aktualizacja: Cmd-R. Ponieważ iTunes / iBooks / Mac App Store są oparte na Internecie, wymusza to odświeżenie.

Twój problem brzmi bardziej systemowo, ale szybko to sprawdzić (szczególnie w przypadku aktualizacji Java OS X, które czasami się przed mną chowają).


1

Miałem ten sam problem w innym OSX i mogę powiedzieć, że mogą istnieć trzy możliwe przyczyny.

1.Możesz mieć aplikacje zainstalowane na różnych kontach (tak, wiesz, prawdopodobnie nie ten)

2.Możesz mieć zainstalowane aplikacje z różnych krajowych sklepów z aplikacjami i zmienić kraj z powrotem.

3.Możesz mieć aplikacje, które nie były pierwotnie zainstalowane ze sklepu App Store, ale teraz dostarczyły aktualizację ze sklepu App Store.

(Właściwie to moja odpowiedź nie zapewnia rozwiązania, ale sugeruje kilka punktów, by zacząć kopać.)


0

W porządku,

Nie jestem pewien, jak to jest poprawne, ale miałem ten sam problem.

Oto, co udało mi się skorelować. (Nie jestem pewien, czy to prawda)

Aktualizacja sklepu z aplikacjami (GUI, jak to określasz) pobiera informacje, które Mac zainstalował za pośrednictwem sklepu z aplikacjami.

Nie ma pojęcia o aktualizacjach na poziomie systemu, które miały miejsce.

W moim przypadku aktualizuję iPhoto ręcznie za pomocą pliku pkg i przestałem otrzymywać powiadomienia o aktualizacji za pośrednictwem sklepu z aplikacjami, a mimo to byłem w stanie zaktualizować za pomocą wiersza polecenia.

Problem został dla mnie naprawiony, gdy Apple wysłało aktualizację kombi, która następnie przeniosła moje iPhoto z aplikacjami App Store.

Myślę, że to błąd. Możesz dodać go tutaj do raportu o błędzie. Będą prosić o pewne rzeczy z profilowania systemowego w celu lepszego debugowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.