Jaki jest dobry program do pomiaru czasu?


9

Szukam programu do pomiaru czasu projektów i działań, zarówno komputerowych, jak i rzeczywistych, pozwalającego mi powiedzieć mu, aby zaczął i przestał mierzyć czas trwania tej lub innej czynności, w bardzo lekki, nieinwazyjny sposób i prawdopodobnie przechowywanie przeszłych danych o interwałach czasu poświęcanych na różne działania.

Próbowałem takiego programu o nazwie TrackTime, ale reaguje (przynajmniej na moim MacBooku 10.5) dość wolno i nie może łatwo wyświetlić danych dla więcej niż pięciu działań.

Wszelkie sugestie dotyczące takiego programu?


AKTUALIZACJA: Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ale nie jestem pewien, czy znalazłem to, czego szukam. Na przykład, chociaż doceniam przydatność tych funkcji, nie interesuje mnie integracja z programem iCal ani możliwość tworzenia faktur.
Zasadniczo to, czego szukam, to coś w rodzaju „multi-timera”, w którym każdy timer można łatwo uruchomić / zatrzymać i który rejestruje czasy w dowolnej czytelnej formie. Może się zdarzyć, jak ktoś sugeruje, że można tego dokonać za pomocą jakiegoś skryptu.

Odpowiedzi:2

TimeLog, Chronories czy TaskTime4?


3
Linki proszę! I proszę nie tylko publikować nazwiska. Opisz ich. Jakie są zalety / wady każdego z nich?
daviesgeek

2

OfficeTimer (aplikacja) Slife (przeglądarka internetowa) RescueTime (przeglądarka internetowa) Inne dobre aplikacje oparte na czasie (które nie odpowiadają na pytanie): AlarmClockPro, Cuppa


Slife była świetna jako aplikacja komputerowa w tamtych czasach.
supertrue

Dodaj więcej informacji niż tylko nazwiska. Potrzebujesz linków i ich krótkiego opisu. Ponadto, jeśli nie odpowiada na pytanie, nie dodawaj go.
daviesgeek

2

Zdecydowanie polecam Minco , który ma mnóstwo funkcji dostosowywania, ale siedzi cicho w pasku menu.

W rzeczywistości jest to tak dyskretne, że czasami zapominam go używać!

Ale jest to bardzo zgrabna aplikacja i ma bezpłatną wersję próbną, jeśli pobierzesz ze strony dewelopera.

Jest również dostępny w Mac App Store .

Nie jestem związany - po prostu uważam, że to świetny produkt, ponieważ wygląda niesamowicie, działa bardzo dobrze i ma wiele zaczepów w iCal (i opcje rejestrowania działań do kalendarzy, a nawet dynamicznego pisania pliku tekstowego, który można zaimportować do arkusz kalkulacyjny lub inne aplikacje później)

Bardzo fajna aplikacja.


2

Jako współpracownik Touch Studios , firmy zajmującej się tworzeniem aplikacji, polecam naszą aplikację do śledzenia czasu Finch. Finch wykonuje śledzenie czasu w sposób zautomatyzowany: z opcją uruchomienia programu po zalogowaniu, działa w tle, rejestruje otwarte okna i uczy się oznaczać je na podstawie niestandardowych preferencji i wcześniejszych zachowań. Na koniec dnia pojawi się wykres słupkowy pokazujący, gdzie poszedł twój czas. To naprawdę świetna aplikacja, jeśli masz problemy z tradycyjnymi aplikacjami typu „stoper”.


0

ChronosX

Używam go tylko przez mniej niż cały dzień, ale wydaje się, że działa dobrze, dokładnie śledząc ile czasu spędzasz w każdej aplikacji i, przez większość czasu, informując Cię, który dokument lub strona internetowa były najważniejsze .

Wadą jest to, że wydaje się przechowywać rzeczy tylko w iCal, co do tej pory było dość niezręczne; eksportuje w formacie .odf, który jest bezużytecznym formatem, chyba że zainstalujesz Open Office lub coś podobnego; i ulega awarii na końcu eksportu.

Wydaje się jednak, że dobrze śledzi czas i ma 30-dniowy bezpłatny okres próbny, więc warto spróbować.


0

Patrzyłem na TimeTrack 2 z podobnego powodu, chociaż podoba mi się to, ponieważ ma ono zgłaszać mi odstępy czasu z powrotem do FogBugza. Chociaż integracja FB jest obecnie nieco zepsuta , faktyczna samodzielna funkcja timera oprogramowania jest całkiem dobra. Cena wydaje się nieco wysoka, a jeśli przeczytasz posty GetSatisfaction dla aplikacji, aktualizacje pomocy technicznej i funkcji nie są świetne (byłem pierwszą osobą, która wygenerowała jakąkolwiek aktywność w swoim DB po 25 dniach, a zaległe raporty o błędach zostały nieświeży od dłuższego czasu).


0

Jak wydaje się na to pozwalać FAQ, odpowiadam na własne pytanie.

Spojrzałem na Time Tracker (bezpłatny) i Cronograph (19,95 €), które wydają się mieć pewne cechy wspólne. Oba są dość nieinwazyjne, pozwalają na tworzenie projektów i zadań w ramach każdego projektu, a także na wykonywanie pojedynczych zadań (nie więcej niż jednego zadania na raz). Brak faktur, obsługa klienta i tym podobne, których osobiście nie potrzebuję.

Próbowałem przeważnie pierwszego, z jak dotąd dobrymi wynikami.


0

Korzystam z ratowania . Kategoryzuje aplikacje, strony internetowe i dokumenty pod kątem ich przydatności dla wydajności.

Pokazuje także, ile czasu poświęciłeś na rozpraszanie uwagi aplikacji, dokumentów i stron internetowych, takich jak Facebook, gry itp.


Dzięki za odpowiedź, HMage! Czy możesz dodać więcej informacji o oprogramowaniu, z którym się łączysz? Jak odpowiada na pytanie PO. Odpowiedź na pytanie Różne powinny być czymś więcej niż linkiem i muszą udzielić konkretnej odpowiedzi PO.
daviesgeek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.