Jak przenieść całe rozmowy iMessage na komputer? [duplikować]


22

Dostaję nowego iPhone'a w przyszłym miesiącu. Chcę zachować wszystkie moje nostalgiczne rozmowy na przyszłość. Czy istnieje sposób przeniesienia całego dziennika czatu na komputer w postaci zwykłego tekstu? Czy też będę musiał starannie robić zrzut ekranu po zrzucie ekranu podczas przewijania w historii tekstu?


Brzmi więc tak, jakbyś naprawdę nie dbał o to, żeby mieć je na swoim nowym telefonie? I zamiast przywracać kopię zapasową, wolisz mieć ją (w bardziej stałej lokalizacji) na komputerze w celu wykonania kopii zapasowej TM (być może) i łatwej dostępności?
bassplayer7

Istnieje doskonały przykład skryptu perla, w jaki sposób wyodrębnić zdjęcia z wiadomości o tej odpowiedzi. apple.stackexchange.com/questions/191869
bmike

Link do tak zwanego duplikatu pytania jest NIEPRAWIDŁOWY. SMS to nie iMessage. iMessage to zastrzeżony przez firmę Apple system przesyłania wiadomości, SMS to ogólne SMS-y, które istnieją na wielu platformach.
mwengler

Odpowiedzi:


11

Twoje iMessages są już na komputerze Mac, zakładając, że masz konto iCloud.

Przejdź do ~ / Library / Messages / Archive.


2
~/Library/Messages/Archivedla mnie nie istnieje…
grg

1
@grgarside Library to ukryty folder ... no cóż, są dwa ... jest Mac HD -> biblioteka (lub inny komputer, który masz), a potem jest ukryty (musisz odblokować foldery) i to Mac HD -> użytkownicy -> twoje imię -> biblioteka ... są w tym jednym.
Albert Renshaw

1
@AlbertRenshaw Tak, mogę pobrać mój folder Library (a nawet folder Messages), ale nie Archive
grg

4
Znalazłem je w bazie danych SQLite w ~ / Library / Messages / chat.db. Chociaż nie znasz się na bazach danych, może ci się to nie przydać.
rozwiązany

1
Znalazłem folder „Archiwum” na moim komputerze z systemem macOS 10.12.6 pod adresem ~/Library/Containers/com.apple.iChat/Data/Library/Messages.
Johnny Utahh

2

Ostatnio próbowałem znaleźć sposób na zapisanie historii iMessages z mojego iPhone'a 5s na komputer. Wiem, że Apple zapisuje wiadomości tekstowe i iMessages w kopii zapasowej iPhone'a, ale niestety nie znam się dobrze na bazach danych SQLite.

Wreszcie wspomniana tutaj aplikacja / program pomogło mi przenieść wszystkie moje iMessages i SMS-y na mój komputer: http://www.easyphonerecovery.com/how-to-backup-save-iphone-text-messages-to-pc-or-mac .html

To oprogramowanie może przesyłać iMessages do komputera jako plik tekstowy i HTML ze wszystkimi przydatnymi meta informacjami, w tym datą, godziną i kto powiedział co. W trybie próbnym pozwala przenieść 20 wiadomości z każdego kontaktu. Musisz zapłacić, jeśli chcesz wyeksportować naprawdę dużą liczbę wiadomości tekstowych / wiadomości.


1

Twoje iMessages są dostępne na każdym urządzeniu (Mac, iPhone, iPod, iPad), które jest podłączone do twojego konta. Będziesz mieć dostęp do historii, jeśli podłączysz nowe urządzenie do tego samego konta, ponieważ znajdują się one w „Chmurze”.


9
To nie jest prawda. Synchronizacja między iDevices iMessages jest bardzo słaba, więc tyle razy (większość) razy otrzymasz niepełne rozmowy.
Andres
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.