Jak mogę wykonać kopię zapasową pełnego konta IMAP?


12

Mam ogromne konto e-mail IMAP, które zawiera wiele podfolderów i wiele wiadomości (z 2005 r.). Czy istnieje prosty sposób wykonania kopii zapasowej tych folderów i wiadomości, aby móc je usunąć z serwera?

Chciałbym zachować możliwość przeglądania i zarządzania tymi zarchiwizowanymi wiadomościami, odpowiadania lub dodawania adresów z tych wiadomości do moich kontaktów - najlepiej w Apple Mail.

Jeśli Apple Mail nie może tego zrobić, jakie inne opcje mam?


Czy chcesz zaproponować, w jaki sposób uzyskasz dostęp do tych archiwów? Czy wstrzyknąłbyś je ponownie do Apple Mail, czy akceptowalne byłyby niektóre funkcje wyszukiwania / przeglądania offline?
bmike

Odpowiedzi:


17

Możesz to zrobić za pomocą offlineimap . Używam go do moich kont Gmail i Fastmail.

Zainstaluj Homebrew (musisz także zainstalować Xcode). Z Homebrew, brew install offline-imap.

Utwórz ~/.offlineimaprcplik konfiguracyjny:

[general]
ui = ttyui
accounts = fastmail
maxsyncaccounts = 4
socktimeout = 60

[Account fastmail]
localrepository = fastmail-local
remoterepository = fastmail-remote

[Repository fastmail-local]
type = Maildir
localfolders = ~/Mail/Fastmail

[Repository fastmail-remote]
type = IMAP
remotehost = mail.messagingengine.com
remoteuser = username
remotepass = password

expunge = no
folderfilter = lambda foldername: foldername not in ['INBOX.Trash']

Dużą zaletą offlineimap jest to, że tworzy foldery, które masz na serwerze IMAP.

Czytam moją kopię zapasową z muttem.


To jest niesamowite. W miarę jak Mail otrzymuje coraz więcej warstw baz danych, odczuwam wielką pokusę, aby wrócić do czasów, w których solidna, niezawodna prezentacja tekstowa była sposobem, w jaki korzystałem z poczty elektronicznej.
bmike

Uwaga: ponieważ fastmail pozwala teraz tylko na połączenia ssl, musiałem dodać remoteport=993i ssl=yessprawić, by działał. Zobacz plik konfiguracyjny (np. Na github.com/OfflineIMAP/offlineimap/blob/master/offlineimap.conf ) dla wszystkich opcji
Rabarberski

4

W lewej skrzynce bocznej możesz po prostu przeciągnąć skrzynki pocztowe z lokalizacji imap do lokalizacji Na moim Macu.

W przeciwnym razie Zobacz Pomoc programu Mail dotyczącą archiwizacji skrzynek pocztowych

Zarchiwizuj skrzynkę pocztową, która umieści ją na komputerze, a następnie zaimportuj skrzynkę pocztową

Nie jestem pewien, czy katalogi są przechowywane,


Jest na MOJEJ lokalizacji MAC i po prostu przeciągnij do niej skrzynkę pocztową.
user151019,

Jeśli mówisz o tym , po prostu nie ma go w mojej poczcie jabłkowej. Po utworzeniu jednego za pomocą Mailbox-> Create New ... pojawia się, ale nadal nie mogę przeciągać do niego innych skrzynek pocztowych, tylko pojedyncze maile.
bitbonk,

2

Tylko na sekundę możesz przeciągnąć folder ze skrzynki odbiorczej do Mojego Maca, ale spodziewaj się, że ten proces zajmie dużo czasu, jeśli masz dużą skrzynkę pocztową, folder lub podfolder, spróbuj najpierw z jednym małym folderem i zobacz, jak przesuwa kopię, możesz to zrobić, klikając Okno> Aktywność w poczcie.


0

Jeśli możesz lub chcesz wykonać kopię zapasową w systemie Windows, IMAPSize cieszył się bardzo dobrą reputacją, kiedy mieszkałem w systemie Windows i odwiedzałem kilka forów e-mail.


0

Możesz utworzyć konto pocztowe Google, dodać je do klienta pocztowego i przeciągnąć foldery. Następnie możesz użyć Gmaila do przeglądania całej poczty.


Nie widzę przechowywania całej poczty w Gmailu jako rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych / archiwizacji. Czy istnieje jakaś funkcja eksportu, która by na to pozwoliła? Rozwiń, w jaki sposób pozwoliłoby to na usunięcie z serwera.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.