Jak mogę eksportować wiadomości SMS z mojego iPhone'a?


42

Odpowiadając na to pytanie, zwróć uwagę, czy rozwiązaniem jest:

  1. Dla użytkowników Windows i / lub Mac OS X.
  2. Cena rozwiązania
  3. Jeśli udało Ci się - i faktycznie - wykorzystałeś rozwiązanie

Jak mogę eksportować wiadomości SMS z mojego iPhone'a?

Odpowiedzi:


47
  1. Otrzymać /var/mobile/Library/SMS/sms.db
  2. Jest teraz eksportowany.

W jakim formacie ma być eksport? Istniejący format to sqlite, więc możesz przekonwertować go na ASCII w następujący sposób:sqlite3 sms.db .dump > sms.db.txt

W kroku pierwszym możesz zrobić jailbreak, a następnie scp, lub po prostu przeszukać folder kopii zapasowej w poszukiwaniu pliku, jailbreak nie jest wymagany.

Jeśli twój telefon nie jest zepsuty, spójrz na OS X w:

~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/<long_hex_string>/

I w moim przypadku i według różnych źródeł internetowych, choć nie we wszystkich przypadkach, nazywa się:

3d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28

Aby odpowiedzieć na inne pytania: Dowolny system operacyjny, bezpłatny, udany.


Świetne rozwiązanie. Będę musiał tego spróbować, kiedy wrócę do domu. Dzięki!
Ciaocibai

Dzięki za rozwiązanie. Mam niedziałającego w więzieniu iPhone'a i udało mi się zdobyć to, czego potrzebowałem. Jednak zainteresowałbym się także rozwiązaniami sans-Terminal dla osób nietechnicznych, jeśli je wykorzystałeś.
Matthew Rankin

Niesamowite rozwiązanie. zagłosował
segfault

jakiś pomysł, jak mogę znaleźć ten plik w ios6? Zapytałem tutaj: apple.stackexchange.com/questions/80875/…
ptim

Polecenie sqlite3 sms.db .dump > sms.db.txtjest dokładnie tym, czego szukałem. Dzięki!
Andrew Larsson

10

AllYourTexts - bezpłatnie - Windows

Pełne ujawnienie: jestem autorem.

  • Umożliwia przeglądanie danych SMS i MMS z komputera
  • Obsługuje eksport do plików zwykłego tekstu lub HTML.
  • Wyświetla wizualizacje na wykresie zachowania tekstowego w czasie.

Sam szukałem rozwiązania tego problemu i byłem niezadowolony z ofert innych firm. Czułem się, jakby były przecenione lub źle zaprojektowane, więc napisałem własne.


Po wypróbowaniu AllYourTexts mogę szczerze powiedzieć, że jest to najprostsze i najłatwiejsze w obsłudze oprogramowanie do eksportowania wiadomości tekstowych. Przez kilka dni rozglądałem się w Internecie, próbując znaleźć program, który wyeksportuje wiadomości tekstowe ORAZ iMessages na iPhone'a i wreszcie go znalazłem. Jako maniak komputerowy bardzo polecam AllYourTexts.

1
To jest świetne! Wyświetl, wyeksportuj i zobacz status swoich nawyków wysyłania wiadomości! Wielkie dzięki za wasze wysiłki.
SeanDowney

2
Uwaga: nie jest jeszcze kompatybilny z iOS 10
Simon East

5

Opieram się na PhoneView, który, jak słusznie zauważyłeś, jest rozwiązaniem płatnym tylko dla Mac OS X.

Zawsze była bardzo szybko aktualizowana przez programistów za każdym razem, gdy wydawane jest nowe iOS. Kilkakrotnie nawet otrzymywałem wsparcie dla przedpremierowych / beta wersji iOS i iTunes. Odpowiedzi na e-maile dotyczące pomocy technicznej są natychmiast udzielane i dwukrotnie otrzymałem od nich niestandardowe kompilacje, aby rozwiązać problemy z używaniem ich produktu w wersjach przedpremierowych iOS, aby pomóc mi w zarządzaniu urządzeniami używanymi do programowania iOS.

