Ulepsz lamparta śnieżnego do lwa górskiego bez wehikułu czasu


1

Mój OSX to 10.6.8 i chcę uaktualnić do ostatniej wersji Lion Mountain, ale nie mam żadnych zewnętrznych napędów dyskowych, więc nie jestem w stanie wykonać kopii zapasowej za pomocą wehikułu czasu. Czy wykonanie aktualizacji bez kopii zapasowej wehikułu czasu jest bardzo ryzykowne? Czołgi,


1
Jeśli byłbyś naprawdę smutny, gdyby aktualizacja się nie powiodła, byłby to dobry czas, aby uzyskać dysk USB do wykonania kopii zapasowej.
Thorbjørn Ravn Andersen

Nie sądzę, aby mogło się zdarzyć coś złego, ale zawsze dobrym pomysłem jest wykonanie kopii zapasowej przed czymś takim ...
daviewales

Odpowiedzi:


-1

Nie całkiem? Chociaż zawsze najlepiej jest mieć kopię zapasową, o ile masz wystarczająco dużo wolnego miejsca na dysku twardym, powinna ona działać.


To powinno działać, ale unika się ryzyka utraty danych jest tak łatwo ...
Zo219

Mimo pogardliwych głosów, nigdy nie miałem błędu instalacji ... (I wciąż wspominam, że powinno być kopie zapasowe, jeśli to możliwe)
skromny

Ja też nie, ale ta strona będzie na zawsze referencją ... Rzadko doradzam, jakie rogi mogę osobiście wyciąć.
Zo219

4

Reguła: Zawsze kopię zapasową przynajmniej własny dokument, zdjęcia itd - albo cała User Directory, jeśli masz miejsca - przed wszelkimi dużymi zmianami.

Nie musisz koniecznie tworzyć kopii zapasowej systemu operacyjnego - chociaż klon dysku na zewnętrzny USB, wykonany przy pomocy SuperDuper lub CarbonCopyCloner , jest natychmiastowym ratunkiem, na wyciągnięcie ręki, w przypadku awarii lub utraty danych, a także kolejnym uruchomieniem Dysk, z którego można naprawić dysk twardy.

Jeśli masz dostęp do obrazu instalacyjnego systemu operacyjnego, pliku do pobrania lub dysków, w przypadku, gdy uaktualnienie nie pójdzie dobrze i musisz przejść na niższą wersję, nie potrzebujesz klonu (choć jest to łatwiejsze), ale tylko kopię ty nie chcesz stracić.

Powiązana reguła: Zawsze rutynowo twórz kopie zapasowe / kopiuj do innych plików, których nie chcesz stracić.

Nie potrzebujesz Time Machine. To tylko jedna metoda, jeden rodzaj zewnętrznego dysku.

Korzystam na przykład z Arc , który tworzy kopie zapasowe tego, co mu mówię (do bardzo taniego magazynu przy użyciu A3) każdej nocy, po cichu, z paska menu. Klonuję również co kilka tygodni na małym zewnętrznym urządzeniu USB.

Innym niedrogim sposobem jest kopiowanie / tworzenie kopii zapasowych na pamięć flash - moja ma 16 GB, co wystarcza do mojej pracy. Fotograf lub osoba wideo potrzebowałaby oczywiście znacznie większej kopii zapasowej i pamięci.

To szeroki temat - ale po prostu nie zadzieraj z dużymi zmianami „niechronionymi”. Występuje utrata danych.

Zapisz swoje dane w DropBox , to jeden prosty krok.


0

Podziel część wolnego miejsca na dysku twardym na partycje i skopiuj tam pliki, które chcesz zachować.

Zaktualizuj swoją wersję OS X do Mountain Lion, a następnie po zakończeniu aktualizacji sprawdź. Jeśli wszystko jest w porządku, przenieś ważne pliki z powrotem na dysk główny i rozszerz partycję, aby odzyskać utracone miejsce.

Drugą opcją jest zainstalowanie DropBox i upewnienie się, że zachowuje kopię zapasową plików, które chcesz. Lub użyj Mega , ponieważ dają one więcej wolnego miejsca i jest ono szyfrowane (nie zapomnij hasła!) I wykonaj czystą instalację, a następnie skopiuj pliki, które chcesz później.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.