Jak mogę użyć iMaca jako dodatkowego monitora dla laptopa z systemem Windows 7


29

Niedawno (mniej niż rok temu) kupiłem iMaca 21,5 ". Teraz chciałbym go używać jako dodatkowego monitora dla mojego laptopa. (Mój laptop działa w systemie Windows 7).

Czy to możliwe? (Znalazłem sprzeczne opinie w Internecie, nawet na forum Apple).

Jakiego rodzaju kabla potrzebuję? (Docenię również link do produktu w sklepie internetowym: amazon, ebay itp.)

Z góry dziękuję.

AKTUALIZACJA:

Próbowałem pokazy powietrza ... w ogóle nie jestem zadowolony ...

typowy scenariusz: okno przeglądarki na głównym laptopie z systemem Windows, narzędzia programistyczne / firebug na dodatkowym ekranie komputera iMac. Mysz porusza się szybko między 2 ekranami (DOBRY), ale kiedy zmieniłem wybraną kartę, nic się nie dzieje. Musiałem przeciągnąć okno narzędzi programistycznych na ekran główny, aby uzyskać aktualizację wybranej karty. Mój test kończy się tutaj.

Nadal czekam na inne odpowiedzi .

Wolę odpowiedź sugerującą, jaki rodzaj kabla muszę kupić i gdzie mogę go znaleźć w Internecie.


Zrobiłem więcej badań na ten temat i odkryłem, że możesz wypróbować konwerter DVI na Mini DisplayPort (choć opinie różnią się, czy będzie działać z wyświetlaczem Thunderbolt). Zobacz moją odpowiedź poniżej, aby uzyskać szczegółowe informacje.
jaume

@jaume Jestem naprawdę wdzięczny za pomoc, której mi udzielasz
Bruno

O ile do tej pory: mój laptop to lenovo z tak zwanym portem wyświetlacza (wygląda trochę jak hdmi, ale nie jest) i imac z 2013 roku: nie ma szans, aby mieć imaca jako monitor. 2012 imac działałby jednak, wystarczy mieć kabel.

Czy możesz udostępnić, skąd masz te informacje? Jaka jest różnica między latami, które go psują? Czy z powodzeniem korzystałeś z komputera iMac w wersji 2012?
ruffin,

Wygląda na to, że mówi tu tyle samo .
ruffin

Odpowiedzi:


20

IMac Thunderbolt - wyposażył komputery iMac przed iMac (Retina 5K, 27-calowy, koniec 2014 r.) (Patrz ten dokument ), podobnie jak iMac (połowa 2011 r.), Obsługuje tryb wyświetlania docelowego :

Tryb wyświetlania docelowego pozwala używać komputera iMac jako wyświetlacza zewnętrznego dla innego „podstawowego” komputera.

Rozwiązanie tylko dla piorunów

UWAGA: Nie będzie to działać w przypadku komputerów iMac (Retina 5K, 27-calowy, koniec 2014 r.) I późniejszych modeli iMac, ponieważ nie obsługują docelowego trybu wyświetlania .

Jeśli zdarzy ci się mieć laptopa z portem Thunderbolt, wykonaj te proste kroki, aby rozszerzyć ekran ( wymagany kabel Thunderbolt na Thunderbolt ) (od KB PH4469 ):

  1. Podłącz kabel Thunderbolt do portów Thunderbolt na każdym komputerze.
  2. Upewnij się, że iMac i komputer podstawowy są włączone i wybudzone.
  3. Naciśnij F2na klawiaturze komputera iMac.

(Na marginesie: starsze komputery iMac z Mini DisplayPort obsługują także tryb wyświetlania docelowego. Kroki, aby skonfigurować i włączyć tryb wyświetlania docelowego są bardzo podobne .)

Komentarz na temat DVI do adapterów Thunderbolt

Nie można używać adapterów Mini DisplayPort do DVI lub VGA:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

aby podłączyć komputer z portem DVI / VGA do wyświetlacza Thunderbolt (z tego wątku ):

Mogę potwierdzić, że konwerter Mini DisplayPort na DVI działa TYLKO z portu komputera Mini DisplayPort na wyświetlacz DVI. Te konwertery nie obsługują odwrotnego kierunku,

Jest jednak nadzieja, ponieważ post mówi dalej:

ale są też inne, znacznie droższe, które przekonwertują porty komputera DVI na wyświetlacz Mini DisplayPort.

