Edytuj słownik systemowy w systemie Mac OS 10.8


8

Myślę, że znalazłem błędnie napisane słowo w słowniku Mac OS 10.8. To nie jest słowo, które dodałem. Sprawdziłem dwukrotnie \ Library \ Spelling i nie dodałem go do żadnych słowników użytkownika. Kiedy patrzę na słowo, słownik stwierdza nawet, że jest to częsty błąd ortograficzny.

Chodzi o słowo „espresso”, ale jeśli wpisuję „expresso”, nie jest ono podkreślone na czerwono.

Czy istnieje możliwość edycji słownika systemowego ? Czy jest to coś, co powinienem zgłosić Apple jako błąd?

* Jeśli kliknę dwukrotnie, aby wybrać słowo, a następnie klikniesz prawym przyciskiem myszy, nie mam opcji „Oducz pisownię”.


1
Dla mnie zostało to podkreślone na czerwono.
rewolwer

Hmm interesujące. Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz? Wszelkie sugestie dotyczące tego, gdzie jeszcze słownik użytkownika może przechowywać słowa dodane ręcznie? Jeśli podświetlę słowo, nie dostaję opcji „Oducz pisownię” z menu kontekstowego.
John C

1
To jest nie podkreślone na czerwono na moim MBP OSX 10.8. Myślę, że to naprawdę dobry haczyk. Z pewnością prześlij jako zgłoszenie błędu. Zrobię to samo.
bassplayer7

2
Ze słownika Mountain Lion firmy Apple: POCHODZENIE z lat 40. XX wieku: z włoskiego espresso (caffè), dosłownie „wyciśnięty (kawa)”. użycie: Często występujący wariant pisowni expresso - i jej wymowa | ikˈspresō | - jest niepoprawny i prawdopodobnie został utworzony przez analogię z ekspresowym. Więc masz rację, aby to oflagować, powinno być podkreślone na czerwono (i nie ma go również na moim komputerze).
Richard

Brak podkreślenia na klawiaturze angielski, usa, angielski usa OSX 10.7.5. Upewnij się, że dokładnie porównujesz te same ustawienia regionalne, regiony i klawiaturę / system Mac.
dhchdhd

Odpowiedzi:


8

Ostrzeżenie: zachowaj ostrożność podczas edytowania słownika systemowego, ponieważ łatwo jest uzyskać słownik bezużyteczny. Ryzykujesz również nadpisanie zaktualizowanego słownika kolejnymi aktualizacjami OSX.

Aby edytować słowniki na poziomie systemu, znajdziesz pomocne pytania i odpowiedzi, które podpowiedzą, gdzie znaleźć słowniki: superuser .

W podsumowaniu:

~ / Library / Spelling / LocalDictionary

Odpowiednik ogólnosystemowy, który jest pusty na moim Macu, byłby tutaj:

/ Biblioteka / Pisownia /

Oprócz tego znajdziesz tutaj spakowane słowniki:

/ Biblioteka / Słowniki /

~ / Biblioteka / Słowniki /

Gdybym to był ja, po prostu dodałbym to słowo do mojego osobistego słownika. Chociaż Twoim pytaniem było edytowanie słownika systemowego, zauważam, że w moim systemie (10.8.2 australijski angielski) oba słowa są akceptowane.

Ale Microsoft Word 2011 (z australijskim angielskim) stawia czerwone linie pod expresso i jest zadowolony z espresso.

Wygląda na to, że twój przykład może być jednym z tych, w których użycie jest różne w różnych częściach świata i w różnych pakietach oprogramowania.


Niektóre szczegóły potrzebne do nieoficjalnego, świadomego porównania: kraj, język, język klawiatury i miejsce zakupu.
dhchdhd

Wszystkie jednostki AU, chociaż klawiatura AU jest taka sama jak w USA.
Gilby,

Żeby było jasne, żadne słowo (espresso ani expresso) nie jest podkreślone jako błędne w moim systemie.
John C

1
Nie jest dla mnie jasne, jak to pomaga edytować wbudowane słowniki, aby usunąć np. Słowo expresso. Słowniki w / Library / Dictionaries / mają bardzo skomplikowany format bazy danych (i są oznaczone kodami) i wydaje się mało prawdopodobne, aby użytkownik mógł je edytować (bez dodatkowych informacji). Pozostałe katalogi zawierają tylko słowa dodane przez użytkownika.
Vortexfive

Nie możesz dodać „błędnej pisowni” do osobistego słownika. Wszystko, co możesz zrobić, to nauczyć OS X, aby przestał traktować słowo jako błędnie napisane. W takim przypadku błędnie napisane słowo jest już traktowane jako poprawne. To jest problem. Tak więc dodanie go do lokalnego słownika nic nie da (oprócz upewnienia się, że problem będzie się powtarzał nawet po naprawieniu głównego słownika).
Lèse majesté
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.