Quicktime nagrywa zielony ekran


10

Kiedy nagrywam ekran ze standardową funkcją QuickTime Player, otrzymuję całkowicie zielony film. Używam Mac OS X 10.8, Mountain Lion i Retina MacBook Pro 15 ".

Czy ktoś wie, na czym polega problem i jak go naprawić?

Zielony ekran nagrany za pomocą QuickTime na OS X


Czy masz również uruchomiony odtwarzacz DVD (lub podobny)?
nohillside

@patrix nie, nie było czegoś takiego, nie mogę tego odtworzyć po ponownym uruchomieniu :(: „Cieszę się, że działa, ale przykro mi, że pytanie można zbadać”
Uko

1
Wydaje się, że jest to powszechny problem na 15-calowej siatkówce mbp. Nie jestem pewien, co kwalifikuje się jako „zlokalizowane”. Mam nadzieję, że ktoś wkrótce odkryje rozwiązanie. Występuje zarówno w QuickTime, jak i iShowU. Niektórzy zgłosili sukces wymuszając rozwiązanie na „więcej miejsca”, ale to nie działa dla wszystkich.
baldengineer

2
Cóż, udało mi się znaleźć sposób, aby nagrywanie ekranu działało. Jeśli pobierzesz narzędzie „gfxCardStatus”, możesz zmusić go do korzystania z wewnętrznego kontrolera grafiki. Umożliwi to nagrywanie wideo.
baldengineer

1
Ponadto niektórzy użytkownicy (i pasek Genius) zgłosili, że samo uruchomienie „naprawy uprawnień do dysku” rozwiąże ten problem. Nie działało to jednak dla mnie. Jedynym rozwiązaniem było użycie gfxCardStatus.
baldengineer

Odpowiedzi:


3

Spróbuj wykonać następujące czynności:

  1. Wyłącz komputer
  2. Uruchom ponownie komputer Mac w trybie odzyskiwania (naciśnij i przytrzymaj klawisze Command + R, gdy usłyszysz dzwonki, aż załaduje się ekran)
  3. Wybierz „Narzędzie dyskowe” wprowadź opis zdjęcia tutaj
  4. Wybierz wolumin „Macintosh HD” po lewej stronie i naciśnij „Napraw uprawnienia dysku” wprowadź opis zdjęcia tutaj
  5. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer

Jeśli to nie zadziała, skontaktuj się z pomocą techniczną Apple


1
To działało dla mnie, podczas gdy normalne uprawnienia do naprawy w Narzędziu dyskowym (bez uruchamiania w trybie odzyskiwania) nie działały.
Matt Ball

1
Pracował dla mnie. +1
Andrew Ferrier
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.