Zdjęcia Apple ID właściciela nadal powiązane z App Store po czystej instalacji


1

Kupiłem iMaca 2009, kupiłem Mountain Lion w App Store i wykonałem czystą instalację , ale kiedy otwieram App Store, nadal widzę komunikaty o aktualizacjach aplikacji, które poprzedni właściciel zainstalował (nie jestem ich właścicielem) ), ponadto pojawia się monit o zalogowanie się przy użyciu jego Apple ID w celu pobrania tych aktualizacji.

Myślałem, że kiedy przeprowadzę czystą instalację, wszystkie jego informacje powinny zostać usunięte. Czy się mylę? Jak mogę pozbyć się tego problemu?


2
Czy możesz wymienić jedną aplikację, która nadal jest powiązana z poprzednim właścicielem? Wszystkie znaki wskazują na niepełne usunięcie przed ponowną instalacją systemu operacyjnego.
bmike

Odpowiedzi:


3

Teraz, gdy jesteś w Mountain Lion, możesz uruchomić system w trybie odzyskiwania i ponownie skasować cały komputer Macintosh HD (lub dowolną inną nazwę woluminu systemu operacyjnego). Być może twoja definicja czystej instalacji nie wyczyściła szkodliwych aplikacji lub łączysz inne dyski twarde z aplikacjami zakupionymi z konta poprzedniego właściciela. (App Store zaoferuje aktualizację wszystkich aplikacji, które widzi, nie tylko tych w / Aplikacje)


Oto długi artykuł na temat odzyskiwania, ale szczegóły na dole pokazują wyraźne kroki, które należy wykonać, aby przygotować dysk zewnętrzny do zainstalowania Mountain Lion. Będziesz chciał wykonać te kroki z Narzędzia dyskowego po uruchomieniu w trybie odzyskiwania.

Pamiętaj, że jeśli poprzedni właściciel „wykupił” aplikacje iLife (jak opisano w powyższym artykule), pozostaną one powiązane z ich kontem, więc aby je zainstalować, musisz kupić iPhoto, iMovie i GarageBand, ponieważ są one nie jest częścią zakupionego uaktualnienia oprogramowania Mountain Lion, ale po czystym wyczyszczeniu nie będziesz mieć tych aplikacji i będziesz mógł je zobaczyć tylko wtedy, gdy masz kopię inną niż wyczyszczony dysk lub zalogujesz się, aby zobaczyć poprzednie zakupy dla tego poprzedniego konto.


2

Myślałem, że kiedy przeprowadzę czystą instalację, wszystkie jego informacje powinny zostać usunięte. Czy się mylę? Jak mogę pozbyć się tego problemu?

Tak i nie. Dzięki czystej instalacji skasowałeś informacje przechowywane na dysku twardym / ssd, ale kiedy zakończysz instalację i połączenie z Internetem, twój Mac kontaktuje się z serwerami Apple i próbuje przywrócić niektóre informacje (jeśli poprzedni właściciele włączyli tworzenie kopii zapasowych na iCloud z tym samym identyfikatorem Apple, możesz przywrócić zakładki , kontakt itp.). Aby zweryfikować twoją tożsamość, serwery Apple pobierają informacje z twojego komputera Mac (numer seryjny) i pasują do ostatniego identyfikatora Apple zarejestrowanego w bazie danych. To jest powód, dla którego monitujesz o podanie poprzedniego identyfikatora Apple. Możesz łatwo się tego pozbyć, logując się przy użyciu swojego Apple ID, a dane w bazie danych Apple zostaną zaktualizowane.


Byłby to poważny wyciek danych osobowych, gdyby Apple zmienił nowego właściciela komputera Mac starego adresu e-mail. Nigdy tego nie widziałem i podejrzewam inną przyczynę alertu, taką jak niepełne czyszczenie lub obecność płatnych aplikacji z poprzedniego konta na dysku zewnętrznym lub przywróconych z kopii zapasowej.
bmike

-2

Pozwól, że dam ci sugestię. powinieneś zabrać swojego imaca do jednego z autoryzowanych centrów odtwarzania od firmy Apple. i wyjaśnij swoją sytuację. powinieneś przynieść dokument zakupu. pozwól im to naprawić. będzie to opłata, którą musisz uiścić.

Kupiłem też imaca i tak też się dzieje. moja sprawa jest dość zła. poprzedni właściciel zamierza zablokować mojego imaca po tym, jak przyniosłeś go do domu na kilka dni. nawet usuwam wszystko, zanim zacznę go używać. blokują oprogramowanie układowe EFI i szukają kodu dostępu. nie możesz wejść, jeśli nie zapłacisz im więcej pieniędzy. ....... Mój przypadek to lekcja bardzo wysokiej ceny. nie należy kupować używanego imac ani używanych produktów jabłkowych

posłuchaj mojej rady .. bezpieczeństwo na Macu jest bardzo bezpieczne

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.