Co powoduje wysokie obciążenie procesora systemu w Mountain Lion?


1

Niedawno zacząłem widzieć dziwne zachowania na moim MacBooku Pro w Mountain Lion. Zauważyłem zbliżających się fanów i powolne działanie aplikacji. Sprawdziłem ActivityMonitor (patrz poniżej), a wyniki nie dawały mi spokoju: chociaż wymieniam wszystkie procesy, tylko nielicznych pokazuje, które powodują średnie użycie procesora, ale procesor systemowy ma prawie 70%.

Już dawno zastanawiałem się nad tym zachowaniem, a potem - tak jak teraz - problem zniknął po około 10-15 minutach opóźnień i wachlowania.

Co może powodować te objawy? Dlaczego „rzecz” nie powoduje obciążenia procesora na liście procesów? Jak mogę bardziej szczegółowo zdiagnozować problem?

AKTUALIZACJA: Wydaje mi się, że mogłem wyśledzić to na Skype, powodując problemy. Zauważyłem, że działa na 100% procesorze i zrezygnowałem. Teraz wydaje się, że zawiesił się w pewnym stanie błędu zgodnie z ps. Niestety nie mogę tego zabić :(.

$ ps -xo pid,ppid,stat,command | grep Skype
85267   185 ?E   (Skype)
79202   339 R+   grep Skype
$ kill -9 85267
$ ps -xo pid,ppid,stat,command | grep Skype
85267   185 ?E   (Skype)
79220   339 R+   grep Skype

Monitor aktywności


Odpowiedzi:


1

Spróbuj otworzyć terminal i wpisz

  ps -AaC

Czas pracy procesora jest skumulowany, ale może proces pokaże się z użyciem procesora przez cały czas, który w jakiś sposób wystaje.

Wydaje się również, że istnieje odpowiedź na podobne pytanie , które sugeruje, że przyczyną może być Intel Turbo Boost.


1

Też napotkałem ten problem.

ps -AaC

nie ujawni niczego użytecznego, ani nie wyłączy rdzenia za pomocą panelu „Procesor” w Preferencjach systemowych - po prostu sprawia, że ​​„system” zajmuje około 80% zamiast 55%.

Miałem procesor Intel Core 2 (Penryn), którego nie widziałem na tej stronie, ale kiedy uruchomiłem Ubuntu z podwójnym uruchomieniem, mogłem kontrolować dławienie procesora, więc możliwe, że to jest problem. Jednak gdy zjawisko to miało miejsce, temperatura mojego macbooka gwałtownie wzrosła, podobnie jak fani. Tego nie przewiduje hipoteza „dławienia”, ponieważ przypuszczalnie zmniejszyłoby to zużycie energii, więc dzieje się tutaj coś jeszcze.

Zawsze zniknęło po pewnym czasie (10–15 minut), ale coś w tym problemie sprawiło, że włosy na karku wstały, więc poszukałem bardziej trwałego rozwiązania. Poprosiłem przyjaciela, który wspominał hrabiego Foraii, więc zrobiłem więcej badań (i rozmawiałem z kilkoma, powiedzmy, kontaktami ), a potem zalałem laptopa solą i podpaliłem.

Odtąd już tego nie zrobił.


0

Kiedy twój procesor przegrzewa się, przepustnica systemu powoduje jego częstotliwość i napięcia, aby go ochłodzić, więc może to tłumaczyć opóźnienie i wachlowanie przez pewien czas, a następnie powrót do normy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.