Nie można uruchomić komputera Mac, wyświetla tylko folder ze znakiem zapytania?


10

Jak uruchomić komputer Mac, gdy wyświetla się tylko folder ze znakiem zapytania, nawet z dyskiem DVD w napędzie?

Folder ze znakiem zapytania

Zdjęcie dzięki uprzejmości Loïc Wolff


3
Być może istnieje tutaj bariera językowa, ale głosuję na zamknięcie, ponieważ nie jest to prawdziwe pytanie.
Philip Regan

To samo tutaj. @ germanus Czy możesz podać więcej informacji?
Loïc Wolff

1
Wygląda na to, że ta osoba ma komputer Mac, który nie może znaleźć folderu systemowego. I tak, bez rozruchowego dysku zewnętrznego lub DVD nie uruchomi się.
Neth


@Neth: Uczyń swój komentarz odpowiedzią, a ja go głosuję.
Philip Regan

Odpowiedzi:


10

Właśnie przez to przeszedłem!

Twój komputer Mac nie może znaleźć niczego, z czego można by uruchomić. Mówiąc dokładniej, nie może znaleźć folderu systemowego na podstawowym urządzeniu rozruchowym.

Spróbuj uruchomić komputer z dysku DVD OS X i uruchomić Narzędzia -> Narzędzie dyskowe, aby sprawdzić, czy na dysku rozruchowym nie ma błędów.

Aby uruchomić komputer z dysku DVD, włóż go do komputera Mac, wyłącz komputer Mac i przytrzymaj Cpodczas włączania. Musisz go przytrzymać, aż zadzwoni IIRC. Dzięki temu uruchomi się z DVD.


Co się stanie, jeśli komputer Mac nie ma napędu DVD?
Stijn de Witt

Odzyskiwanie Internetu powinno być możliwe dla wszystkich komputerów Mac bez dysku fizycznego. Z wyjątkiem może pierwszej wersji Air? W takim przypadku zewnętrzny rozruchowy USB powinien być możliwy. Musiałem wykonać pełną ponowną instalację od zera na 1. rev Air, uważam, że zewnętrzny rozruchowy USB był jedynym rozwiązaniem, które udało mi się wykonać.
dr.nixon

8

Folder ze znakiem zapytania oznacza, że ​​komputer Mac nie może znaleźć oprogramowania do uruchamiania systemu.

Postępuj zgodnie z krokami rozwiązywania problemów opisanymi w niniejszej uwadze Apple Support: http://support.apple.com/kb/TS2570


0

Uważam, że obie odpowiedzi od Iana C. i ghoppe są poprawne i dokładne, więc dałem im obie +1, ponieważ obie mają rację.

Gdybym to był ja, najpierw wypróbowałbym taktykę Narzędzia dyskowego, ponieważ możesz mieć tylko uszkodzenie indeksu na dysku twardym i to może to naprawić. Moim zdaniem kolejną najbardziej prawdopodobną przyczyną może być to, że dysk rozwinął uszkodzone sektory w kodzie rozruchowym i nie może nawet odczytać danych startowych. Wreszcie możliwe jest, że NVRAM / PRAM został uszkodzony. Może się to zdarzyć, ale nie tak często jak pozostałe dwa. Widziałem problemy z indeksowaniem wywoływane w komputerach Mac, gdy zasilanie szybko się wyłącza i wyłącza podczas uruchamiania. Jeśli tak się stało, może to być dobra możliwość, a Narzędzie dyskowe może to wyczyścić.

Jeśli użyjesz Narzędzia dyskowego i częściowo odzyskasz dysk HD, może on być renderowany tylko do odczytu, co oznacza, że ​​nie może całkowicie zrekonstruować plików indeksu, ale to, co można odzyskać, zostanie prawdopodobnie tylko do odczytu. W takim przypadku narzędzie takie jak Disk Warrior może być dla Ciebie przydatne, ale jest drogie.

Jeśli masz zewnętrzny dysk twardy, który można uruchomić, możesz uzyskać Scannerz ( http://www.scsc-online.com ) i przeskanować dysk w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów. Scannerz może także umiejętnie określać inne problemy w systemie, ale wymaga nieco wiedzy na temat działania systemu. Mógłbym nauczyć mojego psa wykonywania podstawowych testów dysku na dysku za pomocą Scannerza, ale używanie go do izolowania innych usterek, takich jak złe kable, złącza lub problemy z kartą logiczną, wymaga co najmniej odrobiny wiedzy na temat podstawowych systemów i ich działania. Firma, która produkuje ten produkt, ma procedury rozwiązywania problemów dotyczące tego procesu w sekcji pobierania na swojej stronie internetowej.

Jeśli jesteś hardkorowym technikiem, jeszcze raz z zewnętrznym dyskiem twardym, możesz pobrać smartmontools ( http://sourceforge.net/apps/trac/smartmontools/wiki ), uruchomić go z zewnętrznego rozruchowego dysku twardego i sprawdzić, czy twój dysk jest nawet działa. Zarówno Scannerz, jak i Narzędzie dyskowe zgłaszają tylko dane, które nazwałbym „progowymi” danymi SMART (tj. PASS / FAIL), ale może to zgłosić znacznie więcej. Niestety, SMART często może przeoczyć pewne problemy z dyskiem, dopóki nie nastąpi faktyczna operacja zapisu i nie powiedzie się, więc mogą istnieć problemy, których mogą brakować takie narzędzia. smartmontools jest tylko wierszem poleceń i musi być uruchamiany przez terminal. Nowsze wersje Narzędzia dyskowego zapewniają również lepsze raportowanie SMART, ale IMHO wciąż nie jest gwiezdne.

Przy odrobinie szczęścia będzie to coś prostego.


0

Tymczasowe rozwiązanie, które znalazłem, to uruchomienie w trybie awaryjnym. Naciśnij i przytrzymaj klawisz Shift po włączeniu komputera Mac, zanim usłyszysz dźwięk rozruchowy. Pozwoli ci to oszczędzić na procesach odzyskiwania, ponieważ nie chcę jeszcze instalować wszystkiego. Następnie w trybie awaryjnym możesz uruchomić narzędzie dyskowe, naprawić niektóre rzeczy, a następnie uruchomić ponownie. Uwaga, nie wyłączaj Maca, po prostu wybierz „uruchom ponownie”


To nie powinno rozwiązać problemu, ponieważ tryb awaryjny wymaga znalezienia działającego systemu operacyjnego, co się nie dzieje.
JMY1000

0
  1. Wyłącz, naciskając przycisk zasilania przez kilka sekund
  2. Naciśnij przycisk zasilania - po sygnale dźwiękowym - Naciśnij Command + R
  3. Połącz z Internetem (pobierze Disk Utility Manger)
  4. Wybierz Zainstaluj ponownie OS X
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.