Czy pliki DropBox są wyświetlane na urządzeniach z iOS, które zajmują na nich miejsce?


14

Podczas podróży potrzebuję całej „przestrzeni”, którą mogę odebrać na iPadzie. Czy mam rację, myśląc, że „przestrzeń” nie jest zajmowana na iPadzie przez foldery DB, chyba że wybrałem je jako ulubione?

mac  dropbox  ipad 

1
Pamiętaj jednak, że aby wyświetlić plik, musi on znajdować się na iPadzie, choć tymczasowo. Możemy założyć, że takie pliki są przechowywane przez Dropbox.app w tymczasowym folderze / Caches, ale nadal zajmują miejsce, dopóki nie zostaną usunięte. Kiedy są usuwane? Być może, gdy aplikacja zostanie zamknięta, ale nie jesteśmy pewni. Niewygodnym, ale bezpieczniejszym sposobem byłoby odinstalowanie / ponowne zainstalowanie Dropbox.app przed podróżą.
magma

1
Na moim iPadzie aplikacja Dropbox zajmuje sporo miejsca ( i.stack.imgur.com/RioaT.png ), mimo że mam <5 MB plików dodanych do ulubionych. Nie można też zmusić aplikacji do wyczyszczenia pamięci podręcznej. Podobno iOS 5+ czyści pamięci podręczne, gdy brakuje miejsca, ale jak powiedział @magma, nie jest jasne, kiedy.
penguinrob

Odpowiedzi:


15

Tak. Pliki są oparte na chmurze, dopóki ich nie polubisz.

Prosto z DropBox:

Ile mogę przechowywać na telefonie lub tablecie?

Aplikacja Dropbox na iPhone'a może zapisać tyle plików, ile może pomieścić Twój iPhone lub iPod Touch lub pozwala na to miejsce na Dropbox. Jeśli zabraknie Ci miejsca na iPhonie, usunięcie plików z listy Ulubionych spowoduje zwolnienie miejsca na urządzeniu. Jeśli brakuje Ci miejsca w Dropbox, możesz usunąć pliki z Dropbox lub możesz rozważyć uaktualnienie do większej Dropbox.


4

Myślę, że buforują je lokalnie, ponieważ czasami jestem w stanie wyświetlać obrazy w moich folderach, nawet gdy jestem offline, ale tych plików nie ma w Ulubionych.


2

Skontaktowałem się z DropBox w związku z tym. Pliki pozostaną na samym urządzeniu w obszarze piaskownicy tylko wtedy, gdy są uprzywilejowane. Jeśli nie, zostaną załadowane do pamięci i zostaną usunięte z pamięci po zamknięciu aplikacji. Ponieważ są oparte na chmurze, są „czytane”, a następnie „upuszczane”, gdy przestają być „czytane”. Coś w rodzaju pętli while podczas programowania.

Źródło: Wsparcie techniczne DropBox


1

Jeśli oznaczone jako ulubione, to na iPadzie / iPodzie / iPhonie

Przeglądanie pliku oznacza, że ​​jest on tymczasowo pobierany w celu wyświetlenia do momentu zamknięcia aplikacji, a następnie usunięcia.


1
Czy masz jakieś źródła, aby to zrobić?
daviewales

0

Mam aplikację Dropbox na swoim iPhonie, wielokrotnie ją zamykałem i otwierałem, a także resetowałem telefon, ponieważ otrzymałem informację, że mój telefon jest prawie pełny, a Dropbox zajmuje 3,9 GB miejsca, ale nic nie zostało wybrane jako ulubiony. Dlatego wydaje się, że pliki zajmują miejsce, ale nie są wybierane jako ulubione.


0

W rzeczywistości istnieje oprogramowanie o nazwie iFunBox http://www.i-funbox.com, które umożliwia „zarządzanie danymi aplikacji”.

Zauważyłem, że moja aplikacja DropBox zajmuje 3,6 GB (dane 99%). Teraz użyłem iFunBox do usunięcia 3,6 GB „uploadów” z DropBox, i znowu się skurczył - działa jak urok. I DropBox również poprawnie odzyskał - odebrał, aby przesłać folder z aparatem we właściwym miejscu.


0

Najlepszym i najprostszym sposobem na zwolnienie pamięci Dropbox jest rozłączenie telefonu komórkowego, a następnie ponowne połączenie ... Mam około 1,9 Gb (to samo co pliki zdjęć i filmów) Próbuję tego i na chwilę pamięć była czysta. .. najlepsze jest to, że po ponownym połączeniu nie musisz ponownie ładować plików ...


-1

W rzeczywistości zapisuje wszystko na dysku twardym. Właśnie zdałem sobie sprawę, że na iPadzie mam tylko 2 GB wolnego miejsca. Pobrałem iFunbox na swój komputer i dzięki temu odkryłem, że prawie każdy plik, który kiedykolwiek pobrałem, miał kopię w folderze pamięci podręcznej w katalogu aplikacji Dropbox. Kilka z tych plików miało jeszcze więcej kopii, ponieważ wielokrotnie je otwierałem. Usunąłem każdy plik z pamięci podręcznej Dropbox i odzyskałem 12 GB wolnego miejsca na moim 32 GB ipad.


Dotyczy to komputerów PC, Mac lub Linux, ale pytanie dotyczy urządzenia z systemem iOS
Mark

Myślę, że Freddy miał na myśli „dysk twardy” na iPadzie, którego użył iFunBox do wyczyszczenia pamięci podręcznej Dropbox.

-1

Właśnie uwolniłem około 8 GB na moim iPhonie! Jeśli brakuje Ci pamięci, po prostu usuń Dropbox, a następnie zainstaluj go ponownie. Najwyraźniej rzeczy, które przesyłasz, pobierasz lub przeglądasz, nadal blokują się lub zapisują w pamięci podręcznej w lokalnej aplikacji Dropbox na iPhonie. Uwaga do Dropbox: Napraw to! Myślałem, że mam wirusa lub coś takiego przez ostatnie 2 miesiące! Za każdym razem, gdy przesyłałem film do Dropbox, zużywałem rzeczywistą pamięć iPhone'a, a nie tylko pamięć „Cloud” Dropbox.


Czym różni się to od innych odpowiedzi?
Mark
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.