Dlaczego mój MBP śpi na Mountain Lion i często nie budzi się


2

Ostatnio zaktualizowałem mojego Macbooka Pro pod koniec 2010 roku do Mountain Lion (od Snow Leopard). Teraz ma ten problem, gdzie czasami śpi i nie budzi się. Słyszałem jednak, że komputer jest nadal włączony, ponieważ wentylator się kręci, podobnie jak dysk twardy.

Zdarza się to sporadycznie i nie wydaje mi się, aby izolować warunki, w których śpi i budzi się, w przeciwieństwie do snu i nie. Akumulator jest w porządku we wszystkich scenariuszach. Czasami zdarza się to, gdy MBP jest podłączony.

Jedyną stałą rzeczą, którą zauważam, jest zamknięcie pokrywy, przednie światło pozostanie zapalone (ale gdy będzie spać, światło będzie migać powoli). Potem, kiedy podnoszę pokrywę, to światło zgaśnie.

Jedynym sposobem na usunięcie tego „fałszywego snu” jest przytrzymanie przycisku zasilania, aż do wyłączenia, a następnie ponowne uruchomienie komputera.

Co się dzieje i jak mogę to naprawić?

EDYTOWAĆ: To opisuje, przez co przechodzę . Również to pytanie , która nie ma odpowiedzi.

Odpowiedzi:


1

Miałem podobny problem z moim późnym MacBookiem Pro z 2012 roku. Nie obudziłby się po długim śnie: czarny ekran, ale system działa (mogłem uzyskać do niego dostęp poprzez SSH).

Przed wypróbowaniem jakiegokolwiek rozwiązania polecam zresetować SMC i sprawdź, czy problem nadal występuje. Uruchom także pmset -g w Terminalu (nic się nie zmieni ani nie złamie) i zwróć uwagę na bieżące ustawienia.

Rozwiązałem ten problem wyłączając hibernację, która została wprowadzona przez Apple z aktualizacją oprogramowania układowego. Zrobiłem to, biegnąc to polecenie w Terminalu:

sudo pmset -a autopoweroff 0

Aby zresetować oryginalne ustawienie:

sudo pmset -a autopoweroff 1

The autopoweroff opcja nie jest udokumentowana przez Apple (nie pojawia się w man pmset ); wydaje się być związany z trybem „Deep Sleep”.


Wyjście pmset -g: Currently in use: hibernatemode 3 halfdim 1 acwake 0 lidwake 1 womp 1 sleep 10 disksleep 10 sms 1 hibernatefile /var/vm/sleepimage ttyskeepawake 1 displaysleep 10
BlackSheep
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.