Dlaczego iTunes nie wykrywa mojego iPhone'a?


11

Po podłączeniu iPhone'a 3GS do komputera iTunes go nie wykrywa. Telefon wyświetla zielony wskaźnik baterii wskazujący na ładowanie, System Profiler wykrywa „iPhone'a” podłączonego do magistrali USB, a nawet mogę otworzyć iPhoto i wyciągnąć z niego kilka zdjęć.

W ogóle nie pojawia się w iTunes pod „Urządzeniami” ani w oknie Organizatora w Xcode.

Próbowałem:

 • Używanie innego kabla synchronizacji.
 • Korzystanie z innego portu USB.
 • Ponowne uruchamianie telefonu
 • Ponowne uruchomienie komputera.
 • Podłączanie telefonu do innego komputera.

(Używam OS X 10.6.6 i iTunes 10.1.2)


1
Czy w przypadku ręcznego uruchomienia iTunes iPhone zostanie wykryty? Spróbuj na innym komputerze (PC / Mac) ...
Nivas,

Czy iPhone wyświetla się w iTunes po podłączeniu go do komputera innej osoby?
gesher

Nie. :( Zaktualizowałem pytanie.
Brant Bobby,

Co ciekawe, telefon nie pojawił się również na moim drugim komputerze, dopóki nie ponownie zainstalowałem tam iTunes.
Brant Bobby

Odpowiedzi:


10

Uruchom Monitor aktywności (aplikacje / narzędzia); czy widzisz działającą usługę iTunes Helper? Upewnij się, że ustawiłeś widok na „Wszystkie procesy”, a nie „Moje procesy”. Jeśli nie działa, to twój problem. Ponownie zainstaluj iTunes i gotowe.


Tak, iTunesHelper jest uruchomiony.
Brant Bobby,

@Brant Bobby - To interesujące. Czy mimo to ponownie zainstalowałeś iTunes? Coś pojawia się w logach konsoli? Czy próbowałeś innego komputera?
Harv

Nic nie pojawia się w logach konsoli, kiedy podłączam telefon lub uruchamiam iTunes, nie.
Brant Bobby

Ponowna instalacja iTunes naprawiła problem! Teraz synchronizuje się i ponownie pojawia się w Xcode.
Brant Bobby

7

Miałem ten problem na Lionie, który nie pozwala na usunięcie iTunes przez interfejs użytkownika. Dlatego konieczne było wymuszenie odinstalowania iTunes z terminala:

 • cd /Applications
 • sudo rm -r iTunes.app

Następnie ściągnąłem najnowszy instalator iTunes z Apple .

Wszystkie moje ustawienia iTunes zostały zachowane, a mój iPhone i iPad pojawił się ponownie pod urządzeniami.


2

To działało dla mnie na komputerze Mac:

 1. Podłącz iPhone'a, iPada lub iPoda touch.
 2. Otwórz Image Capture (znajduje się w aplikacji).
 3. Wybierz swoje urządzenie z listy Urządzenia.
 4. Wybierz „iTunes” z menu podręcznego w Ustawieniach urządzenia.

Czasami iPhoto rozpoznaje iPhone'a i zastępuje iTunes. Nie jestem pewien, dlaczego Image Capture to środkowy człowiek, ale wydaje mi się, że ma to coś wspólnego z rozpoznawaniem iPhone'a jako aparatu fotograficznego, a nie telefonu. To prosta poprawka!


Mój iPhone przestał być rozpoznawany w iTunes po zainstalowaniu Lion. Ten zestaw kroków powoduje, że iTunes ładuje się, gdy podłączam teraz iPhone'a do komputera Mac, ale telefon nadal nie jest rozpoznawany w iTunes.
Bill

2

Inne odpowiedzi na to pytanie w chwili pisania tej odpowiedzi są teraz nieco nieaktualne - nie można ręcznie odinstalować iTunes bez wyłączenia SIP na El Capitan i nowszych wersjach macOS, i nie polecam wyłączania SIP, aby usunąć iTunes. Kontynuuj czytanie tej odpowiedzi dla zaktualizowanej metody.

Ponownie zainstaluj iTunes

Jeśli twój iPhone nie wyświetla się w iTunes na macOS, możesz ponownie zainstalować iTunes, pobierając instalator stąd . Pamiętaj, że będzie to działać w nowszych wersjach systemu macOS, takich jak El Capitan, Sierra i High Sierra. Aby to zrobić, nie musisz wyłączać Ochrony integralności systemu.

W rzeczywistości to właśnie rozwiązało mój problem na komputerze Mac z High Sierra. Mój iPhone nie pojawił się w iTunes ani Xcode, ale ponowna instalacja iTunes pozwoliła na jego ponowne wyświetlenie.

Jeśli jednak problem nie zostanie rozwiązany przez ponowną instalację iTunes, istnieje wiele rzeczy, które możesz wypróbować. Aby zdiagnozować własny problem, stworzyłem listę rzeczy, które możesz wypróbować, które znajdziesz poniżej. Niektóre z tych punktów mogą rozwiązać problem. Niektóre pozwalają zdiagnozować, co może być przyczyną problemu; Pomogą one w ten sposób wyodrębnić przyczynę i, mam nadzieję, uda się ją naprawić.


