Czy istnieje oprogramowanie, które może wizualnie bardziej podkreślać skupione okna?


11

Zajmuję się tworzeniem stron internetowych na moim komputerze Mac i mam wiele otwartych okien. Nawet na aplikację mam tendencję do otwierania wielu okien (tj. Okna terminala dla tail -fdzienników błędów, jednego dla sshi jednego dla poleceń lokalnych).

Kiedy przełączam aplikacje tab, efekt wizualny na skoncentrowanym oknie jest subtelny i często się mylę i wykonuję polecenia w niewłaściwym oknie. Na przykład przełączam się na terminal i robię, waby zamknąć kartę tail -fpolecenia, ale przypadkowo zamknąłem sshkartę!

Czy istnieje program dla komputerów Mac, który podświetla lub wywiera więcej efektów na aktywnym oknie podczas przełączania aplikacji?

Odpowiedzi:


5

Jeśli aplikacja płatna jest w porządku, HazeOver nieznacznie przyciemnia wszystko oprócz aktywnego okna. http://hazeover.com

Pamiętaj, że go nie użyłem, więc nie mogę z nim rozmawiać. Ma czterogwiazdkową recenzję, ale jedyna recenzja dla najnowszej wersji jest negatywna.


Został niedawno zaktualizowany i ma 5 gwiazdek dla aktualnej wersji.
punkt

1
Używam HazeOver od dłuższego czasu i działa idealnie. Możesz także dostosować intensywność ściemnianego tła. Wysoce polecany.
sayzlim,

Gdybym był tobą, kupiłbym go w sklepie z aplikacjami, a nie z linku do „payproglobal.com” wbudowanego w wersję testową; payproglobal to absolutnie dziwaczny procesor płatności, który chciał do mnie zadzwonić, a później poprosił mnie o przesłanie im dokumentu tożsamości ze zdjęciem w celu zakupu. Autor aplikacji powiedział, że otrzymał szereg skarg i planów zmiany dostawcy.
offby1

10

Jest to specyficzne dla Mavericks, ale Honer narysuje ramkę wokół aktywnego okna. Możesz także połączyć to z aplikacją, która usuwa cienie okien.


1
Działa również na Yosemite i jest dokładnie tym , czego chciałem, wielkie dzięki.
chmac

1
Niestety, nie jest to strasznie stabilne: zobacz ten błąd
wyłącz 1

lol Napisałem tę odpowiedź i złożyłem zgłoszenie błędu.
wting

4

Jeśli chcesz zainwestować w jego konfigurację, Hammerspoon ma moduł hs.window.highlight , który zapewnia:

  • Przyciemnij nieaktywną aplikację (np. HazeOver)
  • Umieść ramkę wokół aktywnej aplikacji (np. Honer)
  • Przełącz jedno okno, które ma być izolowane (jak izolator)
  • Na krótko flashuj okno podczas jego tworzenia

Możesz to dodatkowo skonfigurować, aby aktywować tylko dla niektórych aplikacji. Moduł jest napisany w lua, więc zgaduję, że możesz rozszerzyć lub wymienić jego funkcjonalność w pliku konfiguracyjnym Hammerspoon (który jest kodem Lua). Na przykład ta konfiguracja implementuje czerwoną ramkę wokół skupionego okna. Jest też funkcja wyłączania cieni w oknie, ale nie udało mi się.

Po wypróbowaniu Hammerspoon, Honer i HazeOver, lubię konfigurowalność Hammerspoon, ale lubię HazeOver za to, że jest dobrze wypolerowany, stabilny i łatwy w użyciu. Próbowałem Honera przez jakiś czas i podobał mi się jego wygląd, ale nie był stabilny w moim systemie. Rysowanie ramek zarówno Honera, jak i Hammerspoona będzie opóźniało się za ruchami okna, a czasem wcale go nie złapie. Nie próbowałem Isolatora.


1

HazeOver działa dla mnie bardzo dobrze (w 10.10.5 od tego pisania) i gra dobrze z f.lux. HazeOver można zmienić (szybko), aby podświetlić aktywne okno i przyciemnić wszystko inne (nawet prawie całkowicie je ukryć, w trybie „focus” lub „theatre”), lub aby podświetlić wszystkie okna aplikacji z przodu i przyciemnić pozostałe trochę, z czego dużo korzystam podczas pisania lub programowania. Honer może być uruchamiany w tym samym czasie, chociaż uważam, że jego czas reakcji jest zbyt wolny jak na mój gust, i jest bardzo zdezorientowany, szczególnie w przypadku okien dialogowych typu float-on-top).


-1

Izolator jest darmowy i całkiem niezły.


1
Szukamy długich odpowiedzi, które zawierają wyjaśnienia i kontekst. Nie udzielaj odpowiedzi tylko w jednym wierszu; wyjaśnij, dlaczego Twoja odpowiedź jest poprawna, najlepiej z cytatami. Odpowiedzi, które nie zawierają wyjaśnień, mogą zostać usunięte.
Tetsujin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.