Jak ustawić, aby numeracja linii spisu treści nie zaczynała się od strony 1 w Pages '09?


2

Piszę dokument, który wymaga, aby schemat numeracji bocznej spisu treści zaczynał się na stronie po spisie treści itselt. Zasadniczo pierwszych 8 stron dokumentu nie powinno się liczyć z automatycznym numerowaniem stron, które można włączyć.

Przed tym dokumentem będzie osiem stron, które powinny mieć niestandardową numerację boczną z cyframi rzymskimi zamiast zwykłej numeracji, nie powinno się to wliczać do formatu numeracji reszty dokumentu, który zaczyna się na stronie po spisie treści. Czy jest to możliwe w przypadku stron 09?

Jeśli to jakaś pomoc, oto wymagany szablon, który powinien spełniać dokument. (Jest w języku norweskim): http://www.ub.uio.no/publisere/studenter/maler/mac-duo.docx

Odpowiedzi:


1

Numerację stron i format można zdefiniować dla każdej sekcji, dzięki czemu można uzyskać wymagany format, tworząc dwie sekcje w dokumencie i odpowiednio ustawiając numerację stron

  • Zacznij od pustego dokumentu
  • „Wstaw - automatyczny numer strony”, wybierz opcję „Sekcja” dla „Pokaż w” i ustaw format na cyfry rzymskie. To jest teraz twoja sekcja spisu treści.
  • Użyj „Wstaw - Podział sekcji”, aby utworzyć nową sekcję
  • „Wstaw - Auto numer strony” ponownie, wybierz opcję „Sekcja” dla „Pokaż w” i ustaw format na liczby arabskie
  • Po ustawieniu kursora w drugiej sekcji otwórz inspektora

    wprowadź opis zdjęcia tutaj

    i zresetuj numer strony na 1

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.