Wycofaj się z OS X Mavericks (lub nowszego systemu operacyjnego) do Mountain Lion


22

Zainstalowałem podgląd dewelopera systemu OS X Mavericks & amp; zbyt wiele rzeczy się zepsuło. Nie mogę na nim pozostać & amp; trzeba wrócić do Mountain Lion. Jakieś sposoby na to? Proszę pomóż!

Pierwotnie zainstalowałem Mountain Lion & amp; Mavericks w sklepie Mac App Store.


4
Otwieram to ponownie, ponieważ chodzi bardziej o to, jak wymazać komputer Mac i wrócić do starszego systemu operacyjnego, niż o wszystkie funkcje w wersji 10.9.
bmike

Zobacz także ten wątek dla kogoś, kto pobrał nowszy system operacyjny od programisty i chciał wrócić do stabilnej wersji gry Mountain Lion. apple.stackexchange.com/questions/93751/...
bmike

Próbuję zainstalować instalator systemu OS X Mountain Lion na dysku zewnętrznym ... Na pewno będę na bieżąco informować o tym!

Odpowiedzi:


10

Ponieważ pytanie nie wspomina o kopiach zapasowych, myślę, że nie ma żadnych. W tym przypadku można spróbować utworzyć kopię zapasową maszyny czasu (np. Na zewnętrznym dysku twardym USB) obecnej partycji Mavericks.

Następnie wykonaj czystą instalację (zgodnie z sugestią jaume), a następnie skorzystaj z asystenta migracji, odzyskując dane z kopii zapasowej Maverick do Mountain Lion.


2
To jest dobry pomysł. Z zastrzeżeniem, że czasami (jak format skrzynki pocztowej między 10.5 a 10.6, IIRC) niektóre aplikacje systemowe będą konwertować dane do postaci nieczytelnej przez starsze wersje. Mimo wszystko lepiej niż zacząć od nowa.
Kent

Woluminy uruchamiania dla systemu OS X Mavericks 10.9.4 (13E28) i przedpremierowego Yosemite 10.10 (14A298i) to nie rozpoznany autor: Migration Assistant 5 (521) w Mountain Lion 10.8.5 (12F45). Czy 12F45 może próbować migracji z kopia zapasowa programu Time Machine dla 13E28, nie wiem ... ale biorąc pod uwagę w pobliżu odpowiedź z @bmike, nie powinienem zalecać takiej próby bez uprzedniego pełnego zrozumienia możliwych negatywnych konsekwencji.
Graham Perrin

Migration Assistant in Mavericks wyraźnie zapobiega migracjom z a nowszy system operacyjny (przedpremierowe oprogramowanie Yosemite) - dodam powiązane pytanie . Jeśli Asystent migracji w Mountain Lion może pracować z danymi Mavericks, powinienem traktować to jako błąd. Nie mogę sobie wyobrazić, że starszy asystent jest przeznaczony do tego zadania.
Graham Perrin


2

Aby powtórzyć oczywiste, nie można po prostu wrócić do poprzedniej wersji systemu operacyjnego. Wiele części systemu, takich jak iTunes i iPhoto, zachowuje kopie zapasowe plików bibliotecznych, dzięki czemu można przywrócić dane z powrotem po usunięciu / ponownym zainstalowaniu systemu operacyjnego.

Inne segmenty danych, takie jak synchronizacja iCloud i poczta elektroniczna, kalendarze, kontakty, powinny być eksportowane lub przechowywane w innym miejscu. Może być konieczne ponowne wdrożenie wybranych ustawień, ponieważ mogą one zostać zmienione na format, który nie pozwala na proste kopiowanie plików preferencji z nowszego systemu operacyjnego do starszego systemu operacyjnego.


1

Miałem ten sam problem co ty. Utknąłem w Mavericks i za każdym razem, gdy próbowałem uruchomić i wybrać instalator Mountain Lion, nie działało.

Oto co zrobiłem:

  1. Załadowane gospodarstwo cmd + r, które następnie pokazało opcje odzyskiwania
  2. Otwórz narzędzie dyskowe
  3. Wymaż dysk twardy
  4. Zamknąć
  5. Uruchom komputer
  6. Powinien pokazywać obracający się globus i pasek postępu
  7. Po zakończeniu instalacji powinieneś zainstalować Mountain Lion!
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.