Skrót klawiszowy Usuń nie działa dla mnie


28

Jak usunąć plik wybrany w oknie Findera bez użycia myszy?

deletenie robi tego.
Kiedy spojrzałem w górę, powiedziano mi, że command- deletepowinien to zrobić, ale to nie działa dla mnie.


Zakładam, że CMD jest włączony w ustawieniach klawiatury!
Ruskes

Odpowiedzi:


45

Powinien domyślnie działać w Finderze, ale czy nacisnąłeś prawy klawisz usuwania?

 • Usuń (⌫) to klucz nazywany backspace na innych platformach
 • Forward delete (⌦) to klucz, który na innych platformach nazywa się delete

7
O MÓJ BOŻE. To jest chore!
Spędziłem

Zgadzam się !! dzięki ...;) to wcale nie było oczywiste! :)
maycca

2
Na mojej głupiej klawiaturze Apple są dwa klawisze „usuń”, żadne z nich tak naprawdę niczego nie usuwa. Masz dwa klawisze Command + Delete ?! Ale to oczywiście działa tylko na jeden z dwóch klawiszy usuwania. ^^ WTF?!?!
Max Binnewies,

@ MaxBinnewies w uczciwości klawiatura PC ma także klawisz DEL i klawisz Backspace, a gdy przyzwyczaisz się do usuwania znaku przed kursorem przy użyciu DEL, denerwujesz się, gdy brakuje klawisza, np. Na klawiaturze Chromebooka .
szczupły

Przeczytałem odpowiedź Rona, aby dowiedzieć się, czy działa Cmd + Backspace. Przejrzałem tę odpowiedź i założyłem, że mówi mi ona, że ​​są dwa klucze - Backspace i Delete (które znam), ale nie to, że zostały zamienione na Macu (którego nie znałem!). Ulepszeniem tej odpowiedzi dla kogoś takiego jak ja byłoby dodanie „Klucze usuwania i usuwania są zamieniane w porównaniu do innych platform”
Michael Fulton

7

Miałem ten sam problem. Później odkryłem, że to mój własny błąd. Ale także błąd Apple. Na rozszerzonej klawiaturze z klawiaturą numeryczną znajduje się przycisk z napisem DELETE. (Nie ma go na krótkiej klawiaturze bezprzewodowej) NIE jest to przycisk usuwania dla kombinacji Cmd-Delete. Musisz użyć przycisku ze strzałką wsteczną! Więc Cmd-Backarrow.


Dobra uwaga, działa dla mnie
Drezno

1
Tak, też dla mnie działa. CMD + Backspace usuwa pliki w Finderze
Michael Fulton

3
 1. Przejrzyj „Preferencje systemowe → Klawisze klawiatury” i upewnij się, że polecenie jest włączone i przypisane do klawisza Cmd. Sprawdź także niestandardowe skróty w panelu „Skróty klawiaturowe”.

  Panel preferencji klawiatury OS X

 2. Przejdź do Findera, wybierz plik, otwórz menu „Plik” i sprawdź, jaki skrót jest powiązany z „Przenieś do kosza”.

  Menu „Plik” Findera


3

tl; dr: Jeśli ⌘-delete nie działa, spróbuj ⌘-⌥-delete (polecenie-opcja-usuń).

Miałem ten problem na nowym komputerze iMac ze standardową klawiaturą Apple z najnowszą wersją systemu OS X (w tym piśmie Mavericks 10.9.3). Doprowadzało mnie to do szału, ponieważ często używam ⌘-delete i często przełączam się między iMac i moim MacBookiem Air (z tą samą wersją systemu OS X), na którym ⌘-delete działa dobrze. Właśnie odkryłem przez przypadek i rozpaczy, że z jakiegoś powodu ⌘-⌥-delete (Command-Opcja-Delete) czyni pracę. To nie jest tak dobre, jak mieć takie same naciśnięcia klawiszy na obu komputerach, ale przynajmniej teraz jest jakiś skrót klawiaturowy, którego mogę użyć na iMacu.

AKTUALIZACJA: Bez wyraźnego powodu ⌘-delete zaczęło działać.


i mówią, że Apple jest łatwiejszy w użyciu ... 🙄
Andz

1

Doświadczam tego wcześniej. a moim przypadkowym rozwiązaniem jest polecenie + usunięcie po tym naciśnięciu polecenia + cofnięcie.


1

To może nie pomóc wielu, ale oto, jak przywróciłem „Command + delete”.

Jakiś czas temu byłem przekonany, że ta kombinacja klawiszy dla „Przenieś do kosza” nie działa w moim systemie macOS Sierra. Tak więc w Preferencjach systemowych> Klawiatura> Skróty> Skróty do aplikacji próbowałem ręcznie zdefiniować skrót „Przenieś do kosza”. Ale nigdy nie pozwolono mi przypisać tej samej kombinacji klawiszy „Command + delete”.

Frustrujące kilka tygodni minęło do dzisiejszego ranka. Ale dziś rano postanowiłem przywrócić „Polecenie + usuń” i ponownie przeszedłem do panelu Skróty aplikacji. Tam przyszło mi do głowy usunięcie tej kombinacji skrótów i klawiszy, którą próbowałem zdefiniować. Więc wybrałem mój skrót „Przenieś do kosza” Findera i kliknąłem przycisk „minus”, aby go usunąć.

Po powrocie do Findera byłem oszołomiony, gdy znów zobaczyłem „Command + delete” po prawej stronie „Move to Trash”.

Więc jeśli próbowałeś wielu rzeczy, aby przywrócić kombinację klawiszy „Command + delete” dla „Przenieś do kosza”, chciałbym, abyś spróbował:

 1. W Preferencjach systemowych> Klawiatura> Skróty> Skróty do aplikacji utwórz skrót Findera dla „Przenieś do kosza” i przypisz dowolną kombinację klawiszy akceptowaną przez system.
 2. Wróć do Findera i potwierdź, że twoja kombinacja klawiszy działa.
 3. Teraz wróć do okienka Skrótów aplikacji, wybierz utworzony skrót i naciśnij znak „minus”, aby usunąć skrót.
 4. Wróć do Findera i sprawdź, czy „Command + delete” powróciło do „Move to Trash.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.