Dlaczego mój dysk Seagate HD o pojemności 3 TB nadal formatuje się jako Grupa woluminów logicznych


3

To jest naprawdę denerwujące. Mam zupełnie nowy dysk twardy Seagate 3TB 7200 RPM, który próbuję sformatować / podzielić na partycje w Narzędziu dyskowym. Za każdym razem, gdy zmieniam dowolne ustawienia lub usuwam dysk, zmienia się on na grupę woluminów logicznych, a następnie zmienia partycję na partycję logiczną. Następnie muszę użyć Narzędzia dyskowego w terminalu i ręcznie go wymazać.

To jest naprawdę dziwne, ponieważ mam dwa z tych samych dysków i wyzerowałem i podzieliłem na partycje pierwszy kilka miesięcy temu bez żadnego problemu. Nie robię nic innego niż zawsze podczas konfigurowania dysków HD.

Używam OSX 10.8.4 na komputerze Mac Pro 2009.

Edycja: Nie próbuję tworzyć napędu Fusion. Dysk zostanie podzielony na partycje jako Tabela partycji GUID z 1 partycją i Mac OS Extended (Journaled), a następnie, gdy wymażę dysk lub zmienię liczbę partycji lub mapę partycji - każda z tych zmian powoduje, że natychmiast staje się logiczną grupą woluminów. Ponownie, aby wyjaśnić, to JEDEN dysk, nie powinienem być w stanie zrobić fuzji.


Czy w jakiś sposób próbujesz stworzyć napęd Fusion? Czy możesz wyjaśnić „to zmienia”? Zrzut ekranu może pomóc.
duozmo

@ Aphex5 Zaktualizowałem swoje pytanie.
daveMac,

Czy masz włączony FileVault dla tego dysku? Filevault działa przy użyciu woluminów logicznych.
Brak 1

@ 8 Brak 1 Nie, FileVault nie jest włączony.
daveMac

Ten problem pojawił się podczas używania Narzędzia dyskowego na MacPro zarówno w Mountain Lion (10.8), jak i Mavericks (10.9). Aby uzyskać inne rozwiązanie z instalacją DVD Snow Leopard (10.6), zobacz moją odpowiedź tutaj na AskDifferent.
GrowlTiger

Odpowiedzi:


3

Mam również ten problem ... MacPro, dysk 3 TB (Seagate). Muszę użyć terminala:

lista diskutil
diskutil unmount / dev / disk22
diskutil eraseDisk HFS + „Macintosh HD” / dev / disk22

itp. itp., aby poprawnie korzystać z tego napędu. (Przepraszamy za wszystkie polecenia. Publikowanie ich na wypadek, gdyby komuś to pomogło. Chociaż każdy, kto używa tych poleceń, lepiej wie, co robi najpierw!)


2

Miałem ten sam problem z Barracuda 3 TB i Deskstar 3 TB. Jedyną poprawką było usunięcie dysku logicznego diskutil CS w terminalu.

Działa również z wersją 10.8.4 na Mac Pro 2009 (uaktualniony do oprogramowania Macpro5,1).


Uważam, że jest to błąd związany z dyskami twardymi 3 TB w późniejszych aktualizacjach Mountain Lion. Od czasu mojego oryginalnego wpisu wypróbowałem inne rozmiary bez żadnego problemu.
daveMac,

Miałem również ten problem z dyskami Toshiba 3TB, które zostały usunięte zarówno przez Disk Utility, jak i dyskowość CLI.
Elliott

1

Znalazłem rozwiązanie tego problemu.

Oto kroki:

  • Przejdź do menu Apple> Informacje o tym komputerze Mac , kliknij Więcej informacji, a następnie Raport systemu i przejdź do Pamięć . Pobierz UUID woluminu stąd (przykładem UUID jest 8DD219E1-AA47-4F4C-A9DF-72BE79143B43).
  • Otwórz Terminal.appi wprowadź następujące dane:

    diskutil cs delete [Put Your Logical Volume Group UUID Here]
    

Postępując zgodnie z powyższymi krokami, jeśli wejdę do diskutil cs delete [Tutaj podaj UUID grupy woluminów logicznych], czy spowoduje to usunięcie pozostałych 2 partycji będących częścią tego napędu? Te 2 partycje wydają się być w porządku. Jedynym z logiczną grupą woluminów jest jedna partycja 3. Dzięki ...
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.