Udostępnianie plików Mountain Lion 10.8.3 zostało przerwane dla określonego nazwanego folderu


2

Używam Mountain Lion 10.8.3 na komputerze Mac Mini 2012. Mini jest bezgłowy i używam komputera iMac do udostępniania ekranu w celach administracyjnych. Próbuję skonfigurować udostępnianie określonego folderu na zewnętrznym dysku twardym podłączonym do Mini przez USB3, ale z jakiegoś powodu nie mogę udostępnić tego folderu, a problem wydaje się być związany z jego nazwą. Chciałbym wiedzieć, co mogę zrobić (oprócz zmiany nazwy folderu), aby rozwiązać problem.

Bardziej szczegółowo: próbuję udostępnić folder zawierający pliki muzyczne FLAC. Pliki te znajdują się w folderze o nazwie Music / FLAC na wolumenie Titan , zewnętrznym dysku twardym podłączonym do Mini ( Saturn ). Dlatego próbuję udostępnić folder FLAC .

Dysk twardy został sformatowany jako Mac OS Extended (Journaled). Nie wiem, jak ustalić, czy wielkość liter ma znaczenie. W Narzędziu dyskowym mogę uruchomić Verify Disk i mówi, że wolumin wydaje się być w porządku, ale Verify Disk Uprawnienia jest wyszarzony (ponieważ właściciele nie są włączeni dla dysków zewnętrznych?).

Jestem zalogowany przy użyciu konta administratora. Idę do udostępniania w Preferencjach systemowych. Usługa udostępniania plików jest zaznaczona. W opcji , udostępnianie plików i folderów za pomocą AFP jest sprawdzane; SMB nie jest. Klikam przycisk +, aby dodać udział, przechodzę do folderu FLAC i klikam Dodaj . Okno dialogowe zostanie zamknięte, ale nie zostanie dodany żaden udział. Podobnie, jeśli przejdę do folderu za pomocą Findera, zrób polecenie Uzyskaj informacje, a następnie zaznacz pole wyboru Folder współdzielony , zmiana nie zostanie utrwalona po zamknięciu okna dialogowego Uzyskaj informacje .

Jeśli spojrzę na aplikację konsoli, widzę wpisy takie jak to:

Preferencje systemowe [4648]: SFL (4648): AddNewItemWithProperties_rpc zwróciły -36 Preferencje systemowe [4648]: LSSharedFileListInsertItemFSRef zwrócił wartość NULL dla ścieżki: / Volumes / Titan / Music / FLAC

Oto naprawdę dziwna część. Jeśli zmienię nazwę folderu na flac (to znaczy zmienię wielkość liter), udostępnianie plików będzie działać poprawnie! Niektóre eksperymenty z różnymi obudowami wydają się sugerować, że wszystkie małe litery są w porządku, ale każda wielka litera powoduje awarię udziału. Komputer chętnie jednak udostępnia folder MP3 znajdujący się w folderze Muzyka .

Trochę mi brakuje wyjaśnienia tego zachowania, ale nie mam dużego doświadczenia z komputerami Mac.

Jedyną inną rzeczą, która może mieć na to wpływ (choć mam nadzieję, że nie), jest to, że w tej samej sieci Ethernet znajduje się również serwer NAS z publicznym udziałem SMB o nazwie flac . Nie widzę jednak, żeby to miało jakikolwiek wpływ.

Aktualizacja 26 marca

@GrahamPerrin: Twoje kroki 1-4 są w zasadzie tym, co już zrobiłem, ale spróbowałem ponownie, aby się upewnić. Bez zmian: flac działa dobrze, FLAC nie działa.

Jako szybką poprawkę zamierzałem udostępnić folder jako flac , ale chociaż został udostępniony, udział pojawił się na komputerze iMac jako flac-1 . Cokolwiek się dzieje, zdecydowanie nie podoba się nazwa tego folderu, bez względu na wielkość liter. Teraz zmieniłem nazwę folderu na FLAC i udostępniłem go w ten sposób i wydaje się, że jest wystarczająco szczęśliwy.