Użyłem PhoneView do zapisania danych z telefonu, który według iTunes był uszkodzony i że można go tylko usunąć, a następnie przywrócić. Był to dla mnie niezawodny szwajcarski scyzoryk, który wypełniał wiele luk, które iTunes i Xcode pozostawiają do zarządzania urządzeniami z iOS.


1
ja też, to fantastycznie poręczne oprogramowanie, była to jedna z pierwszych aplikacji pod nazwą iPhoneDrive. Używam go przez większość czasu, aby ominąć iTunes podczas ładowania treści / tworzenia kopii zapasowych w zakupach gier.
Stu Wilson,

5

Użyłem Kontaktów CopyTrans dla Windows (nie jestem pewien, czy działa również na Macu), aby wyeksportować moje SMS-y iPhone i SMS-y iMessage na mój komputer.

Oto, gdzie dowiedziałem się o narzędziu: Jak wyeksportować iPhone SMS

Nie znam ceny, ponieważ użyłem ich bezpłatnej wersji do wyeksportowania wszystkich moich ponad 100 wiadomości. Myślę, że musisz zapłacić, jeśli chcesz wyeksportować naprawdę dużą liczbę wiadomości SMS.

eksportuj sms na iPhone'a


4

Korzystam z systemu Windows i kupiłem Odszyfruj wiadomość tekstową (Mac 7 USD, Windows 10 USD). To załatwiło moje potrzeby i utworzyło kopie zapasowe wszystkich wiadomości SMS z mojego telefonu iPhone. Moja dziewczyna też tego używa, jest na komputerze Mac. Fajne jest to, że program zapisał również moje zdjęcia sms, których nawet się nie spodziewałem. Czy ktoś próbował innego narzędzia? Ciekawy o nich.


To dość potężne narzędzie. Właśnie to sprawdziłem, działa całkiem dobrze na iOS 12.4.
Joshua Detwiler

4

Rozwiązaniem dla systemu Windows jest Save The Message

Oprogramowanie jest bezpłatne (wersja próbna), jednak koszty po 30-dniowej wersji próbnej wynoszą 9,99 USD dla konta podstawowego, 99 USD dla konta profesjonalnego.


1

Wierzcie lub nie, jest na to aplikacja!

Aplikacja SMS Export (4,99 USD) pozwala eksportować wiadomości SMS do oprogramowania na komputerze Mac i Windows.

Możesz wykonać kopię zapasową całej bazy danych SMS lub wyeksportować wiadomości SMS na swój komputer:

Możesz konwertować SMS-y na HTML, CSV lub tekst. Następnie możesz załadować SMS-a do dowolnego programu, takiego jak Excel lub Word, i wydrukować go.


1

Moim miejscem docelowym eksportu była nowa Smasung Galaxy Note, więc oprogramowanie Samsung Kies (ostatecznie) udało się zaimportować SMS-y z niezaszyfrowanej kopii zapasowej iPhone'a. Kies jest bezpłatny dla telefonów Samsung. Zanim to zadziałało, konieczne było „zaktualizowanie sterowników” z jednego z menu w Kies. Kies również uniemożliwia mi uruchomienie Android File Transfer na 10.8, więc odinstalowałem Kies po zakończeniu importu.

W przeciwnym razie z powodzeniem użyłem DiskAid na Macu, aby wyeksportować moje SMS-y do płaskiego pliku tekstowego. Przydatne odniesienie, ale wolałbym wyeksportować przyjazną (tj. Standardową) bazę danych SQLite, aby móc z łatwością korzystać z danych w innym miejscu.

DiskAid kosztuje 29,90 USD w chwili odpowiedzi, ale oferuje także bezpłatne licencje edukacyjne dla osób posiadających adresy e-mail w instytucjach szkolnictwa wyższego.


zauważ, że Kies dostała tylko SMS-y, a nie MMS-y (a przynajmniej nie zdjęcia)
ptim
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.