Czy mogę używać ładowarki iPhone'a do ładowania innych urządzeń USB?


Odpowiedzi:


14

Większość standardowych ładowań USB za 0,5A . Ale nie wszyscy USB są standaryzowane - istnieją pewne, że przejść przez okres do 1.8A a nawet MacBook Pro jest powiedziane, aby podnieść do 1.1A , gdy istotne. Ładowarka iPhone'a robi niewiele więcej niż 1.1A i jest całkiem przyzwoita. Właśnie dlatego ładowanie iPhone'a zwykłym portem USB zwykle wymaga podwójnego czasu pełnego naładowania. Ładowarka iPada ma około 10 W i 5 V, co przekłada się na 2A .

Nie ma nic złego, co może się zdarzyć z ładowarką, ponieważ urządzenia USB są przystosowane do pracy z tym samym standardowym napięciem (około 5 V ). Hosty USB wytwarzają tylko maksymalną energię, jaką może dostarczyć, aż do tego, co może otrzymać klient. 10W źródło energii będzie tylko dać do 10W i tylko 1W jeśli podłączone urządzenie może tylko wziąć 1W .

Nie jestem elektrykiem, ale ...

Większy zasilacz (mierzony w watach ) lub większy prąd (mierzony w amperach ) sam w sobie nie może zepsuć żadnego systemu, ponieważ wprawia je w ruch, stanowi różnicę potencjału mierzonego woltami .

Pomyśl o żarówce i zrób zdjęcie, ponieważ wszystkie urządzenia USB są przygotowane na odbiór około 5 V (właściwie niewiele więcej). Jeśli zdobędziesz 220 V i włożysz napięcie 110 V, nic złego się nie stanie, ale będzie bardzo słabe. Ładowarki Apple mają napięcie do 5 V , co jest zgodne ze standardem USB. Tak, wszystko jest dobre i bezpieczne.


1
Komentarze dotyczące prądu / napięcia dotyczące ładowarki iPada są nieprawidłowe. Dostarcza 5 V @ 2A. IPad wewnętrznie przekształca napięcie 5 V na maks. 4,2 V wymagane do naładowania akumulatorów litowych. Szczerze mówiąc, każde urządzenie, które ma złącze USB i dostarcza coś innego niż 5 V, stanowi zagrożenie pożarowe.
Fałszywe imię

1
Na marginesie: używam ładowarki iPada do regularnego ładowania telefonu (Android). To działa dobrze.
Fałszywe imię

@FakeName, jeśli masz na myśli, że zarówno hosty USB 4V, jak i 6V stanowią zagrożenie pożarowe, nie ma to dla mnie sensu. Jeśli chodzi o ładowarkę do iPada, mam poprawioną pozycję . Nie jestem pewien, skąd wziąłem wartość 3,7 V, ale Apple z pewnością trudno jest opublikować te dane, ponieważ nie mogłem ich znaleźć!
cregox

2
Host USB, który dostarcza coś innego niż 5 V, jest (znacznie) niezgodny ze specyfikacją, a tak naprawdę nie jest już hostem USB. Host USB, który dostarcza napięcie 6V, zdecydowanie stanowi zagrożenie pożarowe. Host USB, który dostarcza napięcie 4 V, może być niebezpieczny, w zależności od tego, jak podłączone urządzenie radzi sobie z problemem zbyt niskiego napięcia. To powinno być bezpieczne, ale wolę nie ryzykować.
Fałszywe imię

Ponadto USB jest znormalizowane. Na 500 mA (USB 3 to 900 mA). Hosty USB, które dostarczają więcej prądu, naruszają ten standard . Zasadniczo niestandardowe rozszerzenia stosowane w celu umożliwienia wyższych prądów ładowania są starannie zaprojektowane, aby powrócić do standardowego zachowania USB w przypadku podłączenia standardowego urządzenia USB.
Fałszywe imię

7

Tak, możesz. Konwertuje moc prądu przemiennego na standardowe zasilanie USB, więc wszystko ładowane przez USB będzie ładowane za pomocą adaptera iPhone'a.


4

Jeśli chodzi o ładowanie USB, istnieją dwa rodzaje urządzeń USB:

  • Głupie, które nie sprawdzają, czy są podłączone do ładowarki i zawsze używają mniej niż 100 miliamperów. Niektóre zużywają do 500 mA, ale nie mają specyfikacji USB.
  • Inteligentne, które sprawdzają, czy są podłączone do ładowarki i próbują wykorzystać pełną moc ładowarki (do 1800 mA lub 2100 mA).

Ładowarki USB firmy Apple (od 1000 mA do 2100 mA) są drugiego typu, ale nie są zgodne ze standardem ładowania USB (1800 mA) i nie są kompatybilne z innymi urządzeniami inteligentnymi spełniającymi ten standard. Tylko z głupimi urządzeniami i innymi urządzeniami Apple.


