Confused: Czy funkcja Find My Mac zadziała, jeśli złodziej po prostu przywróci przytrzymanie klawisza Ctrl i przycisku zasilania?


12

Niedawno skradziono mój macbook pro. Jest to model z lwem z połowy 2012 r., Dzięki czemu może zresetować system operacyjny, przytrzymując ctrl i przycisk zasilania. Robiłem to wiele razy, więc wiem, że wszystko, co muszą zrobić, to wymazać Maca HD, a następnie ponownie zainstalować system operacyjny.

Próbowałem użyć Find My Mac i nadal mówi offline. Minęły prawie dwa tygodnie. Wiem, że złodziej może go jeszcze nie włączyć, ale jeśli wszystko, co zrobili, to wymazanie HD i ponowna instalacja systemu operacyjnego, czy Find My Mac przestanie działać? Nie chcę już tracić czasu, mając nadzieję na odzyskanie go, jeśli tak łatwo to zrobić. Proszę pomóż mi!

Ktoś proszę, pomóżcie ... co robić. Czytałem o innych pytaniach, które wciąż mam szansę, w jaki sposób?


Jeśli Twój komputer został wymazany, nie zaloguje się do iCloud i nie zarejestruje się Znajdź mój Mac .
duozmo

przeczytałem na inne pytania może być szansa! ludzie mówią wytrzeć, ale może to oznaczać wiele rzeczy. czy wyczyszczenie komputera Mac wystarczy wymazać dysk Mac? ponieważ nie potrzebujesz nawet płyty. Wydaje się, że jest to łatwe dla kogoś, kto ukradnie mój Mac. Proszę mi pomóc.
WTHapple

Czy to „Ctrl + Power Button” do wymazania komputera Mac udokumentowanego w dowolnym miejscu?
pknz

Przytrzymanie Control i naciśnięcie przycisku Power było nie udokumentowane w support.apple.com/kb/ht1343 w momencie pisania tego komentarza. Ani na support.apple.com/kb/HT1533 .
D A Vincent

Odpowiedzi:


3

Nie zaszkodzi zgłosić kradzieży lokalnej policji i Apple, zwłaszcza jeśli masz numer seryjny. Jeśli nie masz numeru seryjnego, ale masz szczegóły dotyczące zakupu, Twój sprzedawca może odzyskać numer seryjny.

Od apple.com/au/contact:

Jeśli zgubiłeś lub znalazłeś produkt Apple, skontaktuj się z lokalnym   organ ścigania, aby to zgłosić. Możesz także znaleźć listę   numery seryjne powiązane z Twoim identyfikatorem Apple ID i uzyskaj informacje o   za pomocą Find My iPhone na iPhone, iPad, iPod touch lub Mac.

Oprogramowanie działające na komputerze (Informacje o tym Macu, Informacje o systemie) może wyświetlać numer seryjny. Trudno (ale nie jest to niemożliwe) wyczyścić numer seryjny z urządzenia.

Zastanawiam się, co się stanie, jeśli złodziej (lub odbiorca skradzionych towarów) skonfiguruje maszynę i znajdzie mój komputer Mac. Czy Apple używa numeru seryjnego lub tylko identyfikatora Apple?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.