Plakat prawdopodobnie nawiązuje do produktu wspomnianego wcześniej w wątku: konwertera Kanex C247D Single-Link DVI na Mini DisplayPort , reklamowanego w następujący sposób:

Podłącz (...) kinowy wyświetlacz LED do MacBooka Pro, Mac Mini lub PC wyposażonego w DVI dzięki temu (...) rozwiązaniu Kanex.

Jednak opinie różnią się, czy w ogóle będzie działać z wyświetlaczem Thunderbolt:

  • Jestem pewien, że Kanex nie zrobi nic, co by ci pomogło, bez względu na to, jak drogie może być.

  • O ile mi wiadomo i dużo o tym czytałem, możesz podłączyć starszy wyświetlacz do nowego portu Thunderbolt nowego MAC, ale NIE MOŻNA podłączyć wyświetlacza Thunderbolt do niczego innego niż MAC z portem Thunderbolt . Kanex działa z portu Thunderbolt na starszy wyświetlacz, DVI lub cokolwiek, ale nie można przekonwertować MAC DVI na Thunderbolt ...... Myślę, że

Zauważyłem, że wyświetlacz LED Cinema Display znajduje się na liście Mini DisplayPort (od http://support.apple.com/kb/SP502 ):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

więc adapter może rzeczywiście działać tylko z wyświetlaczami Mini DisplayPort, a nie z wyświetlaczami Thunderbolt, i o ile mogę stwierdzić, twój iMac będzie działał jak wyświetlacz Thunderbolt.

Wypróbuj go, chociaż 129,90 USD (od tego momentu pisania) to wysoka cena za adapter Kanex tylko po to, by go przetestować.

Rozwiązanie oparte na oprogramowaniu

Jeśli opisane powyżej rozwiązania nie są wykonalne ani opłacalne, możesz użyć kilku rozwiązań programowych. Jednym z nich jest Air Display :

Używaj iPada, iPhone'a, Androida, Maca lub komputera z systemem Windows jako drugiego (lub trzeciego) monitora bez zbędnych kabli i przewodów

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest to darmowa wersja próbna tutaj .

Uwaga: Windows 7 Starter Edition nie jest obsługiwany.


Obecnie nie mogę zweryfikować ... ale jestem prawie pewien, że mój osobisty laptop działa z „edycją domową” systemu Windows 7 ... Więc to rozwiązanie nie odpowiada mojej potrzebie… Dziękuję za odpowiedź.
Bruno,

Wersja Windows 7 Home (zarówno 32-bitowa, jak i 64-bitowa) jest obsługiwana przez Air Display, ograniczenie dotyczy tylko wersji Starter. Zobacz en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions#Main_editions, aby uzyskać więcej informacji na temat głównych wydań systemu Windows 7.
jaume

Moja dysleksja uderza ponownie ... dziękuję :) Spróbuję
Bruno

1
@jaume Poszedłem, aby dodać krótkie objaśnienie filmu w trybie docelowym, aby wyjaśnić część „potrzebnych kabli” pytania i stwierdziłem, że nie jest to krótka edycja. Zapraszam do zmiany kolejności, aby AirDisplay był na górze lub całkowicie odrzucił moją edycję, jeśli nie czujesz się komfortowo współpracując przy jednej odpowiedzi obejmującej zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie.
bmike

1
@bike Dzięki, dzięki temu odpowiedź jest zdecydowanie bardziej przydatna. Jak widzisz, zmodyfikowałem twoją edycję, aby podświetlić kroki istotne dla sprzętu OP, jednocześnie wymieniając inne informacje jako notatkę dodatkową.
jaume

3

Oprócz powyższego innymi rozwiązaniami są Jinx , który oferuje produkt o nazwie ScreenRecycler. Połącz to z klientem VNC, takim jak TightVNC lub JollysFastVNC (od Jinx), płacisz raz za komputer główny i możesz używać dowolnej liczby (pojedynczo) innych komputerów jako zdalnego wyświetlacza. To oprogramowanie jest obecnie w fazie Beta, i stwierdziłem, że po 5-10 minutach używania zdalny wyświetlacz zwolnił i stał się bardzo niespokojny. Nie wiem, czy to dlatego, że mój główny komputer ma OS X 10.11 Beta, ale podejrzewam, że to tylko problemy z produktem ScreenRecycler. Ponadto klient VNC nie wykrywa rozdzielczości ekranu komputera hosta (zdalnego), a zatem nie pozwala na zrobienie pełnego ekranu, chyba że jest to jedna z predefiniowanych rozdzielczości.