1

Zwykle ładowarki można używać do innych urządzeń. Ale sprawdź wymagania dotyczące zasilania danego urządzenia. Na przykład ładowarka iPhone'a nie może ładować iPada, który nie śpi (ponieważ wymaga 10 W, a ładowarka iPhone'a ma prawdopodobnie moc 5 W).


Ładowarka iPhone'a może ładować iPada znacznie lepiej niż zwykła pamięć USB. i oboje to robią. ale to prawda, że ​​jeśli iPad jest używany, mogą nie ładować się wystarczająco szybko.
cregox

1

To nie zawsze jest bezpieczne. Próbowałem naładować Kindle Fire za pomocą ładowarek Apple iPhone i ostatecznie wypaliłem 2 z nich.


3
... dlatego nazywają to Kindle Fire ...
CousinCocaine

0

Mam system nawigacyjny Nuvi z portem ładowania / synchronizacji mini-USB. Zawiesza się po podłączeniu do zwykłej ładowarki. Moja teoria jest taka, że ​​nuvi z jakiegoś powodu jest zdezorientowany i próbuje przejść do trybu synchronizacji, gdy powinien po prostu naładować. Nie wiem, czym różni się ładowarka lub kabel nuvi od zwykłej ładowarki lub kabla USB.

Więc zastrzegł emptor. Ale spodziewałbym się, że zwykle działa na różnych urządzeniach.


Nuvi może być skonfigurowane do pracy tylko z ich sprzętem. Nienawidzę tego, gdy firmy to robią ...
Nathan Greenstein

Nuvi to problem ogólny; tylko ich ładowarka samochodowa może powiedzieć, że to nie jest komputer.
SLaks

0

Mój brat ładował swojego Blackberry po prostu świetnie, używając kabla USB i mojej kostki ściennej iPhone'a do USB.


0

Moja kostka iPhone'a przegrzała się, kiedy użyłem jej do naładowania zewnętrznej baterii, która chce 2,0 A. Za pomocą miernika prądu USB bateria pobierała 1,5 A z kostki, co spowodowało, że szybko się przegrzała. iPhone podłączony do kostki wyciągnął 0,7 A.

Kiedy zewnętrzna bateria była podłączona do portu USB w starym komputerze XP, pobierała tylko 0,7 A podczas początkowego ładowania, a nawet spadła do 0,6 A, gdy naładowano 75%.

Wygląda na to, że podłączenie kostki iPhone'a do źródła innego niż Apple, które chce 10 W (2 A) zamiast 5 W (1 A), może spowodować, że kostka spróbuje dostarczyć zbyt dużo prądu i spowodować przegrzanie i awarię.-1

Od kilku lat wymieniam ładowarki i urządzenia. Nie mam żadnych problemów, z wyjątkiem mojej ostatnio wybrednej jeżyny, działa na nią tylko kilka ładowarek, a ładowarka Blackberry nie jest jedną z nich.


-2

Nie ma wątpliwości, że nie możesz, ponieważ ładowarka iPhone'a nie jest nawet taka sama jak ładowarka iPad. Pełne informacje na ten temat można przeczytać tutaj


2
Wydaje się, że istnieją pewne wątpliwości, że tak naprawdę nie można: zobacz także wszystkie pozostałe odpowiedzi na to pytanie.
Dan J

-3

Właściwie wszystkie techniczne specyfikacje, systematyczne harmonogramy pracy producentów oraz pomiary napięcia / amperów / mA / omów lub innych pomiarów prądu ... WSZYSTKIE FIRMY produkują sprzęt i akcesoria specyficzne dla produktu W SZCZEGÓLNOŚCI Apple !! W przeciwnym razie jaki byłby sens produkcji, zakupu lub wyboru między różnymi markami. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie marki są różne i działają inaczej. Przenoszenie w jakikolwiek sposób zbyt dużej lub zbyt małej ilości prądu przez urządzenie jest szkodliwe dla tego urządzenia. W podziale jeszcze bardziej, SPALASZ SWOJE URZĄDZENIE / ZŁAMISZ !! Może to być kilka przypadków, które po prostu pogorszą wydajność, ale po co ryzykować? nie wspominając o tym, że jeśli możesz sobie pozwolić na produkty Apple, dlaczego obniżasz koszty zwykłych akcesoriów;)


1
Wygląda na to, że źle rozumiesz naturę standardu USB (z którym zgodne są wszystkie rodziny iPhone, iPad i iPod), więc obniżyłem twoją odpowiedź. Jeśli masz określone informacje do udostępnienia, które pokazują możliwe do zweryfikowania zagrożenie dla urządzeń innych niż Apple podczas korzystania z ładowarek USB firmy Apple, edytuj swoją odpowiedź.
Nate
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.