Dziennik systemu spamu Coreaudiod: Włączono automatyczne zrzuty stosu, ponieważ we / wy audio jest nieaktywne


9

Otrzymuję mój dziennik systemowy praktycznie spamowany z:

May 13 23:56:36 alluminium coreaudiod[238]: Enabled automatic stack shots because audio IO is inactive
May 13 23:56:37 alluminium coreaudiod[238]: Disabled automatic stack shots because audio IO is active
May 13 23:56:38 alluminium coreaudiod[238]: Enabled automatic stack shots because audio IO is inactive
May 13 23:56:39 alluminium coreaudiod[238]: Disabled automatic stack shots because audio IO is active
May 13 23:56:39 alluminium coreaudiod[238]: Enabled automatic stack shots because audio IO is inactive
May 13 23:56:39 alluminium coreaudiod[238]: Disabled automatic stack shots because audio IO is active
May 13 23:56:39 alluminium coreaudiod[238]: Enabled automatic stack shots because audio IO is inactive
May 13 23:56:41 alluminium coreaudiod[238]: Disabled automatic stack shots because audio IO is active
May 13 23:56:41 alluminium coreaudiod[238]: Enabled automatic stack shots because audio IO is inactive
May 13 23:56:42 alluminium coreaudiod[238]: Disabled automatic stack shots because audio IO is active

Googling nie przynosi żadnych przydatnych wyników. Wszelkie pomysły, co to jest i jak to złagodzić?


Ja też to otrzymuję. Wygląda na to, że zaczęło się od wersji 10.8.4 12E47 beta dla mnie. Sprecyzowałem, że loguje się do pliku system.log za każdym razem, gdy Mac OS X wydaje dźwięk. Nie znalazłem jeszcze poprawki, ale nie zauważam żadnych problemów z moim systemem, np. Spowolnienie, usterki itp.
booyah

1
Która wersja systemu operacyjnego? @booyah, proszę nie omawiać poufnego oprogramowania przedpremierowego.
Graham Perrin

@GrahamPerrin: masz rację, prawdopodobnie powinienem porzucić cały temat, ponieważ jestem również na etapie przedpremierowym. Nie pomyślałem wystarczająco dobrze przed opublikowaniem.
favoretti

To szczera pomyłka, łatwa do popełnienia ;-) Możliwe też, że te wiadomości z okresu podstawowego są w wydaniu, ale są tak rzadkie, że nie zostały jeszcze znalezione przez Google. Myślę, że pozostawię to pytanie otwarte przez około tydzień (WWDC za około tydzień)…
Graham Perrin

Odpowiedzi:


5

Po wydaniu 10.8.4 (kompilacja 12E55) wciąż tam jest. Otrzymałem odpowiedź od Apple Engineering, że jest to rejestrowane zgodnie z projektem.


2
przez projekt? celowo denerwujące osoby?
SpaceDog,

2
Tak, zgodnie z projektem. jest to komunikat dziennika poziomu zawiadomienia. Dodaj to do /etc/asl.conf przestać ich rejestrować:? [= Sender coreaudiod] [> Ostrzeżenie o poziomie] zignoruj
Aaron McMillin

2

Jak najlepiej mogę powiedzieć, są to komunikaty czysto diagnostyczne i nie wskazują konkretnej awarii, a jedynie rejestrują zmiany stanu podsystemu audio.

Jeśli chcesz ukryć te komunikaty, aby mieć czysty dziennik, dość łatwo jest zmodyfikować system rejestrowania, aby nie rejestrował określonych lub ogólnych komunikatów dla niektórych podsystemów. Po prostu edytuj swoje pytanie, jeśli nie wiesz, jak je skonfigurować, syslog.conflub zadaj pytanie, jeśli to jest twój prawdziwy cel, niezależnie od tego, że są one umieszczone zgodnie z projektem.

Możesz także zmniejszyć głośność tych komunikatów, określając, które programy, które tak często wywołują podsystem audio, używają. Jeśli wylogujesz się ze wszystkich kont, możesz przekonać się, że dziennik zgłasza tylko działania, które powoduje oprogramowanie na poziomie użytkownika, zamiast niektórych zdarzeń systemowych niższego poziomu, których nie możesz kontrolować.


1
Wiadomości mają poziom 5 (powiadomienie).
Graham Perrin

1
Jednym ze sprawców, którego znalazłem, jest Spotify; wydaje się, że system audio pozostaje aktywny przez cały czas, niezależnie od tego, czy odtwarza, czy nie. To powoduje, że para tych komunikatów dziennika jest co minutę.
Will Goring,

1

W kompilacji 12E55 widziałem te komunikaty. Na początku obniżyłem wersję coreaudiod z powrotem do wersji 10.8.3, ale po grze z stringsi dtrussznalazłem sposób na powstrzymanie zalewu tych wiadomości w moim systemie za pomocą najnowszego coreaudiod (wciąż widzisz ten komunikat raz, gdy zaczyna się coreaudiod, ale tylko wtedy) . Oto, co możesz spróbować:

 1. Utwórz /Library/Preferences/Audio/com.apple.audio.ServerSettings.plistz następującą zawartością:

  <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
  <!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
  <plist version="1.0">
  <dict>
    <key>AllowStackShotsDuringIO</key>
    <true/>
  </dict>
  </plist>
  
 2. Restart.


Rozważ możliwość, że zezwalanie na strzały w stos może być uciążliwe.
Graham Perrin

W porządku, ale biorąc pod uwagę, że tutaj dziennik wskazuje, że i tak często zdarzają się strzały, wolę zaryzykować i poprosić coreaudio o zrobienie tego, co zamierzał, bez logowania.
93270

Wydaje mi się, że włączenie automatycznych zrzutów ekranu po prostu pozwala przygotować system do automatyzacji. Wątpię, czy stackshot pojawia się za każdym razem, gdy włączana jest automatyzacja.
Graham Perrin

Masz rację i nie zdawałem sobie z tego sprawy podczas czytania wiadomości. Nie usunę tego, ponieważ uważam, że to ktoś powinien zdecydować, czy kompromis jest dla niego osobiście wart, ale mój post nie powinien być traktowany jako odpowiedź.
93270
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.