Jakieś pomysły, dlaczego mój Airport Extreme identyfikuje się jako Time Capsule w Time Machine?


1

Ostatnio zauważyłem, że Time Machine na obu moich komputerach Mac (Mountain Lion, 10.8.3) wydaje się uważać, że moja stacja bazowa Airport Extreme (AEBS) + dysk twardy USB to właściwie Time Capsule. Zrzuty ekranu poniżej. BTW, zapytałem to pytanie na oficjalnym statusie wsparcia AEBS + USB HDD, ale to pytanie jest inne (choć powiązane)

Pytanie: Dlaczego Time Machine (na Mountain Lion) uważa, że ​​AEBS z zewnętrznym dyskiem HFS + USB to Time Capsule? Nie przypominam sobie, żeby robić coś specjalnego, ale czy są jakieś specjalne ustawienia, które „sprawiają, że tak”?


TM uważa, że ​​to wsparcie dla Time Capsule

enter image description here


TM wykonanie kopii zapasowej na USB HDD (HFS +) dołączonym do AEBS

enter image description here

Odpowiedzi:


1

Apple obsługuje tylko kopie zapasowe na Time Capsule, więc sformułowanie jest stałe, a nie takie, które wiadomo, że nie tworzy kopii zapasowej w Time Capsule, w przeciwieństwie do rzeczywistego serwera lub bezpośrednio podłączonego dysku.

Możesz to przetestować (ponieważ wątpię, czy niedawno zmienili kurs w tej sprawie z aktualizacją), podłączając całkowicie nowy dysk do Airport Extreme, wytrzyj dysk z Narzędzia AirPort, a następnie spróbuj skonfigurować Time Machine do kopii zapasowej na nowo usuniętym napęd.


Właśnie to zrobiłem! To znaczy, ustaw świeżo sformatowany dysk w AEBS, a wehikuł czasu odebrał go bez problemu. W rzeczywistości zrzut ekranu pokazuje, że tworzy pierwszą kopię zapasową tuż po sformatowaniu i wskazuje na maszynę czasu!
DeepSpace101

Fajne! Mój nie działa w ten sposób, a oficjalni doktorzy mówią, że nie powinien działać, ale wiem, że w przeszłości można było ominąć ten projekt.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.