Czy AirDrop jest możliwy między iPad, iPhone i MacBook?


15

Nowy MacBook został wyposażony w coś o nazwie AirDrop i działał między wieloma MacBookami, takimi jak MacBook Pro i MacBook Air. Czy mogę również używać AirDrop do wymiany danych między komputerami Mac i urządzeniami z systemem iOS?


7
Głosowanie bez komentarza jest złe.
hhh

3
+1, aby zrównoważyć nieuzasadnione głosowanie bez komentarza.
Globalny koczownik

2
Kluczową kwestią są tutaj dwa pytania w jednym: a) czy AirDrop jest obsługiwany w iOS? b) jakie są alternatywy dla bezprzewodowej wymiany danych między urządzeniami OS X i iOS. Ponieważ poniżej znajduje się odpowiedź na pytanie a), odpowiednio zredagowałem pytanie. Na tej stronie możesz znaleźć informacje dotyczące b), w przeciwnym razie zadaj nowe pytanie.
nohillside

1
To jest bardzo rozczarowujące. Brak możliwości korzystania z tej wspaniałej funkcji na iPhonie lub iPadzie wydaje się sprzeczny z intuicją i jest sprzeczny z filozofią łatwości użytkowania i filozofią „wszystko, co działa”, która uczyniła Apple takim, jakim jest dzisiaj. Jest to coś, co powinno po prostu działać - a nawet gorzej; wygląda na to, że nie został zaprojektowany, aby zmusić nas do przejścia do chmury, gdzie musielibyśmy wysłać więcej pieniędzy na drogę Apple.

2
Obowiązkowe „nigdy by się nie stało, gdyby Steve Jobs wciąż żył”.
Dan J

Odpowiedzi:


8

Nie możesz używać AirDrop z urządzeniami iOS. Jest to funkcja, która jest dostępna wyłącznie dla obsługiwanych komputerów Mac (i nieobsługiwanych komputerów Mac przez włamanie, jak już wspomniano).

Jeśli jesteś zainteresowany wymianą plików z urządzeniami z iOS, polecam rozwiązanie takie jak ActiveSync lub Dropbox lub narzędzie Wi-Fi, takich jak Instashare .

Apple zamierza dla Ciebie i programistów używać iCloud do przesyłania dokumentów z komputera na iOS, ale nie jest to jeszcze powszechne i być może nigdy.


... usługi stron trzecich: apple.stackexchange.com/questions/84323/... i moja edycja .
hhh

Według apple.com/ios/whats-new : "zrzut jest dostępny na iPhone 5 lub nowszy, iPad (4 generacji), iPad mini i iPod touch (5. generacji) i wymaga konta iCloud."
Timothy Mueller-Harder

8

Wygląda na to, że iOS 7 będzie miał AirDrop, ponieważ nowy interfejs użytkownika ma ikonę AirDrop tuż obok ikony AirPlay.1

Po prostu zaktualizuj po wydaniu IOS7. Wygląda na to, że połączenie między zrzutem z obsługiwanych urządzeń IOS7 a obsługiwanym systemem OSX Mountain Lion nie działa. Prawdopodobnie coś, co powinno / będzie uzupełnione wydaniem Mavericks.


Myślę, że wszyscy mają taką nadzieję: Apple strzela sobie w nogi, jeśli odwraca się od nacisku Steve'a Jobsa na zgodność / spójność / łatwość użycia. Doprowadza ludzi do szaleństwa, że ​​nazywają rzeczy „zrzutami”, ale różne „zrzuty” jeszcze nie są kompatybilne, mam nadzieję, że wkrótce! +1
hhh

-1

Najlepszym wyborem do udostępniania na komputerach Mac, Windows, Linux, serwerach NAS, FTP, Dropbox, Dysku Google, Time Capsule itp. Jest Quick Explorer.

Użyłem wcześniej instashare i jest to podobne do zrzutu, ale działa tylko ze zdjęciami (niezłe, ale niewystarczające) Jeśli chcesz udostępnić pliki w formacie andy, mp3, wav, wideo, doc, pdf i inne, szybki Eksplorator jest najlepszy wybór. Przekonałem się, że jest to najlepsze narzędzie do tego celu, ponieważ obsługuje różne typy plików i platformy.


Masz na myśli quixplorer.sourceforge.net ?
bmike

Witamy na stronie! Osoby odwiedzające tę stronę chcieliby wiedzieć, czy jesteś w jakiś sposób powiązany z osobami stojącymi za produktem.
Alex

Podejrzewam, że plakat odnosi się do tego: linkusnow.com/quickexplorer/index.php
Scot
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.