szybka zmiana rozmiaru aplikacji do połowy okna w Lionie


16

Nie jestem długoletnim użytkownikiem komputera Mac i mogę znaleźć odpowiedź. Tak więc w Win7 jest wbudowana funkcja po kliknięciu Win + ← okno zmienia rozmiar, aby dopasować do połowy ekranu i trzyma się lewej strony. Czy jest coś podobnego w OS X?

Dziękuję Ci.

Odpowiedzi:5

Istnieje wiele podobnych aplikacji do zarządzania oknami, z których lubię korzystać i które polecam, nazywa się Moom . Brzmi głupio, ale jest skrótem od Move and Zoom .

Wśród różnych innych funkcji (wiele innych, takich jak przyciąganie krawędzi itp.), Umożliwia:

Najedź myszką na zielony przycisk powiększenia w dowolnym oknie, a pojawi się nakładka kontroli myszy Mooma ... [pozwalając ci]:

  • Przenieś i powiększ do pełnego ekranu

  • Przenieś i powiększ do lewej połowy

  • Przenieś i powiększ do prawej połowy

  • Przenieś i powiększ do górnej połowy

  • Przenieś i powiększ do dolnej połowy

  • Przywróć oryginalne wymiary

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Skróty klawiaturowe są również dostępne i można je dostosowywać:

Tryb klawiatury pozwala robić wszystko, co możesz zrobić w trybie myszy i nie tylko. Wszystko jest kontrolowane przez sekcję Klawiatura w oknie ustawień Mooma.

Po skonfigurowaniu możesz użyć klawiatury, aby powiększyć okna do pełnego / pół / ćwierć ekranu, przenieść je (opcjonalnie ograniczając je do wyświetlacza), wysłać je na inny ekran; wyhoduj i zmniejsz je, wyśrodkuj i przywróć do wymiarów sprzed Moomu.

Po naciśnięciu zdefiniowanego klawisza wyzwalacza trybu klawiatury pojawi się nakładka ekranowa. Gdy nakładka jest widoczna, możesz używać łatwych do zapamiętania klawiszy (np. Klawiszy strzałek, a także Return, Tab i Spacja), aby kontrolować okno z przodu, zamiast zapamiętywać mnóstwo dziwacznych kombinacji klawiszy.

Jeśli chcesz przypomnieć o zdefiniowanych skrótach, możesz wyświetlić ściągawki (włączone w Ustawieniach Mooma) wraz z nakładką: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zasadniczo tak, możesz replikować tę funkcję bezpośrednio, tym samym naciśnięciem klawisza, tylko z wieloma innymi opcjami. Moom nie jest darmowy, ale nie jest też szczególnie drogi. Dostępnych jest znacznie więcej menedżerów okien, które działają podobnie, a nawet kosztują mniej. To tylko moja rekomendacja.


To ładnie wygląda. Spróbuję też jutro. Dziękuję Ci.
Alex Buznik

Sprawdź również pytania i odpowiedzi na apple.stackexchange.com/questions/9659/…
faszerowany

3

Aby emulować to z systemu Windows, sprawdź BetterTouchTool.


Dzięki, sprawdziłem to dzisiaj dzisiaj. Jest w porządku, ale wydaje się zbyt niezdarny.
Alex Buznik

1

Divvy ma bezpłatny okres próbny i kosztuje około 14 USD, jeśli chcesz skorzystać z okna, które się pojawi i zapyta, czy chcesz kupić oprogramowanie. Pozwala dostosować różne skróty klawiaturowe do różnych konfiguracji okien.


0

Możesz użyć jednego z nich: BettersnapTool lub BetterTouchTool lub Hyperdock

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.