Jak zapobiec zmianie rozmiaru terminalu przy zmianie rozmiaru czcionki


17

10.8.3 / Terminal 2.3.

Terminal zmienia rozmiar całego okna w pozornie nieprzewidywalny sposób, ilekroć zmieniam rozmiar czcionki - częsta operacja przy częstym przechodzeniu między laptopem a zewnętrznymi wyświetlaczami.

Czy jest jakiś sposób, aby temu zapobiec? Wydaje się, że iTerm robi to samo.

Aktualizacja: Na podstawie poniższej odpowiedzi @robmathers wydaje się prawdopodobne, że to, czego chcę, nie jest możliwe. Czy ktoś może polecić emulatory terminali OS X, które nie mają tej funkcji?

Odpowiedzi:


4

O ile mi wiadomo, nie można tego zrobić w Terminalu (nie używam iTerm, więc nie mogę z tym rozmawiać). Powodem jest to, że rozmiary okien terminala są definiowane znakami, a nie pikselami. Dlatego podczas zmiany czcionek zmienia się rozmiar okna w zależności od proporcji tej czcionki, aby zachować format istniejącej zawartości na ekranie.

Na początku brzmi to trochę głupio, ale biorąc pod uwagę, że terminal po prostu wyświetla tylko znaki tekstowe, ma to sens - jeśli okno ma rozmiar w pikselach, często kończy się to marnotrawstwem miejsca, gdy rozmiar okna nie jest dokładnie dopasuj granicę znaków.


jednak jeśli masz otwartych kilka kart, okno może zmienić rozmiar na szerokość w oparciu o piksele. dostajesz zmarnowaną przestrzeń, o której mówisz. i gorzej, jeśli uzna, że ​​potrzebujesz większej szerokości, aby zobaczyć zakładki, powiększy nawet okno po zmniejszeniu czcionki.
Częściowe zachmurzenie

39

Stare pytanie tutaj ... ale pomyślałem, że dodam, że jest ono obsługiwane w iTerm od prawie dwóch lat https://gitlab.com/gnachman/iterm2/issues/2900

Po prostu odznacz pole „Dostosuj okno przy zmianie rozmiaru czcionki” w preferencjach.

Preferencje iTerm, karta Ogólne


To wspaniale! :)
lfree

1
poruszył się nieco, teraz jest pod spodem General, Window, ale zawsze możesz wyszukać ustawienia adjusti znajdzie je gdziekolwiek je umieściły. świetna odpowiedź.
JL Peyret

1

W oparciu o aktualizację pytania spójrz na terminal ZOC . Jest komercyjny, może być używany do lokalnych powłok, a także SSH i innych połączeń, ale oferuje sesje z kartami i możliwość kontrolowania tego, co dzieje się, gdy zmienia się rozmiar okna (na przykład istnieje możliwość zachowania wierszy / kolumn i zamiast tego zmniejszaj / powiększaj rozmiar czcionki itp.). Zajrzyj na stronę Profil sesji> Ustawienia układu.


0

Ten sam problem mam od lat. Ostatnio nie znalazłem rozwiązania, ale obejście dla OS X, które nie wymaga zmiany emulatorów terminali. Korzysta z aplikacji o nazwie Spectacle: https://www.spectacleapp.com/

Spectacle zapewnia skróty klawiaturowe do pozycjonowania i zmiany rozmiaru okien (ale nie rozmiar czcionki, o ile wiem). Kiedy chcę zmienić rozmiar mojej czcionki, wydaje mi się domyślne polecenie, które powoduje niechcianą zmianę rozmiaru okna. Następnie zmniejszam lub zwiększam rozmiar okna za pomocą skrótu klawiaturowego Spectacle, dopóki nie przywrócę go do preferowanego rozmiaru.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.