Jak wyczyścić ogromny folder .MobileBackups?


48

Znalazłem mój folder .MobileBackups dość duży, waży 160 GiB. Czy folder .MobileBackups nie powinien zostać wyczyszczony po „sesji tworzenia kopii zapasowych” Time Machine?

Skoro mam kopię zapasową na dysku zewnętrznym, w jaki sposób mogę odzyskać 160 GB miejsca na dysku twardym? Czy mogę po prostu usunąć ten folder lub ustawić limit kopii zapasowych na urządzeniach mobilnych?


Nowości w OSX 10.10.1 (dla mnie przynajmniej ...). Kiedy w preferencjach Time Machine zmieniasz Time Machine, OFFa później ONponownie go włączasz, lokalne kopie zapasowe wracają jak powtarzający się koszmar. Musisz ponownie wyłączyć lokalne.
YvesLeBorg

Odpowiedzi:


67

Aby wyłączyć lokalne kopie zapasowe, wydaj to polecenie w terminalu:

sudo tmutil disablelocal

To prawie nigdy nie jest konieczne, ponieważ system automatycznie przycina i wyłącza lokalne kopie zapasowe w miarę zapełniania się dysku. Możesz wyszukać kopię zapasową za pomocą aplikacji konsoli, aby sprawdzić, czy i kiedy nastąpi czyszczenie magazynu z powodu małej ilości miejsca.


Istnieje wiele zamieszania co do celu lokalnych migawek. To nie jest robienie migawek, które następnie są zrzucane na dysk Time Machine po uruchomieniu kopii zapasowej, to oddzielny zestaw migawek, który pozwala przywrócić pliki, które przypadkowo zmieniłeś lub usunąłeś, gdy jesteś z dala od dysku Time Machine . To nie jest prawdziwa kopia zapasowa - nie pomoże, jeśli dysk laptopa ulegnie awarii - ale pomoże, jeśli jesteś w drodze i przypadkowo stracisz coś podczas podróży. Jako takie nie są usuwane po utworzeniu kopii zapasowych TM.

Na moim komputerze (Macbook Air z pamięcią flash) usuwa stare mobilne migawki po tygodniu. Zachowanie może być inne na urządzeniach z dyskami twardymi, ponieważ nie występują problemy z długowiecznością przy pełnych dyskach. Według dokumentacji Apple nie są usuwane po tygodniu. Pamiętaj, że dostępne miejsce pokazane w Finderze nie bierze pod uwagę lokalnych migawek, ponieważ zostaną one automatycznie usunięte, jeśli zajdzie potrzeba, i automatycznie utrzyma co najmniej 20% wolnego miejsca na dysku - więc ogólnie nie powinieneś martw się o miejsce zajmowane przez lokalne migawki. Jeśli jednak nie chcesz ich mieć w pobliżu, możesz je wyłączyć za pomocą polecenia sudo tmutil disablelocal. Spowoduje to zwolnienie miejsca zajmowanego przez lokalne migawki i jeśli włączysz go ponowniesudo tmutil enablelocal, zacznie się ponownie od pustego zestawu lokalnych migawek. Szybkim sposobem na wyczyszczenie tego, co jest, jest wyłączenie i ponowne włączenie lokalnych migawek.

Możesz zobaczyć, ile starych kopii zapasowych jest przechowywanych, aktywując Time Machine. Białe znaczniki wskazują lokalne migawki, a fioletowe oznaczają rzeczywiste kopie zapasowe.

Więcej informacji z Apple i tutaj .


Czy po tymczasowym wyłączeniu funkcji (w celu jednokrotnego wyczyszczenia przestrzeni) musimy zrestartować komputer? czekać trochę? Dla mnie to nie jest
wyjaśnione

1
Odpowiadając na moje pytanie, najwyraźniej może to zająć dzień. Pondini, guru Time Machine, mówi: „Zwykle jeśli uruchomisz sudo tmutil disablelocal lub wyłączysz Time Machine, zostaną one usunięte. Jeśli twój dysk jest zapełniony w ponad 90%, odbywa się to z wysokim priorytetem, w przeciwnym razie z niższym, więc może to chwilę potrwać. Jednak w rzadkich przypadkach coś jest uszkodzone, co uniemożliwia ich usunięcie. Może być konieczne ponowne uruchomienie, poszukiwanie w koszu odzyskanych elementów i wymuszenie ich usunięcia. ”
huyz

To nie usunęło /Volumes/MobileBackups, po prostu przeniosłem go gdzieś. Gdzie poszło i jak mogę pozbyć się danych natychmiast ?
Kolob Canyon

3

Dodam do tego, ponieważ miałem problem z migracją danych z dysku twardego 1 TB na dysk SSD 0,5 TB za pomocą Time Machine Restore. Zmniejszyłem całkowitą ilość danych na dysku z ~ 730 GB do ~ 350 GB, ale nadal widziałem, że kopia zapasowa Time Machine miała rozmiar ~ 730 GB, z powodu mobilnych kopii zapasowych.

Wyłączenie Time Machine spowoduje usunięcie mobilnych kopii zapasowych, ale nie jest to wykonywane od razu (i można to potwierdzić w Narzędziu dyskowym) - po prostu są przenoszone do Kosza, aby je później usunąć (chociaż ich nie zobaczysz). Niektórzy sugerują drastyczną miarę użycia tej komendy Terminal:

$ sudo rm -rf /.MobileBackups.trash

Poleciłbym to tylko jako ostatni wysiłek.

Ponieważ utworzono kopię zapasową moich danych, mogłem ją wypróbować, ale wystąpiły błędy uprawnień, prawdopodobnie przez system jako rodzaj zabezpieczenia. Tak więc zatrzymałem proces i właśnie uruchomiłem wiele systemów ponownie.

To załatwiło sprawę i przestrzeń została zwolniona, pozwalając mi utworzyć mniejszą kopię zapasową Time Machine, aby przywrócić ją na mniejszy dysk.


Musisz być bardziej szczegółowy w swoim poleceniu terminalu. NIE używaj ścieżki względnej, ponieważ ludzie będą kopiować i wklejać to polecenie, co może być złe wiadomości. Użyj tego poleceniasudo rm -r /Volumes/MobileBackups
Kolob Canyon

0

To jest wirtualny folder. Wyświetlany rozmiar nie jest rzeczywisty, kopiowane są tylko zmienione pliki, ale wyświetlany jest całkowity rozmiar wszystkich danych. Usunięcie MobileBackups nie zwiększy o 160 GB wolnego miejsca.

Aby usunąć MobileBackups, po prostu wykonaj kolejną kopię zapasową na dysk zewnętrzny, przeniesie wszystkie dane. Otrzymasz wolne miejsce i bardziej szczegółowe kopie zapasowe na dysku zewnętrznym.


Zapewni to więcej wolnego miejsca pod względem narzędzi, takich jak duraport. Właśnie uruchomiłem sudo tmutil disable local ; sudo tmutil enable local(dzięki, @cablesm), w wyniku czego duzgłasza kolejne 38 GB wolnego miejsca, które w tej chwili potrzebuję.
Matthew Elvey

Pod El Capitan Finder zdecydowanie raportuje przestrzeń używaną przez .Mobilebackups. Wykonywanie sudo rm -fr .MobileBackups natychmiast zwalnia wiele gigabajtów miejsca.
odysseus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.