Odpowiedzi:


1

Nie jestem pewien, co powiedzieć ci o rzeczywistym problemie, ale mogę podzielić się spostrzeżeniami, które mogą pomóc ci go wyśledzić. IMac łączący się z „flac” małej litery, ale instalując go jako „flac-1” mówi mi, że wszystko jest gotowe do podłączenia do woluminu o nazwie jakaś forma flac. Może być tak, że wszystko jest gotowe do połączenia z SMB NAS, o którym wspomniałeś.

Niezależnie od tego widziałem problem, w którym oprogramowanie oczekuje określonej ścieżki i zamiast zgłaszać błąd związany z nie odnalezieniem ścieżki, próbowała ją po prostu utworzyć, co pozostawia rodzaj pustej ścieżki, którą trzeba ręcznie usunąć. Jeśli go nie usuniesz, zaczną się pojawiać nazwy takie jak „flac-1”. Ponownie przeczytam, że może to nie mieć sensu, ale niezależnie od kroków, które wykonałem, aby zobaczyć, co uruchamia Terminal (znajdujący się w / Applications / Utilities) i wpisując:

ls -la /Volumes

Jeśli zobaczysz tutaj więcej niż się spodziewasz lub możesz znaleźć za pomocą normalnej nawigacji Findera, możesz je usunąć (zrób to tylko, jeśli masz 100% pewności, że jest to ścieżka, która nie zawiera niczego, co kiedykolwiek chciałbyś ponownie zobaczyć!), Wpisując:

rm -rf /Volumes/NULLPATH

gdzie NULLPATH jest tym, czego chcesz się pozbyć.

Wzdłuż tych linii, jeśli mini jest już gotowy, pokazując „FLAC” lub jakieś takie w / Volumes, nie będziesz mieć ochoty udostępniać folderu o tej samej nazwie. Tak jak w przypadku, gdy mini jest podłączony do SMB NAS, będziesz musiał użyć innej nazwy udziału.

Możesz także włączyć własność na swoim zewnętrznym dysku HD, otwierając okno pobierania informacji na dysku i zaznaczając pole w dolnej części okna, aby włączyć opcję Własność na tym woluminie. Nie sądzę, że w jakikolwiek sposób wpłynie to na twój problem, ale może być coś do wypróbowania.


Próbowałem „ls -la / Volumes” i nie widziałem niczego, czego się nie spodziewałem, chociaż powiedziano, że jest osiem tomów, ale wymieniłem tylko pięć z nich. Jak mógłbym zobaczyć pozostałe trzy?
Steve Rands

0

-36

Na OS X, -36 jest błąd I / O (historycznie wpadki ).

Czy system plików dysku zewnętrznego HFS Plus? Bez względu na wielkość liter czy wrażliwość?

Rozpocznij od weryfikacji integralności systemu plików.

Zmiana z działającej konfiguracji

… Zmień nazwę folderu na flac (to znaczy zmień wielkość liter), a następnie udostępnianie plików działa…

Próbować:

  1. współdzielenie plików działa z flac

  2. z panelu udostępniania w Preferencjach systemowych usuń ten folder

  3. zmień nazwę z flac na FLAC

  4. dodaj FLAC do listy folderów współdzielonych.

Konkretnie:

  • czy nie zmienić nazwę folderu podczas gdy jest on dzielony.

LSSharedFileListInsertItemFSRef zwrócił NULL dla ścieżki:

Ten ciąg pojawia się w Społecznościach wsparcia Apple: Och chłopcze, co 10.6.2 zrobiło z moim udostępnianiem plików iMac? … Pytanie, na które nie ma odpowiedzi, i chociaż nie możemy odpowiedzieć, rozpoznaję użytkownika z innego miejsca. Mogę się z nim skontaktować za kilka tygodni.


Dzięki @SteveRands i podpowiedź: możesz / powinieneś edytować swoje pytanie wstępne, aby uwzględnić dodatkowe informacje; następnie możesz usunąć wszystkie trzy komentarze.
Graham Perrin

Zredagowałem pytanie z dalszymi informacjami. Niestety nie mogę zaakceptować Twojej odpowiedzi, ponieważ nie rozwiązało to problemu; Chciałbym głosować, ale nie mam jeszcze wystarczającej liczby przedstawicieli.
Steve Rands
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.