Odkryłem, że Air Display działa bardzo dobrze z akceptowalną wydajnością, używając 2 laptopów (1 Windows, 1 Mac) przez WiFi 802.11n. Mac był podstawowy, Windows był zdalnym monitorem. Jednak musisz zapłacić za każdą maszynę (1 na raz), której używasz jako zdalnego monitora - w przeciwieństwie do licencji ScreenRecycler. Air Display również ładnie korzystało z rozdzielczości ekranu komputera hosta, ale czasem ruch stał się nierówny.

Wreszcie jest MaxiVista - ten jest jednokierunkowy, używa tylko Maca, Windowsa lub Linuksa jako zdalnego monitora dla Windows. Nie testowałem tego, ponieważ chciałem użyć mojego komputera Mac i rozszerzyć bezprzewodowo na zewnętrzne monitory, ale sprzęt jest zbyt stary, aby obsługiwać AirPlay na Apple TV. MaxiVista kosztuje od 49,95 USD do 129,95 USD, co uważam za zbyt drogie, ponieważ pozostałe kosztują około 20 USD. W cenie MaxiVista możesz równie dobrze kupić monitor fizyczny i pominąć wykorzystanie przepustowości sieci i opóźnienie.


3

Jeśli ktoś jest zainteresowany, jest to trochę za późno, ale może być przydatne dla każdego, kto szukał i znalazł tę stronę.

Miałem 27-calowego iMaca 2010 i komputer PC ze złączem DP (DisplayPort), więc właśnie kupiłem kabel mDP (Mini DisplayPort) do DP od PBTech (11,50 USD NZD). Nie wiem, jakie masz połączenia na laptopie, ale wszystkie adaptery, które udało mi się znaleźć, działały od mDP do VGA, a nie na odwrót.

VGA przenoszą sygnały analogowe, które pod względem jakości są jednym z najgorszych kabli po podłączeniu do ekranu LED lub podobnego. Prawdopodobnie dlatego jest bardzo mało / żadnych adapterów VGA na mDP, ponieważ byłyby one drogie i nie kupiłoby ich zbyt wiele osób. Wszystkie źródła, które przeszukiwałem, stwierdziły, że przejście z analogowego VGA na cyfrowy mDP było bardzo trudne lub niemożliwe.

Znalazłem coś, co powinno działać dla DVI, ale jest trochę drogie. Potrzebny byłby DVI Dual Link do DP (wykorzystano 150 USD - nie sprzedaje się nowego) i DP do mDP (7,53 USD).

Według tego źródła możliwe jest podłączenie VGA do DVI, ale wymagane kable „są trudniejsze do zlokalizowania i często kosztują w górę za 100 USD”, a ponadto nadal powyższa konfiguracja DVI do mDP

tl: dr?

Połączenie DP:

Połączenie DVI:

Połączenie VGA:

  • Jeśli znajdziesz kabel / adapter, spodziewaj się dodać co najmniej 100 USD oprócz tego, co zapłacisz za połączenie DVI

Mam nadzieję, że to pomaga i nie opróżnia twojego portfela.


Jeśli otrzymasz te kable, wystarczy nacisnąć klawisze ⌘ + F2 na klawiaturze, aby przełączać się między używaniem komputera Mac lub laptopa / komputera.
Rishaan Gupta

1
Niestety wygląda na to, że Avatron usunął zgodność systemu Windows z Air Display. Oferują tylko rozwiązania dla komputerów Mac, aby zaoferować tablet lub telefon jako zewnętrzny wyświetlacz dla komputera Mac. Opisują także za pomocą komputera z systemem Windows, ale nie ma oprogramowania do pobrania, więc myślę, że to błąd w aktualizacji opisu.
Jay Imerman,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.