Dla macOS i Windows

 • Zapoznaj się z własnym przewodnikiem Apple dotyczącym rozwiązywania problemu (porady dotyczące zarówno systemu macOS, jak i systemu Windows są dostępne tutaj).
 • Wypróbuj inny, certyfikowany kabel odgromowy. Kabel błyskawicy może przestać działać (nawet jeśli urządzenie ładuje się). Używanie niecertyfikowanego kabla (innego niż MFi) może powodować nieoczekiwane zachowanie, takie jak uniemożliwienie wyświetlania iPhone'a w iTunes.
 • Spróbuj podłączyć iPhone'a do innego komputera. Podłącz go do innego komputera Mac; czy tam się pojawia? Co powiesz na komputerze z systemem Windows? Jeśli pojawi się na innym komputerze, może być coś nie tak z twoim komputerem. W takim przypadku zapoznaj się z powyższym przewodnikiem Apple.
 • Spróbuj podłączyć inny iPhone do komputera. Czy to się pojawia? Jeśli tak, to może być coś nie tak z głównym iPhonem. Jeśli nie, może to oznaczać, że iTunes na twoim komputerze nie chce wyświetlać żadnych urządzeń. Możesz to potwierdzić, sprawdzając poprzedni punkt.
 • Spróbuj ponownie uruchomić iTunes. Jeśli to nie zadziała, spróbuj ponownie uruchomić iPhone'a lub komputer. Być może pojawi się po ponownym uruchomieniu.
 • Wypróbuj różne porty USB w komputerze, w przypadku gdy jeden jest uszkodzony.
 • Jeśli masz zainstalowanych menedżerów iPhone'ów innych firm, takich jak AnyTrans, iMazing lub iFunBox, sprawdź, czy urządzenie się tam wyświetla. Możesz także wypróbować inne aplikacje, które działają, wykrywając iPhone'a i sprawdzając, czy nadal mogą go wykryć (takie jak CoconutBattery).
 • Odblokuj urządzenie i sprawdź, czy pojawi się wyskakujące okienko zaufania komputera.
 • Czy iPhone lub komputer działa na oprogramowaniu beta? Jeśli tak, może to powodować nieoczekiwane problemy. Uaktualnij do najnowszej wersji beta lub obniż do najnowszej stabilnej wersji (zwykle ta ostatnia będzie działać).
 • Przełącz iPhone'a w tryb DFU (jeśli masz iPhone'a 7, musisz zobaczyć specjalne instrukcje na dole tej strony). Czy po pomyślnym przejściu w tryb DFU pojawia się w iTunes? Jeśli tak, najprawdopodobniej twój kabel działa. Jeśli nie, spróbuj podłączyć go (gdy jest w trybie DFU) do innego komputera, za pomocą innego kabla lub do innego portu USB.
 • Zresetuj ustawienia prywatności iPhone'a, które resetują ustawienia zaufania komputera. Uwaga: to nie jest gwarantowane, aby rozwiązać ten problem, i będzie powodować wszystkie ustawienia prywatności zostaną usunięte. Polecam otworzyć podstawowe aplikacje (aparat, aplikacje GPS, aplikacje komunikacyjne itp.) I zezwolić, abyś nie musiał się z nimi obchodzić później (raz zresetowałem ustawienia i wyskakujące okienko lokalizacji kamery nie wyświetlało się , co oznaczało, że wiele zdjęć nie było geotagowanych).

Tylko dla macOS

 • Otwórz Informacje o systemie (znajdujące się w /Applications/Utilities/System Information.app) i kliknij kartę USB po lewej stronie. Czy „iPhone” jest w dowolnym miejscu w widoku drzewa USB? Jeśli tak, komputer Mac rozpozna, że ​​iPhone jest z nim podłączony, nawet jeśli iTunes nie.
 • Otwórz Image Capture (znajduje się w /Applications/Image Capture.app). Czy rozpoznaje twoje urządzenie?
 • Jeśli masz zainstalowany Xcode, spróbuj sprawdzić, czy urządzenie jest przez niego rozpoznawane.

Tylko dla systemu Windows

 • Czy Twój iPhone pokazuje się jako urządzenie w Menedżerze urządzeń?
 • Najlepszą radą, jaką zasugerowałbym w systemie Windows, byłoby skorzystanie z przewodnika Apple na temat rozwiązywania tego problemu w systemie Windows, który podłączyłem powyżej.
 • Jeśli nic nie działa, spróbuj ponownie zainstalować iTunes.

Nawet jeśli te sugestie nie pomogą ci rozwiązać problemu, dadzą ci wyobrażenie o przyczynach problemu. Czy to Twoje urządzenie, kabel lub komputer? Co z tym może być problem? Mamy nadzieję, że dzięki nowym informacjom będziesz w stanie podjąć bardziej świadomą decyzję, jak rozwiązać problem.


1
Aktualizacja: zaktualizowałem system Mac OS z 10.12.6 do 10.13.6. Ten problem pojawił się bez powiadomień o wymaganej aktualizacji oprogramowania. Pobrałem iTunes z Apple i ponownie zainstalowałem na istniejącym. Dostałem wiadomość, że potrzebuję poprawki oprogramowania lub aktualizacji. Zaakceptowano aktualizację (zajęło około 2 minut). Ponownie otworzyłem iTunes i działa teraz.
Mefistofeles

0

to zadziałało dla mnie.

Udało mi się rozwiązać ten problem, otwierając menedżera urządzeń i podłączając urządzenie. komputer rozpoznał sprzęt, ale powiedział, że wystąpił problem ze sterownikiem, a następnie poszedłem do> Uniwersalne kontrolery magistrali szeregowej> Sterownik USB urządzenia mobilnego Apple> Aktualizuj sterowniki. Zadziałało!!!


1
Jest to problem w systemie OS X i wygląda na to, że rysujesz równolegle do systemu Windows. Czy mógłbyś opracować?
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.