AirDrop na nieobsługiwanych komputerach Mac?


12

Jedną z funkcji Lion, których naprawdę chciałbym użyć, jest AirDrop. Dzięki temu przesyłanie plików byłoby znacznie szybsze niż przy użyciu dysku flash. Niestety mój Mac to czarny MacBook z 2007 roku, a AirDrop nie jest obsługiwany na tym sprzęcie.

Czy istnieje sposób włączenia AirDrop na moim MacBooku? Czy są do tego jakieś hacki lub sztuczki terminalowe?


Wypróbuj Dropbox, te same funkcje, łatwiejszy w użyciu, bardziej wszechstronny oraz pamięć online.
abc905

Dropbox to zupełnie inny zestaw funkcji. W niektórych przypadkach może to być dobra alternatywa, jeśli nie możesz użyć Airdrop, ale nie chcę przesyłać dużego pliku między komputerami Mac, przesyłając go przez mojego dostawcę usług internetowych i pobierając go ponownie.
Ken

Odpowiedzi:


14

Hakerzy odkryli, że Airdrop można włączyć na dowolnym komputerze Mac z systemem OS X Lion i będzie działał również przez Ethernet. Można go włączyć za pomocą polecenia powłoki.
(źródło: osxdaily )

Skopiuj i wklej polecenie do terminala wszystkich komputerów Mac, które powinny komunikować się z innymi zaatakowanymi komputerami Mac.
Umożliwi to AirDrop zarówno przez Wi-Fi, jak i przewodowe połączenia Ethernet:

defaults write com.apple.NetworkBrowser BrowseAllInterfaces 1; killall Finder;

Aby wyłączyć tę funkcję, użyj:

defaults write com.apple.NetworkBrowser BrowseAllInterfaces 0; killall Finder;

Uwaga

To nie włącza tej funkcji na karcie lotniska. Funkcja AirDrop początkowo nie była dostępna, ponieważ karta lotniska nie obsługuje jej ( jednoczesne Wi-Fi i sieci ad hoc ). Ten hack pozwala AirDrop na uruchamianie dowolnego innego połączenia sieciowego. Dlatego, aby dwa komputery Mac mogły się komunikować w ten sposób, oba muszą zastosować hack .


Czy ta zmiana pozostaje stała dzięki aktualizacjom systemu operacyjnego, czy będę musiał ją ponownie stosować za każdym razem, gdy zmieni się mniejsza wersja?
Symfonia Synestetyczna

@SynestheticSymphony Wierzę, że nie, ale nie musiałem jeszcze aktualizować mojego systemu operacyjnego do nowszej wersji (10.7.2), aby to potwierdzić. Prawdopodobnie zależy to również od rodzaju samej aktualizacji.
gentmatt

Czy to naprawdę hack? To tylko zmiana preferencji. (To wciąż użyteczne, tylko spierając z terminologią (.)
Silverwolf - dozbrojenie Monica
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.