Mac OS X Mountain Lion nie może udostępniać połączenia internetowego ze względu na ochronę 802.1X


10

Mój notebook jest podłączony do sieci Ethernet za pomocą 802.1X. Gdy próbuję udostępnić Internet przez Wi-Fi, pojawia się komunikat o błędzie Nie można udostępnić połączenia internetowego, ponieważ jest chronione przez 802.1X

Nie mam teraz opcji nieużywania chronionej sieci. Czy istnieje sposób na udostępnienie połączenia? Chcę utworzyć sieć Wi-Fi adhoc, aby przetestować moje urządzenia.


3
Może być na to sposób, ale nie mogę tego polecić. Standard 802.1X jest powszechnie stosowany w sieciach, w których bezpieczeństwo jest ważne, a udostępnianie połączenia osłabia bezpieczeństwo sieci. Porozmawiaj z osobami odpowiedzialnymi za twoją sieć. Jeśli jest to w porządku, powinni być w stanie dać ci lepszy sposób na zrobienie tego; jeśli nie jest z nimi w porządku, to NIE ZRÓB TO!
Gordon Davisson

Odpowiedzi:


3

Zgadzam się z Gordonem. Środki bezpieczeństwa 802.1X istnieją z jakiegoś powodu. Powinieneś skontaktować się z zespołem IT, aby dowiedzieć się, czy mają dla ciebie inne opcje lub czy mogą skonfigurować sieć gości. W przypadku braku tego poleciłbym zakupienie MiFi od operatora lub przekształcenie smartfona w bezprzewodowy hotspot. Jeśli masz dostęp do LTE, może być szybszy niż Wi-Fi w biurze.


6
Dlaczego ta „odpowiedź” zyskuje głos? Pytanie brzmi: jak udostępnić połączenie Ethernet OSX Mountain Lion 802.1X przez WiFi. Nie ma wzmianki o telefonie komórkowym ...
CousinCocaine

Zgoda. Istnieje wiele uzasadnionych powodów, dla których chcesz udostępnić połączenie internetowe. Ta „odpowiedź” w rzeczywistości nie odpowiada na pytanie, ale zapewnia bez kontekstowe i naiwne porady dotyczące bezpieczeństwa.
rodzic5446,


0

Na podstawie przypadku moich przyjaciół może to być spowodowane tym, że twoje ustawienie jest nieprawidłowe.

Musisz ustawić „Udostępnij swoje połączenie z Thunderbolt Ethernet” i „Do komputerów korzystających z WIFI”

możesz ustawić w odwrotny sposób

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.