Sprzedajesz Macbooka, najlepszy / najszybszy sposób na usunięcie danych?


12

Potrzebuję pomocy, aby usunąć wszystkie moje dane z mojego komputera ... Sprzedaży 2009 Macbook pro w. Lew. Nie mam dysków startowych.

Więc utworzyłem kolejne konto administratora i staram się usunąć moje stamtąd. Ale od wielu godzin mówi się „usuwanie konta”.

Szybsze sugestie?


Jak bezpiecznie chcesz usunąć dane? i czy jest na dysku SSD lub dysku twardym?
user151019

W tym momencie nie mam nic przeciwko! Chcę tylko to sprzedać i iść! Zmienię moje hasła.
apd

Odpowiedzi:


14

Nie wiem, czy mogę ci pomóc w „najszybszy” sposób, ale myślę, że mogę pomóc w „najlepszym”.

Większość danych rzeczywiście znajduje się na Twoim koncie, ale istnieje również szansa, że ​​inne przedmioty osobiste mogą być rozrzucone na twoim dysku twardym. Nie sprzedałbym osobiście komputera po usunięciu własnego konta, szczególnie jeśli moje konto nie zostało bezpiecznie usunięte, albo przez zastąpienie nieużywanego miejsca na dysku, albo przez odrzucenie klucza szyfrowania. (Oczywiście, zawsze istnieje szansa, że ​​komputer zostanie zgubiony lub skradziony, więc używam FileVault 2 do szyfrowania dysku mojego systemu, na wypadek, gdy nie mam możliwości bezpiecznego skasowania go.)

Mówisz, że nie masz dysku startowego, ale ponieważ masz Lion, powinieneś móc korzystać z odzyskiwania systemu OS X :

 1. Przytrzymaj command- Rna starcie.

 2. Użyj Narzędzia dyskowego, aby bezpiecznie wymazać dysk przy użyciu Opcji bezpieczeństwa na karcie Wymaż.

 3. Uruchom instalator, aby zainstalować nową kopię Lion. (Może to obejmować pobieranie instalatora z Internetu… pamiętaj, że może to być bardzo duże pobieranie. Jeśli czujesz się dobrze, możesz skorzystać z okazji, aby pobrać kopię instalatora dla nowego właściciela komputera MacBook).


Właściwie pozwalam administratorowi usunąć, aby działał przez 7,5 godziny, a następnie wymusiłem jego zakończenie. Po ponownym uruchomieniu wygląda na to, że mój administrator został usunięty i nie widzę żadnego z moich plików widocznych na komputerze, ale wszystkie aplikacje nadal tam są. Aplikacje, w których zapisano moje dane (takie jak Skype lub Chrome), są nowe / nowe i nie zawierają już moich informacji. Czy jest jeszcze coś, o co powinienem się martwić? Dziękuję !!
apd

1
Jeśli przerwałeś usuwanie konta użytkownika (zakładam, że użyłeś opcji „Bezpieczne usuwanie folderu domowego”), być może nadal pozostawiłeś jakieś wrażliwe dane, które były wcześniej w twoim folderze domowym. Nie można go zobaczyć przy użyciu zwykłych metod użytkownika, ale narzędzia do odzyskiwania danych mogą nadal go znaleźć. I oczywiście, żadne usunięcie folderu domowego nie zajmie się danymi, które mogą znajdować się w systemie poza folderem domowym.
zigg

6

Jeśli ktoś inny ma dysk SSD, opcje bezpiecznego wymazywania są obecnie wyłączone dla dysków SSD w Narzędziu dyskowym. Według http://support.apple.com/kb/HT3680 kasowanie dysku SSD normalnie może być wystarczająco bezpieczne:

Uwaga: W systemie OS X Lion i napędzie SSD Bezpieczne usuwanie i usuwanie wolnego miejsca nie są dostępne w Narzędziu dyskowym. Te opcje nie są potrzebne w przypadku dysku SSD, ponieważ standardowe wymazywanie utrudnia odzyskanie danych z dysku SSD. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, rozważ włączenie szyfrowania FileVault 2, gdy zaczniesz używać dysku SSD.

