jak rozgrupować okna na komputerze Mac


12

Pochodzę z Ubuntu. Na Macu zauważam, że wiele okien przeglądarki lub okien Findera nie wyświetla się niezależnie na pasku zadań lub przełączniku zadań. Powoduje to problemy w wielu operacjach. Czy jest jakiś przełącznik, aby aktywować niepogrupowane okna?


nie znalazłem przełącznika do rozgrupowania okien. ale są tutaj inne rozwiązania: apple.stackexchange.com/questions/2718/…
worc

Odpowiedzi:


9

Uważam, że powinieneś spróbować dostosować się do innego przepływu pracy:

 1. Możesz nacisnąć +, `aby przełączyć wszystkie okna tej samej aplikacji.
  Uwaga: to nie jest klucz apostrofu, to klucz wstecz.
  Nie przesunięta tylda ~ na lewo od z na klawiaturze brytyjskiej, na lewo od 1 w USA.
 2. Wypróbuj aplikację Exposé:
  • Trackpad
   Preferencje systemowe → Trackpad → Więcej gestów → App Exposé, aby skonfigurować preferowany gest.
  • Naciśnij klawiaturę
   F10

Rozumiem, że nie jest to dokładna odpowiedź na twoje pytanie, ale uważam, że przejście z Win / Linux na Mac OS wymaga pewnej adaptacji.


Zabija mnie to, że polecenie + apostrof nie działa w przypadku przełączania między otwartymi kartami w większości aplikacji. Używanie polecenia + shift + nawias jest po prostu głupie.
Dave Nelson

Niestety przełączanie między kartami zwykle nie ma jednolitego skrótu.
Carlo

2
dostosowanie do innego przepływu pracy nie działa tak naprawdę, gdy próbujesz uruchomić dwie różne aplikacje jednocześnie. musisz użyć polecenia cmd-tab do aplikacji (która wyświetla WSZYSTKIE okna, ponieważ są one zgrupowane), zanim będziesz mógł użyć polecenia backtick.
worc

Dla tych, którzy nie potrafią odróżnić 1. klucz nie jest apostrofem, jest to klawisz powrotu. Nie przesunięta tylda, lewy z z na brytyjskiej klawiaturze, lewy z 1 w USA.
Tetsujin

1

Odkryłem, że przechodząc do Preferencji systemowych -> Kontrola misji -> Następnie odznacz „Grupuj okna według aplikacji”

Następnie użycie F3 pokazuje wszystkie otwarte okna. Nadal musisz używać myszy, aby wybrać, ale byłbym zaskoczony, jeśli nie jest wystarczająco szybki.

Użyj także CMD + H do ukrywania aplikacji, których nie używasz, więc po naciśnięciu F3 jest mniej okien, które mylą twój wybór.


4
to nie rozwiązuje problemu, jeśli używasz klawiatury.
worc

Użyj Cmd + ~, aby przełączać się między oknami aplikacji. O ile nie zostaną zminimalizowane.
MDJCM,

0

Możesz wybrać pojedyncze okno, klikając prawym przyciskiem Ctrlmyszy, klikając lub klikając i przytrzymując ikonę aplikacji w Docku (pasek zadań) i wybierając z menu.


2
działania bez myszy. mysz jest najwolniejszym urządzeniem dla programisty (tak myślę)
thevikas

@ thehevikas - chyba, że ​​używasz klawiatury jednoręcznej :)
MattDMo 28.03.2013

:) nawet skróty zaćmienia do przełączania okien edytora nie działają już tak jak w Ubuntu.
thevikas

@ thehevikas Jeśli przejdziesz do Apple Menu -> Preferencje systemowe -> Klawiatura i wybierz Skróty klawiaturowe, możesz zmienić skróty dla całego systemu, a także dla poszczególnych aplikacji. Dostosuj się! Zobacz tę odpowiedź, aby uzyskać szczegółowe informacje ...
MattDMo

ale ... nie sądzę, aby istniała akcja rozgrupowania w celu powiązania skrótu klawiaturowego. po co dostosowywać skróty, jeśli akcja nawet nie istnieje?
worc

0

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem dla nas jest przypisanie klawiszy do przełączania całych komputerów w ramach kontroli misji. W ten sposób możesz przynajmniej zrobić coś podobnego do tego. Ale kiedy masz 2 okna na tym samym pulpicie, zdecydowanie potrzebujesz myszy lub skomplikowanych skrótów klawiszowych z więcej niż jednym trafieniem.


0

Możesz uzyskać przełączniki aplikacji, takie jak Witch, które dodają sposób przełączania systemu Windows między Windows w różnych aplikacjach, takich jak Microsoft Windows, widzi to pytanie lub to

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.