Jak przełączyć lub zamknąć nowy podzielony panel Terminal?


87

Natknąłem się po drugiej stronie CMD- Dskrótu klawiszowego, który dzieli się na 2 Terminal szyb. Ale nigdzie nie mogę znaleźć dokumentacji, jak zamknąć nowy panel, a nawet przełączyć na niego fokus, aby go użyć. Jakie są inne polecenia?


Powiązane z apple.stackexchange.com/questions/6504/... , ale skrót klawiaturowy nie jest tam wspomniany.
nohillside

Odpowiedzi:


109

Ideą podziału jest to, że pozwala on wyświetlać określoną część bufora powłoki podczas kontynuowania wprowadzania nowych poleceń. Tak więc tylko najniższy podział pozwala na wprowadzanie danych z klawiatury. Aby ustawić widok w buforze powłoki, użyj paska przewijania.

Możesz rozdzielić, naciskając Shift-Cmd-D.


10

Jak mówi najwyższa odpowiedź, cofnięcie podziału jest ⌘ Shift ⌘Command D.

Chciałem tylko dodać, że ogólnie skróty OS-X, które są wykonywane za pomocą ⌘ Command- charsą cofnięte (lub wykonywane jest polecenie przeciwne / dopełnianie) za pomocą ⌘ Command ⌘ Shift- char.


1
Nie zamierzam głosować za zamknięciem - chociaż nie jest to tak naprawdę odpowiedź, dodaje użyteczny fragment informacji.
Tetsujin

-1

W najnowszej wersji Iterm2 przejdź do Preferences > Profiles > Keys.

Wybierz +znak i dodaj nowy skrót klawiszowy. Następnie przewiń w dół i wybierz Send Escape Sequence. Zrób to dwa razy, a po wybraniu sekwencji ucieczki po prostu umieść bw polu tekstowym po lewej stronie i fpo prawej stronie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj:

https://code.google.com/p/iterm2/issues/detail?id=1052

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.