Nadal możesz uruchomić coś takiego jak diskutil secureErase 4 disk0s2w Terminalu na partycji odzyskiwania. Po prostu włączenie FileVault przed skasowaniem dysku lub woluminu jest prawdopodobnie lepszą opcją. Zobacz to pytanie .


2
Bezpieczne metody kasowania nie są niezawodne - powiedziałbym, że jest to jeszcze jeden głos za skorzystaniem z FileVault 2. Jest to podobne do tego, co robią nowoczesne urządzenia iOS w przypadku kasowania urządzenia: po prostu zgub klucz szyfrujący.
zigg

Aby dodać, w 2017 roku przeprowadziłem dodatkowe badania, aby sprawdzić, czy narzędzie macOS Disk Utility jest w stanie szybko i całkowicie bezpiecznie wymazać dysk SSD. Odpowiedź wydaje się twierdząca. spin.atomicobject.com/2017/06/13/macos-disk-utility-erase-ssd
zigg

3

Zrobię crack w „najszybszym”:

(Uwaga: powinno to być oczywiste, ale pamiętaj, aby przeczytać to i zrozumieć, zanim cokolwiek zrobisz).

Zakładając, że Twoim oryginalnym kontem administratora był „Joe”, którego domem był „/ Users / Joe”

1. Znajdź numer identyfikacyjny użytkownika

ls -nld /Users/joe

drwxr-xr-x + 65 501 20 2210 8 maja 00:19 / Users / joe /

Widzisz to 501? To jest twój numer identyfikacyjny użytkownika. Może być inny, ale prawdopodobnie zbliża się do 501.

2. Usuń swój $ HOME

Zaloguj się jako drugi użytkownik administratora i

sudo find /Users/joe -print -delete 

Spowoduje to usunięcie wszystkich plików w folderze / Users / joe.

Oczywiście są na to inne sposoby

sudo srm --simple --verbose --recursive /Users/joe 

Sprawdź, man srmczy chcesz użyć --mediumzamiast--simple

3. Znajdź inne pliki

Następnie możesz poszukać innych plików należących do joe. Możesz to zrobić według nazwy użytkownika lub identyfikatora użytkownika. Polecam dowód osobisty, ale to prawdopodobnie dlatego, że jestem zbyt ostrożny.

sudo find / -user 501 -print

zamień „501” na dowolną podaną powyżej liczbę w kroku 1


1

Najszybszym sposobem na usunięcie wszystkiego jest uruchomienie systemu Recovery HD i terminala w celu upuszczenia nowego pustego systemu plików na istniejący:

 diskutil reformat disk0s2

Możesz sprawdzić, czy urządzenie jest poprawne, wydając diskutil listi upewniając się, że Macintosh HD to tak naprawdę dysk0s2, ale większość osób, które mają alternatywny układ urządzenia, wie, że to robi i może to zrekompensować. Uwaga: nie usuwa to niczego w zakresie pozostawiania wszystkich plików na dysku. Następnie powinieneś rozważyć, czy chcesz wyzerować puste bloki, czy też wykonać dłuższe bezpieczne usuwanie.

 diskutil secureErase 0 disk0s2 

Powyższe polecenie wyzeruje cały wolumin i możesz wybrać inne poziomy, takie jak:

      Level should be one of the following:
         +  0 - Single-pass zero-fill erase.
         +  1 - Single-pass random-fill erase.
         +  2 - US DoD 7-pass secure erase.
         +  3 - Gutmann algorithm 35-pass secure erase.
         +  4 - US DoE algorithm 3-pass secure erase.

Jak wspomniano w tej drugiej doskonałej odpowiedzi , włączenie FileVault jest znacznie bezpieczniejsze niż którakolwiek z tych opcji wymazywania dla dysku SSD i prawdopodobnie również dla dysku twardego.


0

Najlepszym sposobem na zagwarantowanie usunięcia wszystkich danych osobowych jest zapisanie zera na dysku, a następnie ponowna instalacja systemu operacyjnego, co wymaga dysków instalacyjnych.

Jeśli chodzi o rzeczy iTunes, musisz upewnić się, że masz kopię zapasową biblioteki iTunes, zanim faktycznie ją usuniesz. Ale masz już kopię zapasową, prawda? ;)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.