Powód, dla którego aplikacje nie są przechowywane w folderze domowym?


1

Zastanawiam się, dlaczego Apple nie umieszcza wszystkich aplikacji w folderze aplikacji w folderze domowym. Aby mogli zaoferować nowy Mac dla każdego użytkownika.

Każdy plik jest specyficzny dla użytkownika, z wyjątkiem aplikacji. Czy jest tego powód? A może po prostu „zbyt skomplikowane”, ponieważ każdy użytkownik chce mieć dostęp do Safari i aplikacji innych firm?

Czy to tylko Apple, czy jest to decyzja projektowa w systemie UNIX?

Czy istnieje wyjaśnienie / dokumentacja / projekt systemu operacyjnego?


Jeśli po prostu zainstalujesz wszystkie aplikacje w folderze Aplikacje dla każdego użytkownika - mogą oni mieć własną kopię każdej aplikacji innej firmy. Zakładam, że pytasz, dlaczego Apple umieściło Safari i inne aplikacje systemowe dostarczane z OS X w / Aplikacje, zamiast ukrywać je i twardo łączyć każdą aplikację z folderem domowym każdego nowego użytkownika, kiedy tworzysz dla nich konto? (tj. - jaki problem próbujesz tutaj rozwiązać, poza badaniem, dlaczego podjęto decyzję?)
bmike

Właściwie nie ma problemów ... Zastanawiam się tylko dlaczego. Jest to świetna okazja, aby oddzielić każdego użytkownika, a następnie utworzyć „publiczny” folder aplikacji
Bastian Gruber,

Dołącz do nas w Pytaj na innym czacie, aby uczestniczyć w ogólnych dyskusjach, a także pytaniach, które w zasadzie pytają „dlaczego” - zamykamy je jako nie na temat na głównej stronie, ponieważ nie są one przydatne, gdy są wyświetlane w definicji tego, co chcemy Stack Exchange / Zapytaj Innego by być.
bmike

Odpowiedzi:


2

Projekt Apple wcale nie jest tradycyjnym ani typowym układem UNIX dla plików użytkownika, preferencji użytkownika lub plików aplikacji i preferencji, więc powiedziałbym, że to tylko Apple.

Dokumentują dokładnie, w jaki sposób programiści powinni projektować aplikacje dla systemu OS X, aby korzystać z „kanonicznych” lokalizacji, w których powinny być przechowywane pliki i preferencje, aby każdy użytkownik mógł zdecydować o instalacji dowolnej aplikacji w jednej lub kilku lokalizacjach.

  • /Aplikacje
  • / Kolejny tom / Aplikacje
  • ~ / Aplikacje
  • lub gdziekolwiek indziej na dysku, ponieważ w systemie OS X - nie trzeba umieszczać aplikacji w dowolnym miejscu, dopóki użytkownik może czytać z folderu - aplikacja powinna działać i przechowywać rzeczy we właściwym tempie (czego NIE ma w aplikacji sam folder).

Oto trzy artykuły, od których chciałbym zacząć, aby dowiedzieć się więcej:


0

Nie tak dawno temu system został wyposażony w folder Aplikacje w katalogu domowym. Nadal go trzymam i zalecam praktykę odkażania głównego folderu aplikacji mniejszych i rzadko używanych aplikacji.


Przy takiej konfiguracji, jak rozwiązać problem kilku użytkowników chcących korzystać z tych samych aplikacji?
nohillside

1
Użytkownicy mają dostęp do / Aplikacje. Mogą także mieć mnóstwo aliasów w ~ / Aplikacje. Ale wszystkie aplikacje Apple chcą żyć w / Aplikacje, tam będą wyglądać aktualizacje.
Zo219 18.04.13
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.