macbook air mail: jak skonfigurować HELO wysyłane do serwera smtp?


2

Witam Próbuję skonfigurować konto pocztowe na nowym komputerze Macbook Air (Lion 10.7.5 Build 11G63B). Przeszedłem przez wszystkie kroki, ale nie połączy się z serwerem smtp. Używam prostego SMTP (nie SSL) z poprawną nazwą użytkownika i hasłem.

Lekarz połączenia pokazuje, że połączenie jest odrzucane z powodu wysłanego do niego HELO:

HELO mymac.mydomain\.co\.uk
501 HELO requires valid address

Powtórzyłem powyższy błąd z telnetem do serwera SMTP. Z mymac.mydomain\.co\.ukotrzymuję powyższy błąd. Dzięki mymac.mydomain.co.uktemu uwierzytelnianie jest prawidłowe.

Jak zatrzymać wysyłanie przez macbooka HELO?


Dalsze szczegóły dotyczące konfiguracji SMTP. Ustawiłem następujące:

  • Opis
  • Nazwa serwera = fqdn serwera smtp (zdecydowanie poprawny)
  • Użyj niestandardowego portu 25 (tylko podczas próby uruchomienia go - oczekuję, że opcja „użyj domyślnych portów” będzie w porządku)
  • Użyj SSL jest odznaczone (nie używaj SSL)
  • Nazwa użytkownika ustawiona na znaną poprawną nazwę użytkownika
  • Hasło ustawione na znane poprawne hasło

Nie ma innych dostępnych ustawień. Bit smtp tej strony: http://www.plus.net/support/email/setup/mail-107-smtp.shtml odzwierciedla to, co robiłem.


1
Na pierwszy rzut oka wygląda to tak, jakbyś źle skonfigurował konto pocztowe. Czy możesz dodać zrzuty ekranu konfiguracji z Mail.app?
nohillside

Jest na innej maszynie niż moja. Naprawdę nie jestem człowiekiem-macem - tylko pomagam komuś innemu - nawet nie wiem, jak zrobić zrzut ekranu! Skonfigurowałem go do korzystania z portu smtp 25, bez ssl z nazwą użytkownika i hasłem. Włączyłem opcję „mail and notes” w ustawieniach icloud, a następnie dodałem inny serwer smtp (mojego ISP) za pośrednictwem ekranu preferencji-> kont w aplikacji pocztowej, dzięki czemu mogę wysyłać pocztę przy użyciu adresu innego niż @ icloud.com.
starfry

Shift-Cmd-4 pozwala na zrzut ekranu obszaru ekranu, Ctrl-Shift-Cmd-4 zapisuje go w schowku zamiast pliku.
nohillside

Wow - możemy potrzebować zobaczyć pełny łańcuch transmisji dla tego konta. Będziesz chciał założyć nowe konto na komputerze Mac i po prostu wpisać jedno konto, ponieważ lekarz połączenia nie sortuje łatwo różnych kont. Nie dostaję pojedynczej wiadomości HELO na żadnym z moich 5 kont pocztowych, więc nie jestem w stanie odtworzyć problemu. Również - spróbowałbym zastąpić ciąg dla serwera poczty w Mail. Te zbiegające się okresy wyglądają dziwnie - mam nadzieję, że jest to problem z kodowaniem, a nie coś, co trzeba zhakować, aby wykonać program Mail.
bmike

Umieściłem transkrypcję w pastebin.com/3bMjuQf5 . Nie wiem, jak „spróbować zastąpić ciąg dla serwera poczty w poczcie”. Również zapis odtworzenia błędu za pomocą telnetu: pastebin.com/mqzauTgn
starfry

Odpowiedzi:


1

(Z góry przepraszam za życzliwą umyślność tej odpowiedzi, ale choć mam nadzieję, że jestem na dobrej drodze, mam pewne luki w mojej wiedzy).

Wiadomość SMTP HELO, chociaż jest reliktem, powinna umożliwić klientowi identyfikację się z serwerem. Jest nadal wymagany dla protokołu i zazwyczaj oczekuje się, że będzie przynajmniej poprawną pod względem składniowym nazwą hosta (której nie ma.) Twój serwer SMTP wydaje się narzekać, ponieważ jest rzeczywiście nieprawidłowy.

Mail używa nazwy komputera Mac lub nazwy hosta przypisanej przez serwer DHCP w sieci. Serwery DHCP nie zawsze przypisują nazwę hosta. OS X preferuje nazwę hosta przypisaną przez DHCP zamiast używania nazwy komputera jako nazwy hosta.

Na tej podstawie pierwsze miejsce, które bym szukał, to moja konfiguracja sieci. Ciekawe, gdybyś otworzył terminal i wpisał hostname -f, co byś otrzymał? Możliwie

$ hostname -f
mymac.mydomain\.co\.uk

Jeśli to zrobisz, następnym krokiem jest określenie, skąd pochodzi. Prawdopodobnym źródłem może być źle skonfigurowany serwer DHCP. Możesz spróbować

$ sudo hostname mymac.mydomain.co.uk

tymczasowo zmienić nazwę hosta do testowania lub

$ sudo scutil --set HostName mymac.mydomain.co.uk

aby ustawić go na stałe .


0

Dostępnych jest kilka dobrych zasobów dotyczących konfigurowania kont pocztowych w systemie OS X:

Jeśli korzystasz z konta pocztowego innego niż iCloud, nie ma nawet potrzeby konfigurowania ustawień iCloud, aby umożliwić mu współpracę z usługodawcą internetowym.


Używam konta iCloud, ale muszę skonfigurować inny serwer SMTP, aby móc wysyłać pocztę z adresu me@moja_domena.com, ale identyfikacja wysyłana przez aplikację poczty na serwer SMTP ma format, którego serwer nie obsługuje lubić.
starfry
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.