Skrót do przywrócenia autokorekty zmiany


38

Podoba mi się funkcja autokorekty, ale czasami chcę wrócić do wpisanego słowa. Jeśli cofam się do tego słowa, widzę nakładkę ze słowem podczas pisania, ale nie mogę zrozumieć, jak wrócić do niego bez użycia myszy. Jakieś sugestie?

Odpowiedzi:


28

Po nałożeniu nakładki z poprzednią, nieskorygowaną pisownią, możesz nacisnąć klawisz strzałki w dół, a następnie Return / Enter. To akceptuje wybraną, nieskorygowaną pisownię.

Jeden Dwa Trzy


1
To mi nie działa. Jedyne, co działa, to jeden z następujących irytujących procesów: (1) zdejmij rękę z klawiatury, przesuń ją do myszy i ustaw kursor na „X” i kliknij; (2) wykonaj kopię zapasową zmień słowo z powrotem na poprawną pisownię. Program wydaje się wtedy rozumieć, że nie powinien próbować zmieniać tego słowa, po prostu podkreśla to z kręconym czerwonym podkreśleniem.
Jeffrey Simon,

@Jeffrey Jeśli wyświetlony zostanie znak ×, oznacza to, że nie zaakceptowałeś jeszcze autokorekty, która nie dotyczy tego pytania i odpowiedzi.
grg

3
Problem z tymi wszystkimi sugestiami polega na tym, że (1) sugerują, że oglądasz to, co piszesz; (2), które piszesz powoli. Jeśli przyzwyczaiłeś się do szukania innych materiałów referencyjnych lub szybkiego pisania, znacznie wyprzedzasz ten proces „zobacz x”.
Jeffrey Simon

1
Ta metoda działa, ale musisz precyzyjnie ustawić kursor na końcu słowa, które chcesz przywrócić. Zazwyczaj możesz przyspieszyć ruch za pomocą ⌥←(opcja + lewa strzałka), która przeskakuje jedno słowo na raz.
duozmo

@Jeffrey To prawda, ale nie rozumiem, o co ci chodzi. To rozwiązanie działa specjalnie dla opisanego przypadku: gdy wpisałeś tekst i nie zaobserwowałeś ×. Po prostu wróć do zmienionego słowa i wykonaj kroki opisane w tej odpowiedzi.
grg

10

Podobnie. Lubię też mieć automatyczną korektę, ale czasami próbuję celowo napisać słowo pisane niepoprawnie.

  • Naciśnięcie „Spacji” poprawi twoje słowo.

  • Jeśli naciśniesz „UP” na swoich wskazówkach, anuluje to automatyczne korygowanie.

  • Jeśli naciśniesz „W dół”, będziesz mógł cyklicznie wybierać opcje, a następnie naciśnij „Spacja” po wybraniu odpowiedniego słowa.


3

⌘ Command+ zdla Cofnij spowoduje cofnięcie automatycznej korekty.


Miałeś na myśli Command zamiast Control dla skrótu pozycji menu?
Graham Miln,

-2

Możesz po prostu nacisnąć klawisz Escape.


Nie działa <esc>. OS X Yostemite 10.10.5 Właściwie żadna z tych technik nie działa w tym polu komentarza, ale przetestowałem tę sugestię gdzie indziej, bez efektu.
tutaj
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.